Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetesen érzem magam a...

Rettenetesen érzem magam a testemben fél évvel szülés után, más is van így?

Figyelt kérdés
Nagyon gyenge a hasfalam, picit szerintem szét is van még nyílva az izom, semmit nem tart, akkora a hasam, mint fél idős terhesen, csak puha, olyan, mint a kelt tészta. A mellem lóg, állandóan zsíros a bőröm, már minden másnap hajat mosok. Rettentesen érzem magam :( Igyekszem tenni magamért, de nagyon rosszul érzem magam a bőrömben.
2014. máj. 19. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tegyél érte, ellene! Tornázz, ha szoptatsz akkor is lehet, csak másfajtát végezni, ez erősíti a hasizmod. De ami 9 hónap alatt nőtt meg arra ne várj, hogy pár hónap alatt menjen vissza. A hormonok borultak, ez a zsíros bőr és haj oka. Legyél kicsit toleránsabb magaddal.
2014. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

En 12hete szultem de hanyok magamtol.22kg hizas mar csak 8kg van hatra.a mellem log es puha:-(a hasam pedig ocsmany.csupa csik:-(még szoptatok drasztikus fogyoba nem tudok kezdeni de ha nem lesz szopi keresek vmi megoldast mert ez undorito.nekem pedig szaraz a borom.de annyira h a fejborom hullik le mint az oregeknek.undorito:-(

Bocsi h nem tudtam pizitivumokat irni de nem vagy egyedul.:-)

2014. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én szülés után mélyvénás trombózist kaptam, vérhigítóval kellett szurkálni magam naponta 2x, kánikulában is combig érő gumiharisnyát hordani és tele voltam kékfolttal. Az csak hab volt a tortán, hogy lógott a hasam, felemás lett a cicim, túlsúlyos voltam, depressziós, felkopaszodott a hajam is, a babakocsival lépcsőzéstől meg tropa lett a hátam. Aztán mégis kikupálódtam valahogy, szoptatás után végre helyreálltak a hormonjaim, a logós részek nagyjából helyrekerültek, kinőtt a hajam is és ma fittebb és jóval karcsúbb vagyok, mint terhesség előtt - szerintem köszönhető a gerinctornának meg a sok játszótérnek :) Szóval kitartás és türelem, fogsz még változni!
2014. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
fel a fejjel, most azzal foglalkozz, hogy nagyon nagyot teljesítettél, legyél magadra nagyon büszke, hiszen kihordtál és világrahoztál egy kis babát. Ez szerintem óriási teljesítmény, igazán ügyes vagy :) és minden anyuka csodálatosan szép, főleg a babájának. Te is szép vagy, ezt onnan tudom, hogy foglalkozol a külsőddel, tehát korábban is adtál magadra. Figyelj, én háromszor szültem tudom, hogy hogy megy ez. Nekem a hasam kb. 1-2 év alatt ment le. A mellemen pedig a szoptatás után fél-1 év alatt húzódott vissza a bőr. Ne sürgesd a szervezeted, a babád nagyon gyorsan fog nőni és hízni, hétről hétre. Ha emelgeted, esetleg magadra kötve hordozod, akkor sokat izmosodsz majd. Én másfél éve szültem, a hasam laposságán segített, hogy hasszorítót hordtam, így a beleim nem tudtak előre bukni, nem nyomták előre a regenerálódásra kész hasizmokat. Ha sokat eszek még mindig nagyobb a hasam, de az már igazán nem vészes. A bőrödre használj kőpúdert, a hajad is csak a hormonok miatt ilyen. De kitolható a hajmosás ideje. Én úgy csináltam, hogy amikor tudtam, hogy nem megyek sehova pár napig, akkor hagytam zsírosodni 3-4 napig, aztán megmostam, ha rögtön mosod, amikor zsíros, akkor egyre hamarabb lesz zsíros. Sminkeld ki magad, csináld meg a hajad, és menj el kicsit vásárolni egyedül (ha teheted), de babával is megoldható :) vegyél egy-két csini felsőt a lazább stílusból és meglátod újra szépnek látod magad. :) Jó babázást!
2014. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szétcsúszott hasfalat gyógytornásszal kellene rendberakatni, egyébként a tornától max sérved lesz.
2014. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne foglalkozz ennyire a testeddel! Ez csak a hülye modern divat, hogy az emberek ennyit szenvednek a külsejük miatt, mindenki ezekre a piszkafa barbie babákra akar hasonlítani, és azt hiszik, hogy aki nem olyan, mint egy modell, az már nem is ember. Nem lehet mindenkinek egyforma alakja, és nem csak az az egyféle alak szép, amit annyira ajnároz a média. A terhesség meg pláne egész más eset. Ha naponta rendesen ápolod magad, akkor nem vagy igénytelen, semmi gond veled. Teljesen természetes, hogy a terhesség alatt megváltozik az alakod, és a hormonok miatt másmilyen lesz a hajad és a bőröd. Ez ellen nem kell és nem is lehet sokat tenni. Kösd le magad valamivel, dolgozz, olvass, nézz filmet, relaxálj stb. hogy ne legyen időd a külsőd miatt nyavalyogni! A babának is jobb, ha nem stresszelsz ilyen hülyeségeken, hanem igyekszel mással foglalkozni.
2014. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

de jó volt olvasni a hármast:)


amúgy meg detto...6 hónapja szültem...látom a javulást magamon szép lassan, de kivagyok attól ami lett...szerencsére csík nem, de narancsbőr....meg a hasam nekem is furi lett...puha és mint a 4. hónapban akkora

2014. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, a kérdésből az jött le, hogy én ezzel vagyok elfoglalva. Dehogy is! Adok magamra, stb. de nem foglalkoztat napi szinten. De most pl. hirtelen jött egy tennivaló, hogy el kellene mennem valahová, belenéztem a tükörbe, nyitogattam a szekrényem és nem jött rám semmi, mert az a néhány ruha, amit hordok, mosásban van, a többi meg rövid (a nagyobb cicik miatt), ami meg méretben jó, azon átüt a mellbimbóm, mert érzékeny, stb. A melltartó betét körvonala is látszott, én meg egyre mélyebbre süllyedtem az önsajnálatban. Biztos ismeritek az érzést. :( A hajam zsíros megint, rettenetes kép fogadott. Hullámokban rámtör ez szülés óta, eddig ez a harmadik alkalom a fél év alatt, amikor úgy éreztem, hogy ez a test büntetés, így nem lehet kinézni :( Aztán persze összeszedem magam és megyek tovább. Mértékkel tornázom, de hasizmozni nem mertem, pont mert én is azt olvastam, hogy ilyenkor sérvet kaphatok, ha még nem záródtak össze rendesen. Az orvosom szerint a hasszorító pont hogy gyengíti a hasizmokat, kizárólag közvetlenül szülés után ajánlják, utána már káros. Ezért nem használom. Hordozós anyuka vagyok, a baba is szép nagy súlyú, nem panaszkodom, mozgok eleget, de a súlyom nem megy lefelé. Maradt rajtam kb. 10 kg, sajnos.


Köszönöm a hozzászólásokat!

2014. máj. 19. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Szoptatsz?
2014. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, a babám csak anyatejes.
2014. máj. 19. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!