Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapos babátoknak mennyire...

3 hónapos babátoknak mennyire van (volt) pontos napirendje? Igaza van anyósomnak?

Figyelt kérdés
Én eddig azzal voltam, hogy az enyémnek egész jól kialakult napirendje van, az étkezések ideje rögzített (így alakította ki magának), fürdés, esti lefekvés is (plussz-minusz félóra). Viszont délben sokszor másképp alakul az alvás, van amikor 11 körül elálmosodik, alszik 1ig, majd 3-5ig, van, amikor csak 1 után álmosodik el és igazából kb kiszámíthatatlan ilyenkor, hogy mikor alszik. Anyósomnál a vasárnapi ebéd szent, én sem érti meg, hogy mi inkább délután mennénk, mert egyszerűen nem tudom kiszámítani, hogy hányra tudunk menni, mert délben egyszer így alszik, egyszer úgy. Mikor mondtam neki, azt mondta, hogy szedjem össze magam (!!!), mert ennyi idősen már kéne napirendje legyen a babának, és ilyen nincs, hogy nem tudom megmondani, hogy mikor alszik és mikor tudunk menni ebédelni. Volt már, hogy elkéstünk, mert aludt a gyerek, akkor is ugyanez volt, hogy miért nem úgy mondtam akkor, hogy később legyen kész az ebéd, kihűlt minden... Már egyáltalán nincs is kedvem menni, mert mindig ez a stressz, hogy épp akudni fog, a gyerek vagy odaérünk? Ha épp nem is alszik, akkor biztos, hogy elálmosodik míg ott vagyunk és nyűgös lesz, mert a saját ágyában szeret aludni csak. ELső babás vagyok és tényleg nem tudom, hogy igaza van-e, és tényleg ennyire rögzített kéne már legyen az alvás?
2016. júl. 18. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. Nem egy idomitott játék, aki parancsszora működik. Ezt anyósod tudhatná...nem az a fontos h együtt legyen a család? Hogy együtt legyetek? A kihűlt ebéd fontosabb? Ajajjjj.... Az értékrenddel probléma van....

Te nyugodj meg, mentek amikor mindenkinek komfortos. Egy idő után megszokja.

2016. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hülye boszorkány..! Ne törődj vele, mert süt belőle a rosszindulat. Egy 3 hónapos gyereknél még nincsen fix napirend, sok minden változhat. Muszáj rugalmasabban kezelni a dolgot. Neked annyit javaslok, hogy szerezzetek be egy összecsukható utazóágyat és altassátok abban, ha mentek valahova. Az sem rossz, ha megszokja, hogy babakocsiban is tudjon aludni.

Alvó gyereket meg nem ébresztünk fel! Ha felébredt, indultok hozzá. Szólni azonban tényleg kell neki, hogy ő is tudjon számolni.

2016. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyósod túldramatizálja. Ebben az életkorban nálunk még nem volt órához kötött napirend. Mindig a cselekvések egymásutáni folyamat volt a fontos, nem az, hogy percre pontosan akkor egyen, aludjon el, amikorra én kitaláltam. Persze voltak fix időpontok, mint az esti fürdés, elaltatás, de ott is megesett +/- fél óra csúszás. Nekünk így jó volt. Utána a saját ritmusában tökéletesen kialakult a fix napirend is. Nem volt vele gond. De van olyan ismerősöm, aki óramű pontosan betartott mindent. Szoptatás pontos időben ha 2-3 percet csúszott, már világ végének élte meg. Nem vagyunk egyformák, ha nektek, a babádnak így jó, akkor nincs ezzel gond. Amire szerintem tényleg nagyon kell figyelni, hogy a dolgok egymásutánja mindig az legyen.
2016. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Most komolyan...miért stresszeled magad azzal, hogy egyáltalán elmentek akkorra,mikorra ő szeretné. Elmondhatod, hogy nem kiskutyád van, akinek parancsolhatod, h na most megyünk, hanem egy kisbabád. Nem bántó jelleggel mondtam, szeretem a kutyákat.

Ha nem érti meg, akkor menjetek, ha majd tervezhetőbb lesz a napotok, de az szerintem nem mostanság lesz.

Különben ha ennyit nem ért meg, akkor csudajó lehet a hangulat is, én biztos nem erőltetném. A férjednek pedig jelezhetnéd, hogy beszéljen a kedves mamával, mert ez nem így működik.

Állj ki magadért nyugodtan a saját és a babád nyugalma érdekében. Ha már most ebbe bele engeded szólni és okoskodni, akkor később ne sok jóra számíts.

2016. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék azért venni egy utazóágyat, hogy legyen nála is... Úgysem fogom ott altatni nála. Mondtam a férjemnek is, hogy ez így nem okés, de ő csak ráhagyná, "tudod milyen, az ebéd nála szent dolog..." Én legszivesebben délutén mennék, 6-7 körül, olyankor már sosem alszik. De az neki nem jó, mert az már nem ebéd! Az eszem megáll, és ha nem ebéd, hanem vacsora, akkor mi van??
2016. júl. 18. 15:05
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Utazóágynak nem csak nála vennétek hasznát... ! Én mentem a gyerekekkel ebédre, amikor ennyi idősek voltak, de ott altattam őket valamilyen módon. Neked sem szabadna ennyire rugalmatlannak lenned. Az a jó, ha a baba több helyen is képes elaludni. Ez szabadságot ad neki is és nektek is.
2016. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Minek anyós kénye kedve szerint rángatni egy 3 hónapos csecsemőt???? Minek mentek át? Menjen a férjed egyedül ha annyira nem bír anyucira raszolni! Amugy vicc az egesz! Ti egy külön család vagytok, miert kellene minden vasárnap ott ebédelni? Es egy ekkora babának nincs mindig kialakult napirendje! Sztem jol csinálod h rugalmasan alkalmazkodsz a gyerek igényeihez! Ezt kéne a hulye anYosodnak is megértenie! Sztem most állítsd le mert csak rosszabb lesz!!! Legyél határozott a gyerek érdekében!
2016. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3 honaposan még nem volt napirendünk. Egy fix pont volt az esti fürdetés és az azt követő több órás hasfájós sírás. Négy hónaposan, ahogy elkezdtük a hozzátáplálást, úgy lett napirendje a fiunknak, fél éves korára már annyira pontos volt, hogy órát lehetett igazítani hozzá.

Nekem anyósom nincs, csak apósom, de én éppen az ehhez hasonló és ennél ezerszer durvább beszólások miatt nem megyek hozzá egyáltalán. Férjem a fiunkkal mehet, de én nem megyek. Após hozzánk jöhet, de köszönésen kívül nem szólok hozzá. Egyszer majd észreveszi magát. Ha meg nem, hát nem.

2016. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaj,ne már!Ha érdekel a véleményem - bár a kérdésre is válaszolok rögtön - én leszarnám magasról,hogy egy ebéd miatt hisztizik az anyósom.Azt pedig nem hiszem el,hogy egy ilyen pici baba napja percre pontosan kiszámítható.Igen-igen,az anyósok szeretnek kicsit túlozni,hiszen amikor ők neveltek gyereket,akkor minden tökéleten működött,ld. szoros napirendje van egy 3 hónaposnak.Hát persze.

A kérdésre válaszolva.Éppen 3 hónapos az én kisfiam is,második gyermekem.Ahogy többektől olvastam már,nálunk is csak nagyjából körvonalazódik a "napirend" és inkább a cselekmények sorrendjére figyelek.Általában fél 7-kor ébred a baba,eszik és onnantól semmi sem biztos,csak az esti fürdés időpontja (habár ez is plusz/mínusz fél óra).Evés,játék,alvás.Ez váltakozik egész nap és a pici alakítja,mi pedig alkalmazkodunk.Még annyira kiszámíthatatlan,hol 1 órát alszik,hol 20 percet,máskor meg 2 órát is!Szóval....

Visszatérve:anyósodnak lehetne annyi sütnivalója,hogy belássa,ez nem varázsszóra működik.Éppen azért,mert nevelt már gyereket.(?)

Ne aggódj ezen,nem csinálod rosszul.Majd később kialakul.A babád maga alakítja majd,amikor elég nagy lesz hozzá.

2016. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még a majdnem 1 évesemnél se tudom, hogy percre pontosan hogy alakul a napunk. Pl.: most egyszerre jön 3 foga, nyűgös, ébred éjjel (előtte sokáig már átaludta), borul is a napunk, plusz most áll át a nappali 1 alvásra, de még nem mindig bírja ki, van hogy kidől délelőtt is, így csúszik minden. Ez már csak ilyen.
2016. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!