Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ilyen esetben?...

Mit tudok tenni ilyen esetben? (Gyerektartás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gyerektartással kapcsolatban a döntést 2015.09.28.-án hozta meg a bíróság. Az apuka azóta egy lyukas garast sem fizetett. Esze ágában sincs dolozni, a szülein élősködik. Hallottam, hogy az állam megelőlegzi a gyerektartást, majd rajta behajtják. Viszont a ház tulajdoni része 50%-ban az övé. Ilyen esetben arra fogják majd ráterhelni a felhalmozott összeget? Vagy ha van ingósága, akkor az állam ndm is nyújt segítséget? Mert ilyet is hallottam.


2016. júl. 25. 14:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e, de a házon hitel van, nem kevés.
2016. júl. 25. 14:47
 2/7 anonim ***** válasza:
A megelőlegezésnek vannak feltételei, azoknak megfelelsz?
2016. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ennek még nem jártam utána, tegnap zúdították rám ezt a dolgot...
2016. júl. 25. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A kérelem az alábbi feltételek együttes fennállása esetén nyújtható be: a bíróság a tartásdíjat jogerősen már megállapította , és a gyermektartásdíj összegének behajtása átmenetileg lehetetlen továbbá, ha a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi átlagjövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét ( ez az összeg 2015-ben 57.000 Ft). A gyámhivatal - a feltételek fennállása esetén - visszamenőleg, a hozzá beérkezett kérelem benyújtásának napjától előlegezi meg a gyermektartásdíjat a bíróság által meghatározott alapösszegben összegben azzal, hogy a megelőlegezett tartásdíj összege a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 50%-át nem haladhatja meg gyermekenként.
2016. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm!!! Mindenfeltételnek megfelelek.
2016. júl. 25. 15:31
 6/7 Endr 72 ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy mije van,vagy nincs.Az állam megelőlegezi a gyereknek a tartásdíjat.Függetlenül a te anyagi helyzetedtől.Aztán ha bármikor,bármilyen vagyona,jövedelme lesz az apának,azonnal behajtják rajta.
2016. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Endr72, őszintén érdekelne, hogy ha valamiről halovány lila gőzöd sincs, miért szólsz hozzá?
2018. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!