Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőmnek van egy 8 éves...

Barátnőmnek van egy 8 éves kisfia, fél éve vagyunk együtt, jóban vagyok a gyerekkel, de nem tudom megszeretni, lehet ennek a kapcsolatnak így jövője?

Figyelt kérdés

Tudom párkapcsolati kérdés, de úgy érzem több keresnivalója van itt a gyereknevelés rovatban, mivel azért ide illik.

Szóval szeretem az anyukát és támogatom, amiben csak tudom, anyagilag akár, vagy ha szüksége van bármire, de egyszerűen képtelen vagyok a gyerek után felelősségvállalásra... Nem bírok érte menni minden áldott nap a suliba, aztán vigyázni rá 2-3 órán át, utálom, hogy arról szólnak a délutános műszakjaim napjai, hogy reggel én viszem iskolába...

Ő nem az én gyerekem.

Bennem van a hiba, hogy ezeket nem tudom vállalni, vagy normális? Vagy vessünk véget a kapcsolatnak akkor is, ha szeretjük egymást?



2016. júl. 27. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Hosszútávon az lenne a megoldás, ha külön folytatnátok.

2 féle férfi létezik. Aki elfogadja más gyerekét, és aki nem.

Az én férjem nem fogadná el. Már beszéltünk róla, hogy óriási szerelem a mienk, de ha lett volna gyerekem mástól, most nem lennénk együtt.

Viszont sógorom úgy jött össze a nővéremmel, hogy 3 évesek voltak az ikrei. Most 15 évesek a lányok, van egy 8 éves öccsük, aki féltestvér, de ezt nem látni. Egyenlő a 3 gyerek, sógorom teljesen sajátjaként neveli a lányokat is, és ők is őt tekintik apjuknak, hiába tudják hogy nem ő a biológiai. (járnak a kötelező láthatásra, de nem jó a kapcsolat a biológiai apával)

2016. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elfogadom én, nincs vele bajom, ha ott van, játszani is szívesen játszom vele, csak erre nem vagyok képes, nem tudom elképzelni, hogy most én járjak érte az iskolába, fél évvel ezelőtt még otthon ültem, bringáztam, csináltam amit akartam, most meg "van" egy kész gyerekem akiért járjak el iskolába, meg áldozzam rá az összes szabadidőmet nap mint nap?
2016. júl. 27. 11:47
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Én is hasonló helyzetben voltam, igaz én nő vagyok, de az exemnek volt egy kisfia, nem élt velünk, csak heti ket napot. nem tudtam soha megszeretni. Én saját gyereket akart nem a másét.,viszont az exem már nem akart másik. Egész életemben gyerekekkel dolgoztam ez a munkam, de valahogy nem tudtam megszeretni azt a gyereket kedveltem de sosem szerettem.


Szerintem beszélgess arról barátnőiddel hogy te nem vagy felelős azért a gyerekét nem a te dolgod hogy elhozd minden nap az iskolából van anyja és apja. Ha a barátnőd ezt elfogadja akkor tudtok együtt élni, ha nem akkor sajnos Nem fog menni.

2016. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak raboljátok egymás idejét. Ha csak annyi lenne, hogy nem tudod gyerekedként szeretni, az még nem lenne akkora baj. Elég lehetne a baráti kapcsolat, elfogadás, kölcsönös tisztelet is. De te a gyerek körüli tennivalókat is tehernek érzed, így meg nem tudnál a családjuk része lenni.

30 évesen találtam új párra 3 gyerekkel, 3 és 8 év között voltak akkor. A párom mindenből kivette a részét, nem kérésre, hanem önmagától. Érzelmileg is megvolt benne a késztetés, rövid idő alatt igazi szeretet alakult ki közöttük. 14 éve vagyunk együtt, mindegyik gyerek apaként tekint rá.

Olyan kapcsolatban, ahol ez nagyon nem működik, mindenki sérül.

2016. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem még bírd ki addig, amíg a gyereknek nem lesz valami baja véletlen, amikor rád van bízva. Ha akkor sem jönnek elő apai érzések, akkor menjetek szét. Nehéz helyzetben jön elő, hogy fontos e számodra a gyerek is. Egyébként fél év borzasztó kevés, suerintem ennyi idő alatt egy felnőttet sem lehet megszeretni igazán, nem hogy egy gyereket.
2016. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
mennyi idős vagy?
2016. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Elfogadom én, nincs vele bajom, ha ott van"


Te nem elfogadod, hanem "eltűröd".

Ha egy gyerekes anyával vagy, akkor nem bébiszitternek kell lenned, hogy amikor ott van, játszol vele, hanem "apának" kell lenned, és akár orvoshoz vinni, akár suliba, akár edzésre. Oda kell érte/vele érni, felelősséget vállalni érte. Igen, erről szól a gyerekvállalás. Ha közös lesz, akkor is ilyen lesz az életetek. Ha te erre még nem vagy kész, és nem szeretnél gyereket, akkor hagyd el a barátnőd, és adj neki esélyt, hogy olyan párt találjon, aki "apja" lesz a gyereknek.

2016. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kész vagyok rá éa szeretnék saját gyereket, de máséval képtelen vagyok.
2016. júl. 27. 13:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Erre még nem válaszoltál....
2016. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kapcsolatnak így tényleg nincs jövője, az alapján amit írsz. Sőt, szerintem nem is csak a párod gyerekével van bajod, hanem egyáltalán nem állsz készen még a gyerekvállalásra.
2016. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!