Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ha egy 28 éves nő...

Normális ha egy 28 éves nő nem vágyik gyerekre?

Figyelt kérdés
Idén töltöttem a 28-at (nő), párommal hét éve vagyunk együtt, négy éve (albérletben) együtt élünk. Mindkettőnknek biztos állása van, a mai normák alapján lassan ideje lenne gyereket vállalni, de ha gyerekvállalásról esik szó, mindig csak a kifogásokat keresem (albérletbe nem akarok gyereket vállalni, a szüleim távol élnek, stb.), hogy miért ne. Nem is igazán vágyom rá (még?). Nem vagyok karrierista, az nem tart vissza, hogy több évre kiesek a munkából. Nem tudom, hogy pontosan miért is nem akarok gyereket.Szerintetek mi lehet ennek az oka?

2016. jún. 28. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A "normalitás" nagyon széles skálán mozog, nyilván ez is valamilyen haranggörbe szerinti eloszlást mutat és te azok közé tartozol, akiknél kicsi a belső hajtóerő a szaporodási ösztön kiélésére.
2016. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Bőven a "normálisság" határain belül van, igen.
2016. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Igen, normális. Manapság egyre inkább kitolódik a gyerekvállalás időpontja. Szóval még az is lehet, hogy 5-6 év múlva változik a gondolkodásod, és akkor már szeretnél gyereket.

Ha mégsem, akkor sincs semmi. Sokan élnek együtt gyerek nélkül.

2016. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Van 10 éved szülni.
2016. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Alapjaiban egy teljesen élettani személyiségstruktúrával rendelkező nőben felébred az anyai ösztön, mivel genetikailag így van kódolva, ez tartja fenn az emberiséget.

A személyiség azonban rengeteg variánssal bír még a normál határok között is. Az, hogy ez nálad normális-e, vagy sem, így nem lehet megmondani.

Azon múlik, hogy alapvetően más-e a temperamentumod, a természeted, vagy valamiféle múltbéli traumás emlékek gyűjteménye határozza meg a jelenlegi érzéseidet a gyermekvállalással kapcsolatban. Ezt nem ártana tisztázni.

Én nem mondanám azt, hogy ez ráér még nagyon sokáig, mert szülni fiatalon ajánlott, sajnos a biológiai életkor ebben a kérdésben erősen számít. Érdemes letisztázni mind magaddal, mind a pároddal, mit szeretnétek a jövőben.

2016. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, 29 évesen aztán mégis lett egy kisfiam, most 8 hónapos. Nem bántam meg, de nehéz volt.

Én így utólag azt gondolom, hogy azért nem akartam, mert jól éreztem magam önállóan, szabadon. Élveztem az életet, kb. a gyerekünk előtti 2-3 év volt a legjobb eddig.

Lehet közrejátszik, hogy mikor én voltam gyerek, semmit nem engedtek meg, sehova nem mehettem, stb. Szóval kiszabadultam, és végre én magam szabtam a határaimat és szárnyaltam. Féltem, hogy egy gyerek tönkreteszi ezt.

Egyébként nem tette tönkre, bár volt egy kis szünet, de már egyre jobban kezdek visszatérni a régi önmagamhoz. Sőt, teljesebbnek érzem most már így az életet.

Nem tudom, hogy ez neked mennyiben segítség, hogy így leírtam, de remélem hasznos.

2016. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!