Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell Ennyire "isteníteni...

Miért kell Ennyire "isteníteni" az anyákat?

Figyelt kérdés

Mióta gyerekem van és több, gyerek témájú weboldalt látogatok, a csapból is az folyik, hogy az anyák mennyire királyok, mert ellátják,nevelik a gyereket/gyerekeket és háztartást vezetnek, míg apuka dolgozik.

Ne értsétek félre, ezzel nem szítani szeretnék, csak tényleg nem értem. Most ennek van az időszaka, ezzel kell foglalkozni, ez a "munkánk". Anyáink szintén átestek ezen, de még csak csíráját sem ejtették el ennek a témának. Totál természetes folyamat.

Nem mondom hogy, hogy nem jó, mikor a férjem hazajön és kicsit fellélegezhetek, de korántsem tartom ezt a dolgot ilyen nagykaliberűnek, hogy ódákat kéne zengeni a kisgyerekes anyukákról.

Az internet világa fújta csak fel Ennyire ezt a dolgot?


2016. júl. 29. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Sőt, anyáink-nagyanyáink sokkal durvábban nyomták ezt, sokkal kevesebb háztartási géppel, autó nélkül, rugalmatlanabb munkahellyel, erősebb társadalmi elvárások mellett (minennap főzzél, ragyogjon a lakás, féjedet percre pontosan várja az asztalona vasánapi húsleves, copfozott hajjal eszedbe ne jusson uctára lépni stbstbstb. Szerintem is túl van liegve a dolog. Én nem érzem az anyaságot áldozatnak vagy hőstettnek. A magam kedvére vállaltam a gyereket és nem is bántam meg, senkinek nem kell ezért piedesztálra állítania engem és magamat se fogom fényezni a facebookon hogy mekkora mártír vagyok. Senki nem kért erre és megköszönnie se kell senkinek - elég ha a kislányom megteszi anyák napján. Anélkül is tudom, mennyit ér.
2016. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mártírkodás régen is ugyanúgy ment, csak nem volt interneted, hogy tudj róla. A szüleim korában (80-as évek) is lemondtak az emberek mindenről, mert mit szólnak mások, aztán meg sajnálták magukat. Lenézték azt, aki élt valamennyire is azután, hogy anya lett. Lenézték azt, aki visszament dolgozni a GYED lejárta előtt. És azt is, aki nem ment vissza.:) Pontosan úgy, ahogyan most.


Én nem szoktam mártírkodni, de nem akarok álszent lenni, mert szerintem azért, mert nincs rá lehetőségem.:) A férjem itthonról dolgozik, van életünk a gyerek után is, vannak barátaim, van munkám és a gyerekkel sincs probléma. Ha igazolni akarnám azt, hogy miért vagyok otthon iksz évig, és egyedül kellene ellátnom mindent, mint ahogy az átlag magyar nő sorsa alakul, valószínűleg mártírkodnék. Magam miatt és mások miatt is muszáj volna. Mert különben belehalnának ezek a lányok/nők abba, hogy milyen lett az életük.


Vicces vajon az tényleg 200.000 anyának, amit Vida Ágnes terjeszt a blogján? Vicces az, hogy "csak annyit szeretnék aludni, mint a férjem"? Szerinted vicces, hogy a férjük nincs velük a gyereknevelésben? Dehogy vicces. De ha nem nevetsz a sorsodon, akkor elvesztél.

2016. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Az anyák most kapják meg azt az elismerést, ami jár nekik. Nagyanyáink korában még az volt a normális, hogy az apa el tudja tartani a családját. Ma már nem így van, az igények is megnőttek. De az anyák dolga ezzel együtt párhuzamosan nőtt és az ilyen mentalitású ember, aki otthon valszeg nem kap megbecsülést és inkább mások ellen fordul, csak ne kelljen szembenéznie azzal, hogy őt kihasználják, vagy teszem azt annyira jól él, hogy jódolgában azt sem tudja már kit szidjon, pluszban a rengeteg férfi hozzállás, akik két sörözés mellett mocskolják azt, aki mossa a sz..ros ruhájukat, eteti a belüket, neveli a gyereküket és ez mellett még el is járnak dolgozni, szóval ezek miatt kell a világméretű kampány, hogy becsüljék meg az anyákat is.


Én biztos nem nézem le egy sorstársamat sem és mindegyiket becsülöm, még akkor is, ha ő nem kérte. Az ilyen viselkedés pedig undorító, amit te képviselsz kérdező. És tudod mit? Ha nem ismered ezt a világot, ahol a nő beleszakad, örülj neki és inkább legyél boldog, de csendben.

2016. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ódákat zengeni nem kell, de mint minden ember(gyermektelen nő, férfi, tanuló, nyugdíjas, testi/szellemi fogyatékos...), az édesanyák is vágynak az elismerésre, hogy jól csinálják a rájuk bízott feladatot/munkát. És lássuk be ez életünk egyik legfelelősségteljesebb szerepe.

Azt gondolom, ezek a posztok azért születnek, hogy az épp önmagát kereső, vagy bizonytalan anya új erőre kapjon, nem azért, hogy Istennek érezze magát.

Így kell őket kezelni.

2016. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Én nem istenítem az anyákat ,főleg azokat akik plázába járnak és a 2-3 gyerek ott visít mellette amíg műkörmöt készíttet magának.Ja és a szupermarketban türelmetlenkedik hogy neki mennyit kell várni és hogy nem engedik előre.Azokat sem istenítem akik zsinórban szülnek és 3-4 gyerek rázendít valamint foglalkozni nincsen rájuk ideje és folyton nyavajog hogy ő ilyen meg olyan lelki beteg és depressziós.Viszont azokat az anyákat istenítem és megbecsülöm akik valóban gyerekközpontúak és szeretettel odadással nevelik és óvják a csemetéiket nem zsinórban szülik hanem minimum 3 év van köztük így mindre van egy kis idő ha annyi hogy építenek egy legó várat de mégis van és érzi a gyerek a foglalkozást .Valamint gondoskodik a rendszeres meleg ételről,tiszta ruháról ,a gyereknek ha szükség van rá akkor van türelme és kedve beszélni a világról a természertről ,esténként ha úgy adódik szívessen mesél nekik.Kirándulnak néha a természetben .Tudja kellőképpen és következetesen fegyelmezni a gyereket és nem ráhagyja.Én ezeket az anyákat becsülöm és tisztelem akiknek nem mindíg van idejük sminkelni és nem a ruha márka flancolás az elsőszámú számukra.Arcuk gyakran fáradt és bizony ráncos a kimerültségtől,elsőszámú gondolatuk és a gyerekek és a család .Az ilyen anyák viszont megérdemelnék hogy akár címlapon legyenek ha valaki érti mire gondolok az tudja
2016. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az anyaság a valódi önzetlenségről szol.(nem keverendő az önfeláldozással)és ez nagyon ritka hogy bármi akár 24 órás egyéb ingyen "munka" erről szóljon bárkinek.


Inkább nem eszel hogy enni adhass, inkább megváltozol hogy gyermeked arcára mosolyt csalhatsz, inkább meghalnál ha az kell Érte, és cserébe nem vársz semmit, de reménykedsz, hogy jól csinálod és Ő boldog lesz ha kirepül, mert azz is tudod, el kell engedni :)

2016. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Szóval az anyaság egy mondhatni magasabb szintű szeretet. Akkor is szereted ha csalódást okozott, akkor is, ha megbántott, vagy tanácsod ellenére fejjel rohan a falnak.

Talán sokan elfelejtik, ezért a netes ódák.

2016. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
6-7 es ez a kérdésre a válasz?vagy a az szó fogalmának kitárgyalása inkább.
2016. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Ja persze, nem maga az anyaság mivolta miatt istenítik az anyákat, hanem ha azt nézzük, a médián keresztül gyakorolnak befolyást, szimplán politikai érdek.
2016. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem nem istenített senki, de amióta 2 ovis gyerek mellett 8 órában dolgozom, háztartást vezetek, és még délutanonként és hétvégenként aktívan a gyerekeimmel is vagyok, azért kalapom megemelem magam előtt. Bár van segítségem, de a melós rész zöme a nyakamban.

És vannak anyák, akik még ennél is tóbb terhet viselnek mosolyogva.

Nem kell vállonveregetés, de ne akadjunk már ki azon, hogy némi elismerést kapnak innen-onnan.

a nagymamám szerintem 3 férfit is kifektető tempóban nevelte a gyerekeit, vezette a háztartást és dolgozott a földeken, na így utólag is aranyérmet érdemelt volna.

És kedves kérdező, van olyan időszak néhány anya életében, hogy éjjel nappal folyamatos készenlétben van. Bár mi vállaltuk, de azért ne fájjon senkinek, ha egy-egy fórumon elismerést kapunk.

2016. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!