Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyikünk hagyja ott a munkahe...

Melyikünk hagyja ott a munkahelyét? Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Váratlan helyzetbe kerültünk. Fennáll a veszélye, hogy nem tudják elengedni a sofőr férjem szabadságra, hiába kérte már januártól így. Nekem lejárt a gyes, kivettem a szabikat, illetve szept. 1-től az ovis beszoktatásra tartottam pár napot. Jövő hétfőn vissza kell mennem dolgozni, hajtás van nálunk a cégnél, számítanak is rám. Már beosztottak egész jövő hétre. Így is örülök, hogy eddig itthon maradhattam, mert már januártól vártak volna. Ha most variálni kezdek, sanszos, hogy azt mondják, keresnek mást. Én adminisztrátor vagyok. 6 órában kb. 80-90 ezer lesz a fizetésem, viszont már 2004 óta ennél a cégnél dolgozom.

A férjem december óta kamionozik, többszörösét keresi az enyémnek. Náluk most nehézségek vannak, több sofőrtől megváltak. Veszélyben a szabija.

Sajnos nagyszülőre, rokonra nem számíthatunk. Idegenre hogy bízzam a 3 éves nem éppen barátkozós kislányom? Még az oviban is szoktatni kell majd.

Még bizakodunk, hogy hátha sikerül kivenni a szabadságot, de ez valójában az utolsó pillanatban derül majd ki.

Mit tehetnék? Ha van valami ötletetek, szívesen venném!


2016. aug. 10. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Mire kell neki a szabadság? Mert az nem derült ki.
2016. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha konkrétan ez a kérdés, hogy melyikőtök hagyja ott a munkahelyét, én elsőre a férjedet mondanám, mivel számtalan helyre keresnek kamionsofőröket, viszont a te munkád is elég érdekes, hogy 12 éve dolgozol egy cégnek, és még mindig minimálbért kapsz.


Kérj fizetésemelést, a férjed meg nézzen másik munkahelyet, aztán hagyja ott a mostanit.

2016. aug. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az óvoda nyitva van (mert van ahol még a nyári zárás tart, mint pl. a miénkben), akkor beszélj sürgősen az óvodavezetővel, hogy szeretnéd hamarabb beszoktatni, még most a héten, ha van erre lehetőség. Nekik igazából az az egy gyerek nem oszt nem szoroz most, mert amúgy is összevont csoportok vannak, és kevesebben vannak, illetve egész nap csak az udvaron játszanak amúgy is, ha jó az idő. Nem ideális megoldás, de jobb mint egy bébiszitter, vagy a felmondás.
2016. aug. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Az tuti, hogy én a helyetekben emiatt a 3 hét miatt nem mondanék fel egyik helyen sem. Ha az ovi nem jön szóba, akkor barátnő/ismerős hasonló korú gyerekkel, szomszéd néni akit már nagyjából ismer, végső esetben bébiszitter.
2016. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 hét volt a beszoktatás. Szerintem menj vissza dolgozni, és menj betegállományba arra a pár napra, amíg beszoktatod, 2 anyanapod is van, ha még nem vetted ki Ha az addig levő időről van szó, megoldanám babysitterrel, barátnővel, távoli nahyszülővel, bevinném a munkahelyemre, akárhogy.
2016. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban nincs beszoktatás. Tökéletesen működött így is. Menj be most, hogy hadd vigyed a héten pár órára, aztán mehet élesbe is.
2016. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos az oviba csak szeptember 1- től vihetem úgyhogy ez kilőve. A 6 órás bérem ennyi, a fizetésemelés említésekor csak mosolyognak, mert van sok munkanélküli, akinek ez jól jön. Remélem, a végén minden jóra fordul és egyikünknek sem kell munka nélkül maradnia. Egyébként, ha sokat fog betegeskedni a gyerek, úgyis engem küldenek majd el, mert én leszek vele táppénzen. De így előre nem mondok fel, majd kitalálok valamit, ha mégsem jön haza a párom.
2016. aug. 10. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
A férjed semmiképp ne mondjon fel, mert akkor csak a te fizetésed marad.
2016. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát a te 90 ezredből nem fogtok megélni, úgyhogy ha valamelyik munkahelynek ugrania kell, a tied legyen az. De hátha sikerül megoldani.
2016. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!