Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik rosszabb? Áruházas...

Melyik rosszabb? Áruházas esetleg import gyümölcs és zöldség vagy kész bébiétel?

Figyelt kérdés
5-6 hónapos baba hozzátáplálásának elkezdéséhez. A környékünkön egyáltalán nincs piac, se nagyszülők falún, akitől tudnánk házi dolgokat venni. Egy piac van a városban, de az is messze tőlünk, a kocsival a férjem jár, de ő este ér haza. Esetleg hétvégén tudunk ott bevásárolni, de nem minden áll el egy hetet, pl barack 1-2 nap után nem jó. Meg annyira nem bízom a piaci árusokban sem, sokszor ők is megveszik nagytételben és eladják utána a piacon, mintha házi lenne. Ilyen esetben inkább vegyem meg a bolti gyümölcsöt zöldséget (tesco, lidl), vagy adjak üveges bébiételt?
2016. aug. 12. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlóak a lehetőségeim, mint neked és a saját készítésű mellett döntöttem. Egy jó minőségű, nem cukrozott bébiétel 500-600 forint. Olcsóbb az alapanyagokat megvenni. Szerintem előbb-utóbb minden ember szervezete találkozik a vegyszerekkel, talán jobb, ha már babakorban kis mennyiségben hozzászokik ezekhez.
2016. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A bébiétel egyáltalán nem rossz, hanem a lehető legjobb opció, ha nem tudsz biztosan vegyszermentes házi/biopiaci alternatívát.

Dm/rossmann bio ételek 200,--tól kaphatók.

A "kis vegyszer" nem árthoz meg: minimális nitrát/nitrit is halálos csecsemőnél, míg egy felnőttnek meg se kottyan (répa, cékla a legveszélyesebb).

Ami pedig nem halálos, rém kellemetlen. Nem bio banántól olyan kiütéses lett a pici, hogy hetek alatt múlt el. Bio banános bébiételtől semmi baja.

2016. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére van rendes, termelői piac, de én is sokszor adtam a gyerekeimnek üveges ételt. Én az üvegesre szavaznék a te helyzetedben. De pl a Lidlben körbenézhetsz, náluk vannak bio cuccok, kezeletben zöldségek, gyümölcsök is, de iszonyat drágán.
2016. aug. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodom most. Mindenki belvárosi nálunk, nem szeretünk piacra se járni (és ez még enyhe kifejezés), autónk sincs, a fagyasztónk is kicsi. Én pl. nemrég tudtam meg, hogy a zöldségesek nem maguk termelik a cuccot, hanem megveszik a nagybanin, eddig annyira álomvilágban éltem. Szóval valóban csak eladják, mintha házi lenne.:(


Ettől függetlenül én is bolti zöldségen, gyümölcsön nőttem fel. És most jöhetünk azzal, hogy bezzeg régen minden csodás volt, de azért az a banán milyen lehetett, amit kenyeres zacskóban kellett eldugni, nehogy meglássák a nem gyerekesek, hogy anyámnak tartogatta napokig előtte a boltos:). És az üveges ételek meg ellenőrzöttek. Szerintem mindkettő oké.

2016. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Uveges.

Bevizsgalt, ellenorzott. Azzal tuti nem mergezed a gyereket.

Egyebkent a falusi hazirol annyit, hogy a termofoldben a talajviz viszi a mutragyat, igy ha te nem is hasznalsz, de a harom hazzal arrebb lako igen, a tiedbe ugyanugy jut belole.

2016. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Lehet velem nem egyet érteni, de én nem hiszek a "bio"-ban.

Lehet, hogy a vidéki bácsi nem permetezi az almáját, de ha a három házzal arrébb lévő szomszéd igen, akkor a talajon keresztül ugyanaz benne van.

És azt is jó tudni, hogy a bio nem azt jelenti, hogy nem használnak vegyszeteket, hanem hogy bizonyos vegyszeteket nem használnak.

Pl. A citromnál ez jól látszik, a biocitrom hamarabb penészedik.


Lehetetlenség megóvni magunkat, rengeteg a szervezetre ártalmas dologgal vagyunk körülvéve.

És nem csak a táplálék kapcsán.

És sajnos a pénz diktál.

Az üzleti érdek előrébb való, mint az emberek egészsége. :(


Hogy érdemben váladzoljak, én hozzátápláláskor a primőr zöldséget kerültem, és tartottam az életkori ajánlásokat, sőt inkább kitoltam azokat.

Aprómagvast és déli gyümölcsöt másfél éves kor felett adtam.

2016. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért a termelőkkel óvatosan.

Ismeretségi körben szóltak már embernek ellenőrök, hogy talán nem kellene őstermelői igazolással banánt és ananászt árulnia, mert kilóg a lóláb...


De amit írtak, valóban igaz, hogy még a saját talaj sem feltélenül biztonságos, ha nincs bevizsgálva. Rokonságban esett meg, hogy valaki nagyon büszke volt, hogy milyen tutibio kertje van. Aztán egyik nap jött egy levél az önkormányzattól, hogy a környéken egy üzem illegálisan akkumulátorsavat engedett a talajba. Így nála is két méter mélyen felszedték a földet, teljes talajcsere. Ennyire volt bio a saját kertje.

2016. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én megvettem a bébiételt, és amikor finom, jó minőségű friss gyümölcshöz jutottunk, akkor meg azt adtam. Nincs semmi baj az üvegessel. Amúgy meg egy 5 hónaposnál még nem nagy a variáció, alma, banán, barack...
2016. aug. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

6,

"Pista-bácsi" kertje sose lesz bio attól, hogy nem permetez. Ez tény és való.

De ki mondta, hogy az a bio?

A bio ellenőrzött. Nem csak a talaj, hanem a termény is. Rendszeresen.

2016. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én az "ellenőrzött bio"-ban sem hiszek igazán.

Bár az is igaz, hogy blw-vel tápláltam hozzá a gyerekeimet, így pürésített ételt eleve nem adtam nekik.


Amúgy bánt az extra profit is, amit a babakajákra rátesznek...

6-os

2016. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!