Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik rosszabb? Áruházas...

Melyik rosszabb? Áruházas esetleg import gyümölcs és zöldség vagy kész bébiétel?

Figyelt kérdés
5-6 hónapos baba hozzátáplálásának elkezdéséhez. A környékünkön egyáltalán nincs piac, se nagyszülők falún, akitől tudnánk házi dolgokat venni. Egy piac van a városban, de az is messze tőlünk, a kocsival a férjem jár, de ő este ér haza. Esetleg hétvégén tudunk ott bevásárolni, de nem minden áll el egy hetet, pl barack 1-2 nap után nem jó. Meg annyira nem bízom a piaci árusokban sem, sokszor ők is megveszik nagytételben és eladják utána a piacon, mintha házi lenne. Ilyen esetben inkább vegyem meg a bolti gyümölcsöt zöldséget (tesco, lidl), vagy adjak üveges bébiételt?
2016. aug. 12. 07:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de én a bolti bioban jobban hiszek, mint az őstermelői/Gizinéni féle bioban. Utóbbiakat nem ellenőrzik, hiába nem permetez a termelő, ha a szomszédja meg igen. Vagy ha a talaj már eleve szennyezett, mert előtte akar sok évvel előtte vagy ő vagy más agyon műtrágyázta azt a talajt. Az üveges babakajáranagyon szigorú szabályok vonatkoznak, pl a nitráttartalomra. Na ilyen ellenőrzés nincs a termelőknek. Ezért én elhiszem, hogy ebből a szempontból jobb az üveges. Másrészt az üvegeset mindenféle ipari módszerre, hőkezeléssel tartósítani kell, így meg a vitamin tartalma kevesebb, mint a friss gyümölcsnek. Nálunk sincs piac, biopiac meg főleg nincs. Az egész városban egyedül a lidlben találtam biot, de csak alma, uborka, télen paradicsom és citrom volt bio. Szóval amiből tudtam, vettem biot a többiből meg csak simát. Ami meg nagyon nitráthalmozó, abból üvegeset vettem.
2016. aug. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mi nagyon nitráthalmozó?
2016. aug. 13. 08:07
 13/16 anonim ***** válasza:
Cékla, sóska, spenót, saláta. Ezekből ha simát veszel, elvileg heti egyszer kaphat maximum, azt sem magába, hanem keverve valamivel. Aztán a répa is raktározza, csak kevésbé. Én ennyiről tudok.
2016. aug. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Sokan úgy bszélnek a bébiételről, mintha méreg lenne. Jaj nem tudok mást adni, mint bébiételt, mi lesz most?

Egy ismerős ilyen gyárban dolgozott, valami elképesztő mennyiségű ellenőrzésem átesnek ezek a bébiételek, a legjobban ellenőrzött dolog kb amit adhatsz neki az anyatejen kívül :-D SEMELYIK gyár nem merné azt megkockáztatni, hogy bekerüljön a hírekbe, hogy egy csecsemő meghalt az ételétől, így agyon van ellenőrizve....

Nem ördögtől való dolog, csak nem olcsó. De a minőséget mint máshol nyilván meg kell fizetni.

2016. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem se rossz a bébiétel, a halálom, mikor azzal érvelnek, hogy tele van nyomva cukorral. Nem tudom, lehet van cukrozott is, de amelyikeket én néztem, mindgeyiken írta hogy hozzáadott cukor nélkül. Mindenki atz mondja, hogy kitudja mit tesznek bele (azt, ami rá van írva!), az a biztos, amit otthon mi csinálunk. Miután se én, se a nagyszülők nem tudjuk a panelunk erkélyén megtermeszteni a zöldséget és a gyümölcsöt, azt mondom, hogy mégiscsak biztonságosabb a bébiétel, mint a kitudja honnan származó áru.
2016. aug. 16. 08:18
 16/16 anonim ***** válasza:

En a hozzataplalast kizarolag bebietellel ( csak HIPP ) csinaltam, mert az tuti , hogy nem vegyszeres, permetes, mutragyas, stb.

1 eves volt mikor bebietelen kivul mast is adtam neki.

2016. aug. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!