Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fura nevű emberek/szülők,...

Fura nevű emberek/szülők, akik fura nevet adtak a gyereküknek. Megbántátok a névválasztást? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdésem, hogy hogyan éli meg a gyereketek, azt, hogy nincs hétköznapi neve. Megbántátok a névválasztást, vagy sem? A gyereketek csúfolják a neve miatt?

Emberek, akiknek fura nevük van. Ti megváltoztattátok a neveteket vagy sem?


Nem provokatív kérdés, csak kíváncsi vagyok :)



2016. aug. 12. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Az en csaladomban mindenkinek furcsa neve van. Vagyis eredeti heber nevek,a Bibliabol. En jol kijovok a nevemmel,es a tobbi testveremet sem zavarja. Amikor megkerdezik hogy hivjak a csalad tobbi tagjat mindenki csak les:) de mar megszoktam!:)
2016. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Én imádom, hogy különleges nevet adtak nekem. Utálnám, ha mondjuk olyan nevem lenne, amiből többet is ismerek. Nagyon! Szeretem, hogy egyedi, mert ez engem is meghatároz.

Így én is ilyen neveket adtam a gyerekeimnek. Nagyon egyediek, ritkák és különlegesek. Én sem hallottam korábban, csak amikor utána néztem. Nem tudom, hogy zavarni fogja-e őket. Gyerekként lehet, hogy éri őket hátrány emiatt, mert nem lesz 5 ugyanolyan a csoportban/osztályban. De felnőttként - vagy legalábbis nagyobbként- egészen biztosan nem fogja, mert tudatosan segíteni fogok abban, hogy megértsék, hogy mennyivel jobb, ha nemcsak ők maguk, de a nevük is egyedi.

2016. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Engem Vandának hívnak, nem volt valami gyakori gyerekkoromban, mindig magyarázkodni kellett, h nem Amanda, Andi meg hasonlók, hanem Vanda. Van Damme- nak csúfoltak sokat, azt utáltam. Alapvetően megszoktam, de nem szeretem, nem illik hozzám, rideg hangzása van.
2016. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Én Tímea vagyok és egy Bernát nevű osztálytársam csúfolt. Őt senki nem csúfolta a furcsa neve miatt, engem meg csúfoltak mindenért, hiába átlagos a nevem. Úgyhogy nem a néven múlik, hogy csúfolnak-e valakit.

A férjem és a lányom vezetékneve ritka, mindig betűzni kell mert nehéz a helyesírása, de a férjem ritka keresztnevet választott mellé a lányunknak. Nem hinném, hogy emiatt csúfolni fogják, mert jó hangzású név.

2016. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Engem Grétának hívnak, és az én gyerekkoromban ez ritka név. Nem csúfoltak - de igaza van 4esnek, ez abszolút nem a neven múlik. Inkább attól függ,h akin megérzik,h bizonytalan, azt bántják. De visszatérve a furcsa névre, én soha nem szerettem. A felnőttek nem értették - ugyanúgy jártam, mint a Vanda nevű válaszoló. Volt olyan felügyelő egy táborban, aki már sík ideg volt,h ne a becenevemet mondjam. Egyszerűen nem hitte el,h van ilyen név. De volt olyan tanárom, aki mindig vmi g betűs nevet mondott - Gerda, Gertrúd, Gitta... csak a Gréta nem jutott eszébe soha. Annyira szerettem volna Szilvi, Niki vagy Ági lenni, aki elbújhat a tömegben. És a hangzását sem szeretem, én is túl ridegnek, katonásnak érzem magamhoz. Most,h már jóval gyakoribb, ismertebb név, jobban szeretem. És sokan szólítanak Grétinek, ami kozelebb áll hozzám.

A lényeg,h fontos,h a gyerek tudja viselni a furcsa nevet. Nagyon személyiségfüggő.

2016. aug. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem a néven múlik, én Andrea vagyok mégis folyton cseszegettek miatta.
2016. aug. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Én Mia vagyok, soha nem csúfoltak, viszont volt olyan, hogy pl.bankban intéztem valamit és nem értették, leírni sem tudták, Mijja lett belőle... Szeretem a nevem, nem tartom különlegesnek,bár sokan mondják,hogy gyönyörű :)
2016. aug. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a vezetek nevem rittka mint a feher hollo.Frankensteinnek csufoltak.

Utaltam,meg most felnott fejjel is utalom.soha senki nem tudja kimondani.

Sokszor orvosnal ugy hivtak,hogy Latte.... valamilyen Eszter ...

Mindig betuznom kell.

Ezert valas utan le se vetettem az asszony nevem.az egy sima hetkoznapi nev.

A masodik kisfiam Alexandernek hivjak.az ovodaba es az iskolaba is elirtak Alexandranak....de ezen kivul nem csufoljak,siman Alex mindenkinek.

2016. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Ibolya vagyok.Gyerekkoromban egyetlen az oviban,majd ketten egy masik lannyal a gimiben es ujra egyeduli az egesz egyetemen.Voltak persze csufolodasok vele de ez valoban azon mulik h ki hagyja h csufoljak,ez tanulhato h h pattintsuk le.


Az zavart inkabb h romak kozott volt mindig gyakori, mig en szoke vagyok,zold szemu es kakukktojas ezzel a nevvel igy.Mindenhol.Mindenki tudta h ki az az Ibi,mindenhol emlekeztek,emlekeznek ram (mikozben nekem pocsek a nevmemoriam es sokszor kerultem kinos helyzetbe,mert masnak egyertelmu h ki Ibolya) es ezt a tulzott figyelmet nagyon nehezen viseltem sokaig.Olyan mintha nem is az en nevem lenne amikor kimondom.Legalabb 30evembe telt mire megszoktam h ez van es azonosultam vele.A gyerekek atlagosabb nevet kaptak pont emiatt h ha nem fogjak szeretni a tulzott megkulonboztetest,ne legyen teher szamukra.


Egyebkent a vicc h szepnek talalom a szot egy viragnak,de nem felnott nevnek.

2016. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a vezetéknevem különleges, nem magyar, utal a származásomra is (moldáv és román felmenőim is vannak), főiskolán egy-két tanár a sírba tett, hogy képtelen volt egy papírról felolvasni. Nem különösebben nehéz kimondani, megjegyezni, mégis sokaknak beletörik a bicskájuk. Viszont a keresztnevemmel együtt nagyon szokott tetszeni másoknak (egyébként én is rendkívül szeretem).
2016. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!