Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképp 30 napnál nem...

Mindenképp 30 napnál nem régebbi anyakönyvi kell?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy keverem, és csak a nem házasoknak kell a 30 napnál nem régebbi apasági nyilatkozat? Vagy ha házasok vagyunk, akkor is kell 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kérni a városházán? Ha igen, mennyibe kerül? Csak ott adják ki, ahol házasodtunk, vagy máshol is? Az eredeti természetesen megvan, ha nem kell, hogy 30 napos legyen, akkor amit házasságkötéskor kaptunk, azt kell vinni, vagy elég fénymásolat is?
2016. aug. 13. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 3 éve szültem, akkor még kellett kérni új anyakönyvi kivonatot (talán 90 napnál nem régebbit, a pontos időben már nem vagyok biztos). Nem kell érte fizetni, ha gyermek születéséhez kéred. Csak ott adják ki, ahol házasodtatok, de lehet levélben is kérni, nekem is postán küldték.
2016. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Januárban szültem Szegeden, megfelelt nekik a 2013-as házassági anyakönyvi másolata.
2016. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett frisset(30 napnál nem régebbit)kérni,de az eredetit kellett bevinni,a fénymásolat nem volt elég. Barátnőmnek másik kórházban kértek újat,nem kellett érte fizetnie. Érdemes rákérdezni,hogy nálatok mi a rendszer.
2016. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapja szültem a XI. kerületben, itt azt mondták, hogy ha ugyanabban a városban van a gyerekszülés, mint az esküvő volt, akkor nem kell semmi, mert látják a számítógépben. Mi nem Budapesten esküdtünk, így kellett - az eredetit (10 éves) nem fogadták el, itt 300 (nem 30) napnál nem régebbit kértek. Ott adták ki, ahol az esküvő volt, fizetni nem kellett.


Ezek szerint tényleg nem egységes, kérdezz rá a kórházban.

2016. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták, hogy ha a kórházhoz tartozó önkormányzatnál házasodtunk, akkor nem kell, ha nem ott házasodtunk akkor 90 napnál nem régebbi kell.

én ugyanabban a kerületben szültem (a héten) ahol házasodtunk, a nagynál csináltattunk 6 éve másolatot, azt vittem és megfelelt nekik, tegnap meg is kaptuk az anyakönyvi kivonatot :)

2016. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát akkor biztos ami biztos kikérek egyet, max nem kell... ezt vajon kikérheti pl. egyikünk szülője is? mi már nem abban a városban lakunk
2016. aug. 13. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!