Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan anyáról, aki nem kért gyerektartást az apától?

Figyelt kérdés

Az indok az volt, hogy az anya nem akarta, hogy az apa részese legyen a gyerek életének.

A pénzre rászorult volna.



2016. aug. 17. 14:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Sok anya keveri össze nem ő mon le róla hanem a gyerek nevében mond le rola...

Pl sokan meg ajándékot nem fogadnak el (pl játék a gyereknek), közben bele sem gondol hogy a gyerek viszont elfogadná...

2016. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

#6-vagyok


Ha egy teljesen jó apa aki nem iszik,drogozik hanem dolgos ember akkor egy hülye aki azt mondja nincs szüksége az apjukra, és önző is! Mert neki lehet nincs szüksége de a gyereknek van! Engem is apám csak úgy elhagyott minket minden támogatás nélkül disszidált az nszk-ba, én pont ezért megfogadtam soha nem hagyom el a családom, csak hát a bíróság máshogy gondolta :(

2016. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Én nem kértem gyerektartást a lányom apjától. Nem terveztük a babát, az apja az elejétől fogva mondta, hogy nem vesz részt az életében. Amúgy sincs toppon lelkileg sem, anyagilag sem, úgy éreztem tönkremenne abba a minimális összegbe.


Igazából az az érdekes, hogy tettem fel ide kérdést arról, hogy te kérnél e nem tervezett gyerek után gyerektartást(mert a barátaim véleménye megoszlik a témáról) és kivétel nélkül olyan válaszok érkeztek, hogy nem tervezett gyereket szülök valakinek aki nem akarta, es mennyire szemét vagyok, hogy még pénzzel is lehúznám.

2016. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Előző, nem ugyanaz a helyzet. A kérdésben az anya azt nem akarta, hogy részese legyen az apa a gyerek életének.
2016. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A körülmények ismerete nélkül nehéz véleményt mondani. De ah már ennyire papamentesen képzeli el a gyereke életét, akkor kérnie kellene a gyt-t? és ha már anélkül is meg tudja oldani az életüket, akkor tegye valamiféle biztosításba, vagy gyűjtőszámlára. AZ ő egoja miatt a gyerekét nem fossza meg...
2016. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Itt se akarta vállalni az apa, és nem is volt tervezett a gyerek. De attól még a felelősség két felé kéne, hogy osztódjon, nem? Az, hogy kijelenti az apa, hogy bocs, nem vállalom, az nem mentesíti a történtek alól.
2016. aug. 17. 17:27
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Lehet hülyézni, önzőnek nevezni az anyát, de a hátterét senki nem ismeri. Lehet, hogy mondani ezt mondja, de megvan rá valószínűleg az oka. Én sem kértem gyerektartást, és nem véletlenül. Pénz nekem is kellett volna, de nem forszíroztam, mert én jönnék ki belőle rosszul. Nem egyszer megmondta a volt férjem, hogy ő nem fog gyerektartást fizetni, és ha emiatt végrehajtót küldök rá, akkor bajban leszek. Sajnos ez nála eléggé komolyan vehető fenyegetés. A másik, hogy azt is megmondta, ha pénzt akarok tőle, azt felejtsem el, akkor az azt jelenti, hogy egyedül képtelen vagyok gondoskodni a gyerekről, de majd akkor ő elviszi, ha tetszik nekem, ha nem. Sajnos ezt is megtenné, minden további nélkül. Én meg féltem annyira a gyerekemet (aki nem is emlékszik az apjára, nem is kíváncsi rá), hogy inkább neveltem kevesebb pénzből, mintsem, hogy ilyesmit kockáztassak.


Egy hülye, önző anya

2016. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha az apa nem akarja vállalni perre viheted hogy nem fizet.
2016. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
9%

17 üres fenyegetőzések.

Bnőm exe is ijenekkel jött, nehogy gyt-t merjen kérni, holott nemfizetés esetén pont őket sittelik le.

Ez olyan mint a poker.ő blöffölt, te meg bevetted mert nem ismered a törvényt és a jogaidat.

Zsarolás miatt is eleve feljelenthető ...

2016. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

19 hadd tudjam jobban, hogy mi üres fenyegetőzés, és mi nem az, oké?

Külön köszi, hogy ilyen haszontalan választ adhattam, mert rávilágítottam, hogy egy ilyen döntésnek okai vannak általában. Hoztátok a szokásos szintet, nem is vártam mást.

2016. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!