Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermek családba helyezésénél...

Gyermek családba helyezésénél ha már van a családban egy gyermek tehet valamit?

Figyelt kérdés
Édesanyám elvállalt egy fiút,akit édesanyja kirakott és nevelőintézetbe akart helyezni. Sajnos oda is való. Anyukámon látni,hogy mióta ideköltözött a fiú,azóta sokkal stresszesebb,több a problémája és kisebb szívrohama is volt. Ehhez az is hozzájárúl,hogy 14 éves létére állandóan üvölt,csúnyán beszél és cseppnyi tiszteletet sem mutat. Én már nem tudom elviselni,sokáig próbáltam tolerálni,mivel gondolom milyen rossz lehet neki,hogy a saját szüleinek nem kell. De valahogy szeretném,ha elkerülne tőlünk,mert így nem lehet élni,megkeseríti a napjainkat. Tudom,hogy az édesanyám nem mondana le róla,inkább magát károsítja. Nekem ,mint vele együtt élő gyermeknek lehet bármi beleszólásom?

#gyerek #család #nevelőszülő #családba helyezés
2015. júl. 28. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
71%
Szólsz a gyámhatóságnak sunyiban, és ha látják, hogy problémás, akkor elvihetik
2015. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy? Fiú, vagy lány? nem tudsz a sráccal beszélni, hogy emberelje meg magát?

Sajnos ilyen esetekben az is gyakran előfordul, hogy az amúgy nem "bűnöző" beállítottságú (értsd: normálisan szocializált, eredetileg rendezett családból származó) gyerek is "próbára teszi" a befogadószülőket. Rendetlenkedik, feszegeti a határokat, nagy a pofája, agresszív, csak hogy lássa, hogy így is szeretik-e. Így is akarják-e.

Persze vannak kivételek, akik eleve balhésak.

2015. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!