Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összefoglalnátok nekem röviden...

Összefoglalnátok nekem röviden a "Suttogó" nevelési elveit? Esetleg egy-két példával?

Figyelt kérdés

Nem várom, hogy a teljes könyvet leírja bárki természetesen, mielőtt valaki nekem esne. Csak azért kérem, hogy egyáltalán érdemes-e elolvasnom, nem gyökeresen ellenkezik-e az elveimmel, stb.

Köszönöm


2016. aug. 24. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Szigorú napirend, az anyatej, anyamell kizárólag táplálék,megnyugtatásra szerinte nem szabad szoptatni, babát alvásba ringatni nem szabad, igaz,sírni hagyni sem, hanem kb.ott állni a síró baba felett és simizni, de hiába tudod, hogy egy kis szoptatás azonnal megnyugtatná, te csak állj felette és susogj neki, egy picit felveheted, de ha abbahagyja a sírást,azonnal tedd le, ha kell 100-szor ismételd a műveletet.Harmadik napra megtanulja, hogy ne sírjon,mert anya úgysem segít, felesleges. Igaz,hamar átalussza az éjszakát, anya magával is törődhet.
2016. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Engem is erdekelt, es nagyon jol osszefoglalta az elso valaszolo.Bar en igy mar nem fogom elolvasni, mert nem ertek vele egyet.
2016. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. aug. 24. 14:12
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Hu de kifordítva írták le :D


Az önállo elalvásban azért segit mert anya és baba érdeke.

Nem tudom hány anya sír hogy 8 hónaosan id virraszt, mert cicin kívül ndm nyugtatható a gyermek.

Holott ha nem felnőttsegítséghez szoktatta volna, akkor lehet vissza is alszik egyhamar teljesen magától.


Anya és gyerekközpontú a könyv.


Apró példák

Fürdővizbe arccal előre tegyük hogy lássa hova kerül

Meztelen pelenkázásnál tegyünk a hasára pl textilpelust, ugy nem érzi magát kiszolgáltatva

Mindig kommentáljuk mit fogunk csinálni vele és ne hirtelenkedjünk(ezt illusztrálta is, hogy neked hogy esne ha pl békésen fekszel, erre derült égből jön anya, hirtelen nyakadba teszi a lábad es neki áll pelenkázni)

Vagy rajtad alszik el, se suttyonban álmában a kiságyba csempészted, neked sem esne jol ha lefekszel és máshol ébredsz

Vagy nincs olyan hogy hadd szokja a zajt, nekünk se lenne pihentető pl autópálya mellett aludni

A rendszeres táplálásnál a babák irto gyorsan ráállnak(amugy is 3 óra az emésztési ritmusuk, nem pedig hol 10 percenként etetni, hol meg 6-8 orán éhen aludni hagyni) a rendszerrel az is könnyebben kiderírhető miért sír mert tudod mikor evett, mikor kellene ennie, aludnia stb

De persze a babához rugalmasnak is lenni kell.

Ír a növekedési ugrásrol is amikor asszem 3 hetesen rájuk jön a non stop ehetnék


És egy rakás példát ír családoknál hogyan lehetett megoldani rosszul berögzült szokásokat. Valakinél csak az volt a baj mindig, hogy soha nem vette észre időben hogy mikor fáradt a gyermek, igy mindig tulpörgött és rosszul alvo nyűgös volt.(minél kevesebbet alszik egy baba annál rosszabb alvo lesz pl 20-30 percenként ébred sirva egy kimerült gyermek)


Plusz teszt is van benne hogy milyen típusú a babád.(de ez neten is fent) Pl kisangyal, mimóza, mintababa, morcogós vagy stb

2016. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Vagy pl tanács még benne, amikor haaviszed, mutasd be neki a lakást.

Sokkal többet értenek, mint gondolnánk.

Kommentálni hogy mit csinálsz vele vagy rendszert tartani azért is jó, mert a baba igy tudni fogja mi után mi következik.


fejlesztésről is esik venne pár szó.

Hogyan lehet pl a testérzést, látást segíteni, vagy első napojra pl "szárazfürdetés" praktikája is van, de írja azt is hogyan tartsuk a babát, alavetően a fürdetés menetét is.

Ésvan benne segítség a hozzátáplálás megkezdéséhez is

2016. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
*nem tudom hány anya sír hogy 8 hónapos gyermek mellett is virraszt
2016. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Plusz arrol is ír neked hogy esne ha fáj a hasad erre neki állnak szoptatni? Szoval nem elnémításra kéne használni a cicit hanem a gyermek igényeire figyelni
2016. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. aug. 24. 14:50
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Az 53%-os válaszoló jól leírta. Én elolvastam a második kötetet is. Természetesen nem értek mindennel egyet. Altatásra gondolok, én inkább kiveszem ha úgy nyugszik meg, ahogy a cici/cumiellenességgel sem teljesen de utóbbival lehet igaza van. A gyerek igénye nem lesz attól kielégítve, mert azonnal elhallgattatjuk. Helyette inkább figyelni kell, mit szeretne nekünk mondani. Ha sír, pár másodpercre figyeljük meg. Sok példát hoz fel, volt amikor észbekaptam, hogy nem haladok jó úton, bár most inkább a második kötetre emlékszem jobban. A teszt nem arra való, hogy berakja egy csoportba, de arra igen, hogy segítsen eligazodni és úgy fogadjuk el a babát, amilyen. Rugalmas napirendről ír, a szigorúhoz semmi köze. Sokmindenről ír. Szerintem érdemes elolvasni de nem kell mindent komolyan venni. Ki lehet válogatni a neked szimpatikus dolgokat belőle, a többit meg amint elolvasod, el is van felejtve. Ami azt illeti én olvastam ennél hasznosabb könyvet is de 100x rosszabbat is.
2016. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, el fogom olvasni. Csak nem akartam feleslegesen megszerezni, könyvtártól sem.
2016. aug. 24. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!