Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen neveléssel kapcsolatos...

Milyen neveléssel kapcsolatos könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Első gyermekünket várjuk és szeretnék több fajta könyvet is elolvasni neveléssel, napirenddel stb. kapcsolatban. Nem egy könyv útmutatásai alapján szeretném nevelni a gyerekem, de kíváncsi vagyok, ki mit ajánl. Gondolom úgyis kialakul majd a saját elvünk, de szeretnék tájékozódni a témában. Köszönöm!

2016. aug. 24. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vekerdy: Jól szeretni


Ranschburg (remélem helyesen írtam a nevét): Szülők könyve


Elaine Mazlish, Adele Faber: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje


Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor-hogyan neveljünk nyugodtabb, boldogabb, magabiztosabb gyerekeket?

2016. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fentieket még szakértő pedagógusok is ajánlják :)


Kiegészíteném az alábbival, ha fiút vársz:

Steve Biddulph Hogyan neveljük a fiúkat

[link]



Ó bárcsak lenne időm olvasni :)

Én még a fejlesztő könyvekre is nagyon rá vagyok kattanva

Pl Deákné B. Katalin Anya taníts engem


A többi már nagyon szakirodalom, így azokat nem sorolnám(korai mozgásfejlesztés meg etc)

2016. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. aug. 25. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!