Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellszívós kérdés! Kézi vagy...

Mellszívós kérdés! Kézi vagy elektromos? Melyik márkát ajánlanátok? Szoptatással kapcsolatos jó tanácsoknak is örülök.

Figyelt kérdés

Most várom a második babám. A lányom 10 éve született, akkor 18 éves voltam. Sajnos őt csak rövid ideig tudtam szoptatni. Szerintem az ok pszichés volt. Mindenki azt sulykolta belém, hogy csak akkor leszek jó anya, ha szoptatom. Rágörcsöltem teljesen és nem ment.

Félek, hogy megint nem fog menni így igyekszem előre felkészülni mindenre. Mit tanácsoltok?

18hkm


2015. szept. 7. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy azt tudatosítsd magadban, hogy őt biztosan sokáig fogod szoptatni, mert már "gyakorlott" vagy, nem az első. Te is érettebb vagy, máshogy állsz hozzá.

Mellszívóból az Avent a legjobb.

2015. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még én is csak a szülés előtt állok, így mellszívó kérdésben nem tudok tanácsot adni.


Amit viszont mondanék, az az, hogy ne görcsölj rá a szoptatásra, ha sikerül, akkor sikerül, ha nem, nem, de legalább megpróbáltad, és az, hogy anyának milyen leszel, azt nem ez dönti el. Van már egy 10 éves lányod, látod te is, a környezeted is, hogy mennyire vagy jó anya. Megkérdezheted akár a lányod is :-) , szóval az elmúlt tíz év tapasztalatára hallgass, ne arra, hogy a szoptatás dönti el ezt a kérdést!

2015. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre: nekem Avent kézi van, nagyon szeretem.


Ami fontos: zárj ki mindenkit, főleg az első időszakban, aki ilyenekkel stresszel. Nagyon hasznos lehet, ha keresel egy szoptatási tanácsadót, aki a közeletekben lakik, ő szakmai kérdésekben hasznos tanácsokat tud adni, és személyesen is segítenek, ha szükséges. Barátnőmnek sokat segített.

2015. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyik legfontosabb, hogy ne stresszelj rá mert az tényleg nem jó! Én két fajta mellszívót is használtam és mindkettővel nagyon meg voltam elégedve. Az egyik az Avent kézi mellszívója. A másik Madela kézi mellszívó de nem a pumpás hanem húzogatós karral. Ezen az erősséget is lehet állítani ami plusz pozitívum. További szép babavárást kívánok! :-)
2015. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2015. szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én kipróbàltam mind a kettöt, mert nem akart szopizni a kicsi, igy az elejen nagyon sokat fejtem. Nekem inkàbb a kézi jött be, mert ott nem folyamatosan vàkumozta a mellemet, a kézit humànusabbnak gondolom, meg éreztem. Ràadàsul mind a kettôvel ugyan annyi idö alatt lettem kész, ezt többször lemértem, mert leginkàbb idöt szerettem volna sporolni vele. Egyébként nekem is aventes kézi volt, ami bevàlt, ahhoz lehet pluszban venni tégelyeket a tejtàrolàshoz. Biztos lesz tejed, igy àllj hozzà, ne foglalakoz semmivel és senkivel, csak a babàdal! Jó babavàràst!
2015. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj előre olyan miatt, amit még nem tudsz!

Én Avent kézit használtam, tökéletesen bevált.

2015. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Medela mellszívóit találom a legjobbnak. Azt hogy kézit vagy elektromosat vegyél-e, nehéz előre megmondani. Van aki igény szerinti szoptatás mellett is fej, s lefagyasztja későbbre. (Ami aztán vagy jól jön, vagy nem.)

Egy kézi mellszívód mindenképpen legyen, mert szinte biztos, hogy szükséged lesz rá alkalmanként.

Én nem akartam fejni, szerettem volna, ha beáll a kereslet-kínálat. Így is lett. 15,5 hónapja szoptatom a lányomat igény szerint.

Elektromost később is be tudsz szerezni, ha úgy adódik, hogy szükséged lesz rá, de ha nem, akkor meg feleslegesen kiadsz rá több tízezer Ft-ot.


Javaslom hogy a La Leche Liga honlapján szemezgess a cikkekből, nagyon hasznosak. www.lll.hu

Érdemes lehet egy IBCLC képesítésű szoptatási tanácsadóval is konzultálni, vagy legalábbis feltérképezni hogy hol van a közeledben, hogy ha nehézségeid adódnának, tudj majd kihez fordulni.


Én utólag csak ezt bánom, hogy nem konzultáltam egy ilyen tanácsadóval. Biztos, hogy sok fájdalomtól megkíméltem volna magam, de most már mindegy. Minden jó, ha jó a vége. :)


Boldog és komplikációmentes babavárást és minden jót a továbbiakban!

2015. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)

Pont azért szeretnék előre felkészülni, hogy ne stresszeljek. Jövő héten megyek a védőnőhöz megkérdezem van-e a környéken szoptatási tanácsadó.


Jól tudom, hogy van olyan kézi mellszívó amihez utólag lehet venni "átalakítót", hogy elektromos legyen?


Egy szórólapon láttam valami melegíthető-hüthető mellpárnát amit akár a mellszívóra lehet csatlakoztatni. A márka Lansinoh. Ez a többi márkánál is van? Van haszna ennek a párnának?

2015. szept. 9. 09:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Volt kezdetben kézi Aventes, szuper, mert minden üveggel, dobozzal kompatibilis. Csak akkor kellett fejnem, mikor jól lakott, és a végén rá kellett fejni (mert rengeteg volt), ill. ha egy egy kimaradt. Erre bőven elég volt. A második gyerekem sajnos szopó reflex nélkül született, sok más gonddal együtt, így éjjel nappal kellett fejni, de sokat pótoltam mellé. Ekkor vettem meg az elektromosat. Az eredmény ugyan az, csak nem kellett annyit pumpálni :). A harmadiknál mind a kettőt használtam felváltva, gyakorlatilag minden logikát nélkülözve, hogy mikor melyiket. De sajnos a 3. hónapban így is végleg elapadt.

A szoptatás csak egy nagyon kis része a gyerekvállalásnak, és az emberek hajlamosak túlmisztifikálni. A tápos gyerek is ugyan úgy megkapja azt, amire szüksége van, ( AZ ANYJA SZERETETE A LEGFONTOSABB) és pont ugyanakkora eséllyel indul az életben, mint anyatejes társaik. Az anyatejes babának semmivel nem lesz jobb kötődése az anyjához, mint egy tápszeresnek. Ez a rájuk fordított időn múlik. Innentől kezdve egy tanács van: szeresd a gyereked, foglalkozz vele, és zárd ki a külvilágot. Pont úgy lesz jó a babának, ahogy lesz. Kedves anyukák így is úgy is értékesek vagytok!!!!

2015. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!