Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya leszek? Vagy ez...

Rossz anya leszek? Vagy ez csak egyszerű félelem?

Figyelt kérdés

Nagyon akartam ezt a babát, és amióta tudom, hogy megfogant, én vagyok a legboldogabb ember a világon. De néha eszembejut, hogy teljesen megváltozik az életünk, vajon hogyan fogom kezelni? Teljesen természetes lesz, vagy esetleg idegennek érzem majd? Persze utána marcangol az önvád, hogy egyáltalán ilyen eszembe juthatott, de az vesse rám az első követ, akinek csak örömteli gondolatai voltak a terhesség alatt.

Megoldódik amint meglesz a baba, ugye? Hiszen egyelőre csak elképzelni tudom, milyen lehet az anyaság.


2010. febr. 8. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


Az első 1 hónap nekem "katasztrófa" volt, de ez nem ilyen istencsapását jelenti, hanem apró dolgok sorakozását. Első fürdetés....(majdnem visszatettem a kiságyba, hogy én nem merem)... szoptatás( dehogy mutatták meg a kórházban!az csak mese! Itthon gyakoroltuk).... "miért sír?"(nincs kaka? fáj a poci? stb..) De utána azért lassan, de belejöttem. Minden nappal jobb lesz, és egy idő után ha csak rád néz a pöttöm, akkor is tudod mi baja, vagy mit szeretne!:))

2010. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak egyszerű félelem. Vannak akik azt mondják, az első pillanattól sajátjuknak érezték a babát, én nem. Csak gyönyörködtem benne az első héten, és próbáltam elhinni, hogy ez a csodálatos kis lény az enyém. Nem tekintettem rá idegenként, te sem fogsz, de időbe telt felfogni, hogy van egy saját kis csodám. Jó anya leszel, egy percig se aggódj, hiszen meg fogod neki mindazt adni, amire szüksége van, meleg otthon, szeretet, törődés. És nehogy ostorozd magad, ha te sem egyből érzed magad anyának. Az is természetes, amin én mentem keresztül, vannak akik előbb ismerkednek a babával. És ez nem jelenti azt, hogy nem szerettem az elején, amikor születése után rám nézett, azonnal a kicsi kezébe tettem a szívem! De maga az anyatudat csak később realizálódott. Jó babavárást!
2010. febr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen...én még 2 hónappal szülés után is elgondolkoztam, hogy "ez a kis csoda biztos hogy belőlem van? De hogy lehet?!" :) ez is természetes érzés!
2010. febr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!