Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet csak a gyerek...

Meddig lehet csak a gyerek miatt maradni? (hosszú)

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok (SE, még 2 év) A páromat még az előtt ismertem meg csaknem 5 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is lakunk. Van egy egyévesünk, nem terveztük ugyan de örültünk neki, és természetes volt hogy vállaltuk. A szülés után egy évet halasztottam.

A kapcsolatunk azóta totálisan tönkrement. Mint szülők jól működünk, de mint pár...

Soha nem voltunk kettesben az elmúlt egy év alatt pedig a rokonai vigyáztak volna rá (én árva vagyok egy testvérem van ő külföldön él), egyre inkább megszűnt a gyengédség később a mindennemű testi kontaktus (se csók se több), igazából úgy érzem magam mintha a gyereke anyja + házvezetőnője lennék.

Elkezdett hanyag lenni, nem figyelt oda a számláira ezért most van egy végrehajtás a nyakán, pedig ilyen téren mindig pontos volt.

Elkezdte ellenezni az egyetemet szeretne belebörtönözni ebbe (mondván hogy a fizuja elég, szerintem azért kettővel normálisabban élnénk)

Ha a kapcsolatunkról beszélünk akkor azzal jön hogy velem van baj, mert nem érti mi bajom hiszen ő dolgozik segít a picivel, oké hogy nem megyünk sehova de szerinte erre nincs is szükség hiszen már szülők vagyunk.

Nem tudom hogy fajult idáig de feszült vagyok mellette, és sokkal jobban érzem magam nélküle, szeretnék kilépni ebből az egészből.

Nem lenne esélyem a picire. Neki lakása van munka mellett gyedre jogosult, plusz bölcsibe adhatja (bár nem szimpatikus a bölcsi gondolata neki), plusz szülői segítség.

Nekem ezzel szemben a tanulmányaim vannak plusz 0 rokoni segítségem.

Egy éve megy ez de úgy érzem nem bírom, ki kéne még két évet bírnom ha azt szeretném hogy legyen bármi esélyem a picire de ezt lehetetlennek érzem.

Volt valaki már ilyen megalkuvó helyzetben a gyerek miatt, meddig lehet ezt bírni, rengeteget gondolok arra hogy milyen példát mutatok, mit várnék a gyerekemtől hogy mit tegyen ha ilyen helyzetben lenne?

Úgy érzem ha maradok nem leszek az a kiegyensúlyozott szülő akit megérdemelne, nem lesz itthon az a családi légkör amit látnia kéne, ha viszont elmegyek az nem azt jelenti hogy rossz anya vagyok? félek hogy azt nem bocsátaná meg bármennyire is törődnék vele, tartanám a kapcsolatot (ezt az egyet nem akadályozná), felőrlődök ebben a helyzetben de nem tudom hogy merjek e változtatni


2016. aug. 30. 08:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
37%
Milyen szomorú, hogy idáig süllyed egy ember, hogy nem is érti miről van szó, de simán legyalázza a tanácsot kérő embert. Pont annyit értek, mint az ostoba tanácsaitok.
2016. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
84%
igazad van.mekkora szar emberek vagyunk,hogy próbáljuk arról meggyőzni,hogy tanuljon,dolgozzon meg nevelje szépen a gyerekét,és ha ez mind rendben van akkor keressen valakit aki meg is becsüli ...
2016. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
0%
.
2016. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Szerintem megcsalják, megvoltak aztán gyereket vállaltak eltűnt az irányába mindenfajta intimitás. Egy ilyen környezetben főleg ha fiatal is a kérdező nem könnyű élni.

Mázlira azért apaként még felnéz rá, gondolom ezért merne kijjebb lépni onnan, mert nem egy rideg szeretetlen helyen hagyja ahol nem törődnek vele.

Tény hogy ha elmész vissza nem kapod.

Kialakíthattok egy jól működő szülő rendszert de nem fog ezután veled élni a gyereked, erre készülj fel.

Szóval ha akarod hogy veled éljen akkor maradj és bírd ki, ha ki tudsz egyezni azzal hogy mellette vagy de nem élsz vele akkor menj.

Ez utóbbira egyetlen példát látok ahol jól is megy a dolog, de ott a csajnak nem kicsit nehéz azt megélnie hogy közben az apukának lett más és bizony a gyerek szereti azt a nőt is, mondjuk azóta van kistestvér is mindkét részről így azért nem ez köti le mindig de azért ezt mérlegeld.

2016. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Én megértelek, mert tényleg rossz lehet egy ilyen párkapcsolatban élni, elhiszem, hogy minél hamarabb szeretnél ebből kiszabadulni. De a gyereknek, és hosszabb távon a gyerek-anya kapcsolatotoknak az nem használ, ha most elköltözöl. Persze tudom ugyanúgy törődnél vele, tehát nem hagynád magára, de az akkor sem ugyanaz.

Ha visszamész a suliba, még ha egyéni tanrend mellett is, a suli, tanulás, diákmunka (az muszáj lesz, hogy eltartsd magad) mellett nem sok időd lesz rá, ha még külön fedél alatt is laktok. Ez az elképzelés, hogy ott vagy vele, míg a pár hazaér a munkából meg egyebek, és szinten csak aludni járnál máshova, elég életszerűtlen szerintem. Legalábbis hosszabb távon nem tartom kivitelezhetőnek. Meg ha amúgy is állandóan ott lennél a lakásán, és ennyire közös felügyeletet akarsz, akkor meg mi értelme? Csak hogy egyértelmű legyen, hogy már külön vagytok?

Meg most úgy gondolod, hogy minden ilyesmit tök jól meg tudnátok beszélni, meg megoldani, közben most meg még a suli folytatásában sem tudtok megegyezni?

Én azt gondolom, hogy ilyen egyszerűen nem tudnátok ezt kivitelezni, és sok probléma felmerülnie a későbbiekben, és egyre távolabb kerülnél a gyerekedtől. És később már nem tudnád elérni, hogy veled éljen.

Szóval nem bántani akarlak, de én is abban látom jelenleg a legjobb megoldást, ha most maradsz, és megtűrsz, és majd akkor költözöl, ha már a gyerekeddel együtt meg tudod ezt tenni. Tudom nem könnyű, de ha majd újra sulizol, meg eljársz kicsit dolgozni könnyebb lesz, mert kiszakadsz abból a monotonitásból amiben most vagy, és gyorsabbnak is érzed majd az idő múlását is. Kitartást kívánok!

2016. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Most nem térek napirendre...Inkabb nem irom le a velemenyem rolad mert tudnék cifrát irni..egy IGAZI anya sose hagyná ott a gyerekét azert mert nincs kedve gyari munkaskent dolgozni...de egyet remélek nagyon, ha felnő a gyerek és megkérdi hogy miert mas nő nevelte fel es nem az anyja ( mert igen, idovel a parodnak lesz baratnoje aki mindennap talalkozhat a gyerekkel,elviszi suliba stb...akkor te majd nagyon feltekeny leszel, alaptalanul!!) akkor megmondod neki hogy azért, mert mar apaddal nem voltunk boldogok ezert en otthagytalak vele hogy uj eletet kezdjek egyedul, mert amig boldogok voltunk apaddal neveltelek, de mivel o mar nem szeret elhagytalak teged is, es az iskola meg minden mas fontosabb volt mint te....
2016. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 2éves koromban váltak el. A bíróság apámnak ítélt,anyám két hetente vitt magához. Több videó felvétel van róla,hogy évekkel később is a kertkapuba kapaszkodva orditok,hogy nem akarok menni... Nevelöanyám volt 3éves koromtól. 25vagyok most. Idővel persze már nem volt cirkusz anyuhoz menetelnél,de hiába hívóm anyunak,negyed annyit nem tud rólam,mint nevelőanyám,akivel most is majdnem minden nap beszélek. Anyunál lett három tesóm,apunál egy. Élmény volt sehol nem közösnek lenni mondhatom.

Én sem vagyok együtt a gyerekem apjával. Állandó ordibálás stb volt. Eleinte fenyegetett nem vihetem el a gyereket,utána hogy elperli tölem. Aztán,hogy közös felügyelet,fele ,fele. Amig 8órában dolgozott,én 10-ben,addig volt fele-fele. Aztán szép lassan valahogy mégis én neveltem már. Lett új párom hamar (exemmel laktam sokáig szakitás után,mert szüleimhez nem akartam visszamenni 160km-re) , azóta a lányom is boldogabb. Szeptemberben költöztem el vele tavaly. Sokat sirt az apja után. Novemberben költözött ide párom,és azzal minden sírás elmúlt. Eleinte emlegette sokat az apját még,aztán mivel ő havi 2x vitte el csak 1-3napra,elmúlt neki ez. Most lesz egy éve,hogy elhoztam onnan,már páromat is apának hivja,úgy,hogy soha senki nem hivta annak őt a gyerek előtt. A vérszerinti apját nem emlegeti már nagyon,csak ha kérdem mit csináltak,mondja apa gépezett ,én mesét néztem.

Tehát nekem általam és lányom által is az a tapasztalatom,nem megy a közös felügyelet...

Exemnek az anyja lépett le szintén,14éves volt ő akkor. Gyűlöli azt a nőt. Én se bocsátom meg sose anyunak,hogy mikor apuval összevesztem 16évesen,anyu azt mondta nrm mehetek oda,mert nincs hely,rá egy évre pedig született a húgom. Egy anya foggal,körömmel küzd a gyermekeiért,bármit eltűr értük. Legalábbis én ilyen vagyok. Párommal várjuk a tesót,sőt harmadikat is tervezünk,de bármi lenne,soha nem engedném a gyerekeimet át neki,úgy sem,hogy jóval többet keres nálam.

2016. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
A legjobb akkor is az, ha rendbehozzátok a dolgokat a kapcsolatotokban. Ne itt írd, hogy mi a baj, hanem ülj le beszélgetni a pároddal. Ezen mi olyan nehéz? Értelek, hogy rossz ez a helyzet, de nem kéne ilyen hamar feladni. A párodnak is vannak szükségletei, szóval szerintem ha egy nyugisabb nap után kicsit kezdeményezel az ágyban nem fog nemet mondani. Persze az is lehet, hogy így szülés után nem tud rád nőként tekinteni. Ez gyakran előfordul, pszichológussal, párterápiával simán orvosolható. Legyen már tényleg az utolsó opció a szakítás.
2016. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne ennyire hibáztatni, lehet mégg anya attól hogy nem él velük, ahogy az apák is apák maradnak ha elválnak. komolyan időnként ha az emberek megértőbbek lennének...



A szüleim elváltak, az apámmal vagyok és szeretem az anyámat, és nem nem a nevelőanyámról beszélek.

Szerintem ha helyén kezelik oké hogy lesz dühös is a gyerek de nem hiszem el hogy ne tudna megbocsátani.

7 éves voltam amikor váltak, kamaszként rengeteg probléma volt velem, rengeteg mindent fogtam erre, nagyon csúnyán beszéltem mindkettővel, mármint a tipikus ha mind a ketten annyira jók vagytok miért nem lehetettetek együtt is jók dolog, ez egy ilyen időszak volt de felnőttem túljutottunk rajta, naponta látom anyámat is.

Őszintén szólva valahogy örülök hogy így alakult, mármint anya mindig keresett és apának jót tett hogy vele maradtam, mármint, ha anyuval maradok szerintem apu nem lett volna képes annyit keresni, annyi időt szakítani, és félek hogy ő képes lett volna megelégedni azzal hogy kevesebbet jön akkor is napi pár órát lát csak mert ugye ez társadalmilag megszokott és elfogadott dolog, szóval így hogy vele éltem nem veszítettem el, míg ha nem akkor talán nem lenne ilyen jó a kapcsolatunk.

Szóval anyánál az anyai ragaszkodás nem hagyta hogy úgy eltünjön/ eltávolodjon mint az apák.

De ez csak a mi esetünk, nálunk anyunak nem volt sok esélye rám, mármint nem úgy volt mint te hogy x év és dolgozik és egyenesbe teszi magát, neki már jobban megvoltak szabva a dolgai.

Plusz a házasságuk alatt nem kis depresszió kezdett elhatalmasodni rajta, azt mondta hogy ezért is ment végül is el még nélkülem is, mármint durvább lett volna azzal megbírkózni hogy az anyám megölte magát mint ezzel.

De mondom ti még nem éltek olyan régóta így, náluk ez 7 év volt, szóval ez a 2- 3 év kibírhatónak tűnik, csak legyél kicsit erősebb, ha suliba kezdesz járni könnyebb lesz majd.



Amúgy írta hogy próbálkozott csak a párjának nem kell téyleg elég megcsalás szagú a dolog, mármint mi másért nem nyúlna hozzád és nem hatna rá a közeledésed...

2016. aug. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

37-es vagyok

39-es... De a viselkedésed gyerekként pont a szüleid miatt volt,nem csak ráfogtad. És pont erről beszél mindenki. Ha felnőttként el is fogadja a gyerek és megérti,akkor se bocsátja meg,csak elfogadja ,megérti. Egy gyermeknek,kamasznak nem fogod tudni megmagyarázni,hogy ooo szeretlek,csak nem akarom hogy velem élj,szeretlek de nincs hely nálam,jobb neked apádnál. És nem arról van szó,hogy ne támogatná a gyerekét ha kell,de nem része az életének. Az a gyerek,aki felesben megoldható,annak meg még rosszabb,mert össze vissza van rángatva. Lányom is négy évesen napokig hisztis,ha az apjánál volt két napot,mert kifejezni nem tudja,de törés a kis lelkének a dolog.

2016. aug. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!