Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet csak a gyerek...

Meddig lehet csak a gyerek miatt maradni? (hosszú)

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok (SE, még 2 év) A páromat még az előtt ismertem meg csaknem 5 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is lakunk. Van egy egyévesünk, nem terveztük ugyan de örültünk neki, és természetes volt hogy vállaltuk. A szülés után egy évet halasztottam.

A kapcsolatunk azóta totálisan tönkrement. Mint szülők jól működünk, de mint pár...

Soha nem voltunk kettesben az elmúlt egy év alatt pedig a rokonai vigyáztak volna rá (én árva vagyok egy testvérem van ő külföldön él), egyre inkább megszűnt a gyengédség később a mindennemű testi kontaktus (se csók se több), igazából úgy érzem magam mintha a gyereke anyja + házvezetőnője lennék.

Elkezdett hanyag lenni, nem figyelt oda a számláira ezért most van egy végrehajtás a nyakán, pedig ilyen téren mindig pontos volt.

Elkezdte ellenezni az egyetemet szeretne belebörtönözni ebbe (mondván hogy a fizuja elég, szerintem azért kettővel normálisabban élnénk)

Ha a kapcsolatunkról beszélünk akkor azzal jön hogy velem van baj, mert nem érti mi bajom hiszen ő dolgozik segít a picivel, oké hogy nem megyünk sehova de szerinte erre nincs is szükség hiszen már szülők vagyunk.

Nem tudom hogy fajult idáig de feszült vagyok mellette, és sokkal jobban érzem magam nélküle, szeretnék kilépni ebből az egészből.

Nem lenne esélyem a picire. Neki lakása van munka mellett gyedre jogosult, plusz bölcsibe adhatja (bár nem szimpatikus a bölcsi gondolata neki), plusz szülői segítség.

Nekem ezzel szemben a tanulmányaim vannak plusz 0 rokoni segítségem.

Egy éve megy ez de úgy érzem nem bírom, ki kéne még két évet bírnom ha azt szeretném hogy legyen bármi esélyem a picire de ezt lehetetlennek érzem.

Volt valaki már ilyen megalkuvó helyzetben a gyerek miatt, meddig lehet ezt bírni, rengeteget gondolok arra hogy milyen példát mutatok, mit várnék a gyerekemtől hogy mit tegyen ha ilyen helyzetben lenne?

Úgy érzem ha maradok nem leszek az a kiegyensúlyozott szülő akit megérdemelne, nem lesz itthon az a családi légkör amit látnia kéne, ha viszont elmegyek az nem azt jelenti hogy rossz anya vagyok? félek hogy azt nem bocsátaná meg bármennyire is törődnék vele, tartanám a kapcsolatot (ezt az egyet nem akadályozná), felőrlődök ebben a helyzetben de nem tudom hogy merjek e változtatni


2016. aug. 30. 08:20
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Gyerekként nem volt baj velem kamaszként volt.

Az a pár év alatt amíg tartott ez nálam én nem azon voltam hogy miért nem kellek anyának miért nem vele élek, igazából valahol tök menő volt apuval élni mert én voltam az egyetlen elvált szülők gyereke aki a faterjánál lakott

Lényeg én azon voltam kibukva hogy ha anya és apa kijönnek, és mind a ketten jó embernek tartják, mondják a másikat akkor miért nem tudnak együtt élni, miért nem lehetnek egy pár.

erre tett egy lapáttal hogy pont akkoriban lett apunak új kapcsolata


Amúgy tipikus kamasz voltam én is nem akartam tanulni, nem akartam otthon lenni, a barátaimmal akartam lógni, egy csomó dologban éreztem magam sikertelennek, ezeket szoktam rájuk fogni hogy xy jobb mert neki együtt vannak a szülei (amúgy nem nagy dolgok tanulás, sport rajzolás tánc fiúzás stb amik többnyire azért nem mentek mert nem fektettem beléjük energiát, nem gyakoroltam eleget nem is szagoltam bele a tankönyvbe jó a fiúzás ebben a korban természetes hogy nehézkes dolog :) )


Szóval nem értek olyan világi nagy traumák azért mert elváltak, és mondom anyut is ugyanúgy láttam amúgy is ugyanabba a városban lakott kb 10 percre tőlünk, egy idő után ha akartam volna nyilván költözhettem volna hozzá is, de nekem se volt bajom a felállással, sőt nagyon ki is használtam a helyzetet, természetesen volt saját szobám is anyunál így amikor jól összevesztem apuval mindig leléptem anyuhoz és ez igaz volt fordítva is, komolyan nem tudom időnként hogy bírták.

2016. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, már eltelt a kérdésed óta 4 év. :) Hogy döntöttél, mi történt veletek?

Sikerült befejezni az egyetemet és el tudtál helyezkedni? Veled van a kicsi?

2020. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!