Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaként le tudnál mondani a...

Anyaként le tudnál mondani a gyerekedről, ha az apjával akarna élni? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mondta el, hogy a 3 éves kisfiát válás után az apja nevelné. Kérdezte, hogy én engedném a helyében. Mondtam, hogy nem és valóban nem tudom elképzelni, hogy a babámat aki most 1 éves ne én neveljem.Erre azt mondta, hogy én túlzottan magamhoz láncolnám a gyerekemet.Az igaz, hogy sokat vàrtam a babàra de nem sajátitom ki.
2016. aug. 30. 17:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%
12 év alatti gyerek még döntésképtelen és befolyásolható. 3 évesen egyértelműen nem engedném. Ha azt érezném, hogy nem vagyok elég jó, akkor törekednék arra, hogy jobb legyen, pont a kora miatt, mivel még olyan kicsi, nincs minden veszve.
2016. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
26%
12 év alatt miért is döntésképtelen egy gyerek? imádom, mikor lenéznek egy gyereket... nem buta, csak kicsi!!! És el tudj dönteni, hogy pl jól érzi-e magát az alkesz pasizós anyja mellett vagy sem....
2016. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azt egyértelműen el és nem is azt akartam mondani, hogy a szavát nem lehet figyelmbe venni. Egyszerűen nem látja még a át a dolgokat, szóval figyelni kell rá -ezt máshogy megfogalmazva írtam is- de a döntés nem egy ekkora gyereké.
2016. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ennyiből kívülállóként nem lehet objektíven eldönteni, hogy melyikükkel járna jobban a gyerek, mert ugye az ő érdekeit kéne nézni. Sokféle család van, létezik olyan is, amikor az apa inkább az anyja, mint az anyja - érzelmileg is. Három évesen még azért erről nem a gyerek döntsön, persze jó figyelembe venni kihez kötődik inkább pl. a napi rutinnál kire hallgat vagy vészhelyzetben ki nyugtatja meg, de egyrészt valószínűleg mindkét szülőjét (akármilyenek is) szereti, csak másképp, másrészt nem lehet ilyen súlyú döntést rakni a nyakába ("te választottad anyádat/apádat...").
2016. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!