Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adnak olyan sokan két...

Miért adnak olyan sokan két keresztnevet?

Figyelt kérdés

Nem elítélem őket, hiszen mindenkinek szíve joga. :) Csak tényleg nem értem, miért olyan nagy divat, az ismerősi körömben elég sokan szültek mostanában (30-as vagyok), és alig van gyerek, akinek nem lett két keresztneve. Elsősorban azért nem értem, mert úgyis csak az egyik nevén fogja szólítani mindenki, azt fogják használni, de akkor minek a másik? :) Vagy azért, hogy később dönthessen, melyik tetszik neki jobban? Az meg fura, ha 7 éves koráig Anna volt, aztán onnantól Zsófi lesz. :)


Tényleg nem akarok senkit megbántani a kérdéssel, csak komolyan érdekel. :)


2016. aug. 31. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Ezt én se értem, főleg ha két normális neve van(amit példának is írtál, hogy Anna és Zsófi). Szimplán csak divat lett.


Általában akkor szokott lenni a 2 keresztnév, ha a szülők nem tudnak megegyezni és ez kényelmesebb döntés, de akkor is hülyeség hogy anya így hívja apa meg úgy.


A másik, ha az egyik szülő külföldi állampolgár és akkor a 2 különböző nevet választanak, de ez is hülyeség, mert vannak "nemzetközi" keresztnevek, amik bárhol a világban megállják a helyüket.


A harmadik, hogy tetszik egy furcsább név és amellé még egy normálisabbat is adnak.

2016. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy visszamaradott tradíció. Régen sok neve volt a gyerekeknek, nem csak kettő, hanem sokkal több, mert annyi védőszentjük volt. A gyermekhalálozás miatt nagyon féltek a szülők.

Pl. Mozartnak ennyi neve volt:Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart


Sőt az sem volt ritka, hogy a Mária nevet a fiúknak is adták, mert benne különösen "bíztak".

Pl. Rainer Maria Rilke


Manapság ennek nincs ilyen jelentősége, de van, akinek így tetszik.

Vagy a fentebb említett okok.

2016. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Nàlunk meg pont közel s tàvol sincs 2 nevű gyerek, de se oviban se suliban, sehol. Illetve most a kislànyunk lett, mert ìgy tetszett egybe a két név. 3 betűs rövid vezetéknévhez kelett valami plusz. Mindenkinek nagyon tetszik,hogy ìgy adtuk. Most is lehet,hogy két neve lesz az érkező kistesónak, ha épp úgy tetszik. Nekem pl az Antal Bertalan nagyon nagyon tetszik, de ìgy a kettő együtt.

Amúgy azért is szoktak 2 nevet adni,mert a fiúnak az apja nevét kellett tovàbb vinnie, a szülők meg nem tehettek màst egy màsodik névvel "kibújtak" a hagyomàny alól. Ìgy a kecske is jóllakott és a kàposzta is megmaradt.

2016. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem hinném, hogy most lett divat. Nekem is kettő van, apámnak és anyámnak is kettő van. A gyerekeinknek is. Nálunk így szokás.
2016. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Fiamnak 1 kereszneve van viszont ha most lányom lesz akkor 2 nevet kap majd az egyiket a nagymama tiszteletére a másikat mi adjuk neki. 17hkm
2016. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%
Két keresztnevet kaptak ikrek lettek az első a nagypapák után és a második az apjuk után így Ferenc Róbert, és Gábor Róbert lettek :)
2016. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Patriksztár válasza:
100%

Hali!


Nekem is két keresztnevem lett: Adorján Patrik.


Hogy miért?


Anyum ragaszkodott a Patrikhoz, nővérem és mamám is. Bátyám és apám pedig az Adorjánt preferálták. Ezért, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon lettem M. Adorján Patrik.


A személyimben csak A. Patrikként van feltüntetve, mivel a Patrikot használom, az Adorjánt nem szeretem, senki nem szólít így.

2016. aug. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két okból.

Az egyik, hogy az ország leggyakoribb családnevét kapták a gyerekek. :) Mi pedig nem akartunk olyan nevet adni, amit a többség az életben sem hallott. Így elég gyakori, hogy lesz belőle még egy tucattal.

Pl. egyszer megnéztem, ehhez a családnévhez és az 1980-ban leggyakoribb lánynevet kaptam (csak a családban van 4), és a facebook-on több, mint tízezer találatot kaptam. :(


De így, hogy kaptak két szép keresztnevet, már nem lesz belőlük még egy. :)

Másrészt, az apuka rettentően ragaszkodott egy-egy névhez, de nekem nem tetszett. Szóval kaptak egy nevet tőle, egyet pedig tőlem. A sorrendet az döntötte el, hogy hangzik jobban.

2016. szept. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Azért, hogy választhassanak. Én világ életemben utáltam a nevem, de nem volt választási lehetőségem... Végül a becenevem változtattam meg 14 évesen, azóta is sokan vannak, akik nem tudják a rendes nevem (facebookon is a becenév van kint és így is mutatkozok be)

Én örültem volna, ha lett volna egy másik opcióm, akkor talán a családom is elfogadta volna, hogy "máshogy" hívnak...

A lányomnak van egy magyar és egy nemzetközi neve is, mert tervben van a külföldre költözés.

2016. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a gyereknek azért adnak két nevet, hogy legyen választéka, szerintem nem logikus indok, hiszen ha csak egy neve van, nagy korában a mellé vagy helyett még felvehet egy pont neki tetszőt, míg annak esélye, hogy a második, szintén a szülők ízlését tükröző nevét választaná, szerintem jóval kisebb.
2016. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!