Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adnak olyan sokan két...

Miért adnak olyan sokan két keresztnevet?

Figyelt kérdés

Nem elítélem őket, hiszen mindenkinek szíve joga. :) Csak tényleg nem értem, miért olyan nagy divat, az ismerősi körömben elég sokan szültek mostanában (30-as vagyok), és alig van gyerek, akinek nem lett két keresztneve. Elsősorban azért nem értem, mert úgyis csak az egyik nevén fogja szólítani mindenki, azt fogják használni, de akkor minek a másik? :) Vagy azért, hogy később dönthessen, melyik tetszik neki jobban? Az meg fura, ha 7 éves koráig Anna volt, aztán onnantól Zsófi lesz. :)


Tényleg nem akarok senkit megbántani a kérdéssel, csak komolyan érdekel. :)


2016. aug. 31. 21:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azért egy új nevet felvenni ezerszer nagyobb macera, mint a két meglévő közül inkább a másikat használni. Egy névváltoztatás elég komoly dolog, sokan nem szánják rá magukat, mert hát mégis csak a szüleiktől kapták a nevüket. De ha kettő van, már nagyobb rá az esély, hogy valamelyiket szívesebben használják.
2016. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Választ a miértre nem tudok.

Mi gondolkodtunk a két néven. Az apai nagypapa keresztnevét kapta volna második névnek, mivel az a nagypapa már rég nem él, de mégis legyen valami "köze" neki is a gyerkőchöz. De végül elvetettük az ötletet.

Furcsaságok: együtt jártunk babamasszázsra egy Eszterrel, aki mire óvodás lett már Fanni volt.

2016. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp szerettem volna, ha az első fiam a nagypapám nevét is viseli, de első névként nem sikerült "elfogadtatni". Így lett ez a második keresztneve, és büszkén mondja is, hogy az a dédi neve. :)
2016. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért kellett két keresztnév, mert a kedvenc nevünk, amihez mindenképpen ragaszkodtunk a férjemmel, az a Jázmin volt. A vezetéknevünk viszont Fekete.

Fekete Jázmin... elég beszédes név lett volna, így gondoltuk, jó lenne oldani valamivel ezt a dolgot, és választottunk még egy nevet a Fekete és a Jázmin közé. Így lett Fekete Hanna Jázmin. Mégis csak jobb ez így, mint a Fekete Jázmin magában...


De ugyanígy ismerek Mezei Léna Violát, ahol a szülők hasonló megfontolásból adták a Léna nevet a Viola mellé.

2016. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálunk két ok is volt rá. Az egyik, hogy párom a lehető leggyakoribb, egy szótagú vezetéknévvel rendelkezik. Emellé, ha csak nem Küllikkinek vagy Radiátornak nevezem el a gyerekem, bármit is választok, abból biztos lesz a környéken. A másik ok pedig az volt, hogy nálam a névválasztásnál nagyon fontos volt, hogy valaki után legyen elnevezve a kicsi. Emiatt találtunk két keresztnevet, ami azért is lett "különleges" a számunkra, mert a kettőt együtt is viselte valaki, de külön külön is adott személyek után adtuk a kicsinek. Huh, kicsit bonyolult, de remélem érthető.

Egyébként én is két keresztnévvel rendelkezem, nem okozott törést bennem, hogy érettségin minden lapra rá kellett írni a teljes nevemet. Azonkívül a legtöbb helyen megkérdezik, hogy melyiket használom. Amúgy az elsőt, de ha a másodikat használtám és nem kérdeznék meg, akkor szólnék. Nincs ebben sem semmi.

És a végére kis sznobizmus: nem tudom miért, de nekem nagyon tetszenek az arisztokrata nevek, ahol szintén divat volt a több keresztnév. Ez van.

2016. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

#6

Szóval van két Róbert nevű gyereked. Hát én sok hülyével találkoztam már, de te dobogóesélyes vagy. :D


Ez csak szokás kérdése. Régen is csinálták így. Szerencsére az én szüleim tudtak nekem egy értelmes nevet választani.

2016. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16 anyósom mindkét fiát ugyanarra a névre akarta keresztelni (megtehette volna, mert más a vezetéknevük) Szerencsére a párom és a nevelőapja lebeszélték róla, így a kicsi "csak" második névnek kapta meg a párom nevét.

Még egy szép példa arra, mire jó a második név ;)

2016. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor anyósod versenyez a 6-os válaszolóval. De szerintem Az én sztorim a legcifrább: egyik szomszédunk mesélte, hogy megszületett a feleségével a fiuk, a Tibor nevet adták neki a figura után, Kovács Tibor lett így a gyerek. Elváltak, apu újranősült, a másik nőnek is csinált egy gyereket, ő is apu után akarta elnevezni a fiút. Mondta neki apu, hogy nem baj, hogy nekem van már egy Kovács Tibor nevű gyerekem? Nem volt baj, új asszonynak is az tetszett. Szóval Kovács Tibor nevű szomszédunknak van két Kovács Tibor nevű fia... (És nincs második nevük.)
2016. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#18 haha, ilyen is van a családunkban :) csak ott a következő asszony nem tudott az előző kisfiúról, "apuka" pedig nem mert szólni, hogy van már egy Péter nevű fia
2016. szept. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Az még egy gerinces ember, aki "elfelejt" szólni az első feleségétől született gyerekéről a második feleségének.

2016. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!