Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adtok sokan 2 keresztnev...

Miért adtok sokan 2 keresztnevet a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés

Semmi rosszindulat nincs a kerdesemben, nem vagyok ilyen tipusu ember. Csak erdekelne.

Foleg azert mert en most itt szenvedek hogy eltoroljek az elso keresztnevem mert gyulolom es sose hasznaltam, hivatalos helyen meg allando bonyodalmat okozott, hogy en xx vagyok nem xy... Es ugyanugy 10 ezer forint a valtoztatas, ha a gyermek ezt kesobb ki akarja kuszobolni mert eppen a masodik nevet hasznalja. A lanyomnak ezert van egy keresztneve, mert ha nem tetszik neki, akkor legalabb arra modositja ami neki tetszik.

Vagy ti milyen elgondolas szerint dontottetek igy? :-)


2014. máj. 29. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Mindhárom gyerekemnek 2 neve van. Már 14 évesen eldöntöttem, hog ez így lesz. Ugyanis nekem csak 1 neven van, amit utálok, és én nagyon örültem volna egy 2. lehetőségnek. (7-18 éves koromig nyilván megváltoztatni nem tudtam, aztán már mindenki így hívott.. És édesanyámat sem szerettem volna megbántani, mert szerinte gyönyörű a nevem) A gyerekeim még kicsik, mi az első nevükön hívjuk őket, de ha majd felmerül bennük, hogy az nem tetszik, még mindig ott van a 2. nevük.
2014. máj. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
páromnak és nekem is két nevünk van, családi hagyomány, a gyerekünknek is így adtuk. Igazából soha nem értem ezt a hivatalos helyen lévő mizériát, nekem még soha életemben nem okozott semmilyen gondot a két név.
2014. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Már közelebb vagyok a 40hez, mint a 30hoz, de nekem és a testvéremnek is két keresztnevet adtak a szüleink, illetve a felmenők között is volt ilyen szokás.

Egyrészt ezért.


Másrészt a férjem külföldi állampolgár, a kisfiunk két nevéből az egyik az ő családi, kulturális hagyományai szerint van, a másik pedig a miénk szerint (és szerencsések vagyunk, mert a két választott név illik is egymáshoz és a vezetéknevünkhöz).


Nálunk azért az is fontos szempont volt, hogy:

- rövidebb nevek legyenek (2-2 magánhangzó, 5-5 betű)

- magyar és nemzetközi környezetben, illetve a férjem hazájában is leírható, kiejthető, értelmes legyen


Nálunk ezek voltak a fő szempontok és nagyon nem bántam meg eddig.

Ha a kisfiam felnő és úgy érzi, hogy valamiért ezen változtatni szeretne, akkor az már az ő döntése lesz, mi pedig majd elfogadjuk. Addig is igyekszünk őt erős, egészséges önbizalommal teli emberré nevelni, így remélhetőleg nem lesz gondja a nevével (sem).

2014. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Mindig csak 1 nevet akartam adni és nem különlegeset hanem egyszerűt.Ehhez képest mikor terhes lettem,és neveket válogattunk,rögtön beleszerettünk egy idegen hangzású névbe.Nekünk nagyon tetszett,most már tudjuk hogy a lányunknak is,de gondoltunk arra mi van,ha nem,így másodikként kapott egy másik egyszerűbb,hétköznapi nevet is.
2014. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
A kislányunknak egy neve van, a kisfiúnknak kettő. A kicsi fiúnak azért lett két neve, mert apuka szerette volna a saját nevét adni a kicsi fiúnak, de mivel a párom apukáját is így hívják én arra gondoltam, hogy legyen két neve a fiúcskának, hogy ne legyen 3 azonos név a családban. Illetve én nem annyira vagyok oda a párom nevéért és így egyeztünk meg. Érdekes mert egyébként nem tudtuk, hogy kisfiú vagy kislány lesz, így volt a tarsolyban lány és fiú név is, de ha lányunk lett volna, akkor neki megint csak egy neve lett volna.
2014. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
A fiúnknak azért lesz 2 neve, mert a 2. neve az apuka neve lesz, a lányunknam pedig azért, mert egy nagyon rövid 3 betűs első nevet találtunk, így az mellé "kívánja", hogy legyen 2.
2014. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Hát ez elég összetett kérdés :) már nem emlékszem hogy régen hogy gondoltam, de mióta a férjemmel vagyok, két néven gondolkodok. valahogy eltérő az izlésünk, így a két név megoldja a gondunkat.


de per pill fiúnk lesz. olyan nevet adunk neki ami mindkettőnknek tetszik, de ugyan akkor az apja nevét is szeretettem volna ha kapja, de azt is akartam hogy saját neve is legyen. így lett az apja neve a második neki :) ha lányunk lett volna akkor is két nevet kap. a férjemnek is van több éves kedvence és nekem is. mind a kettő szép és különleges, nem akartam választani. tehát mi ezért adunk nekik két nevet.

2014. máj. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is több szempont miatt kapott két keresztnevet a kislányunk:


1. Nekem egy keresztnevem van, sosem tetszett, de megváltoztatni nem akartam soha, mert féltem, rosszulesne a szüleimnek.

2. A név amit választottunk nem hétköznapi (bár mostanában egyre népszerűbb), és úgy vettem észre eléggé megosztó is, így ha a lányunknak nem tetszene valamiért nagykorában, akkor használhatja a másikat, ami pedig egy teljesen hagyományos, átlagos, mégis gyönyörű név (legalábbis nekem)


3. A választott nevünk elég csálén hangzik a vezetéknevünkkel, így muszáj volt közé keresnünk egy passzoló nevet, sikerült is megtalálni a tökéleteset. Így a lányom a 2. keresztnevét használja. Nem mondom, akad belőle néha galiba (például a havi státuszokon mindig az első keresztnevén szólítanak bennünket, és rendre későn esik le, hogy bizony az én lányomat szólították:))

2014. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

utolsó vagyok, folyt:


de ez legyen életünkben a legnagyobb gondunk ..


A kistesó(k)nak is két keresztnevet szeretnénk majd adni.

2014. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Én egynév pártivoltam, de aztán beleszerettünk egy nagyon-nagyon ritka névbe, de a biztonság kedvéért kapott egy olyan nevet is, ami hagyományosabb és szent-név, így a keresztelőkor lett védőszentje és ha neki nem tetszik az első neve használhatja a másodikat, ami változatosan becézhető is.
2014. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!