Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tesztek azért, hogy a...

Mit tesztek azért, hogy a gyermeketekből sikeres felnőtt legyen?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy ki milyen eszközöket tart ehhez megfelelőnek. Bármilyen korosztály érdekel, a jövőbeni tervek is.
2016. szept. 9. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Sokat dícsérem, igyekszek sokat foglalkozni vele, beszélgetni, mesét olvasni neki. Szándékosan nem említem az iskola utáni szakköröket. Szerintem nem ott kezdődik a dolog, bár jó, ha a szülő biztosítani tudja a gyereknek. Szerintem az első lépés, egészséges önbizalmú gyereket nevelni.
2016. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Egyrèszt egy anyagilag biztos alapot teremtünk. Most 5 éves. Van egy lakás és egy ház ami az övé lesz ha nagykorú lesz. Ezenfelül különórákra, edzésekre járhat amilyenre szeretne. Abban fejlesztjük amiben tehetséges amit szeret. Fizetjük az egyetemét majd. De legfőkép szeretjük.
2016. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A sikeres az boldog? Hát legyen szerető a családja, egy biztonságos háttér, ahonnan bátran indul vagy tér vissza (példamutatás, bizalom, önbizalom), legyen egészséges, amennyire lehet (életmód, táplálkozás, mozgás), legyen minél többféle lehetősége megtalálni azt az érdeklődési kört (vagy többet), amivel szívesen fog majd foglalkozni, hogy majd a munkája a hivatása is legyen vagy legalább legyen egy jó hobbija az önkifejezéshez (nem erőltetve, hanem lelkesítve tanítás, sokféle, toleráns közeg, világot látás). Azt hiszem, ezen kívül még a barátok és a párválasztás maradt - előbbinél max. egy ideig tudom megválasztani helyette pl. azt a szerintem jó értékrendű iskolát, ahonnan valószínűleg válogatni fog, utóbbiba meg pont igyekszem majd nem beleszólni :)
2016. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

A nagy már gimis, vele ugyanúgy csináltam, ahogy a kicsivel most.

Sok lehetőséget adtam, hogy kipróbálhassa magát különféle szakkörökben, sportokban. Meg kellett ismernie, hogy tudjon választani. Mindig minden kérdésre válaszoltam, ha segítségre volt szüksége, segítettem, de igyekeztem önállóságra nevelni. Őszinteségre neveltem. Arra tanítottam, hogy tudja alkalmazni, amit már megtanult, és akarjon újat tanulni, kérdezzen. Nagyon bevált, kitűnő tanuló volt végig, és most olyan iskolába jár, ahol hasonló kaliberű gyerekek vannak, sok a barátja, boldog gyerek. A jövőt meg nem látom, de optimista vagyok.

2016. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Járunk kiállításokra, persze a korának megfelelőekre. Olyan óvodába írattuk, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a gyermek egyéni képességeire és mindenkivel differenciáltan foglalkoznak. Nem várunk el tőle többet, mint amire képes, de amit meg tud csinálni, azt igen. Már most, 4 évesen is vannak kötelező feladatai. Sokszor járunk integrált játszóházba, ahol az egészségesek a sérült gyermekekkel együtt játszanak, foglalkozásokon vehetnek részt, így szinte tudtukon kívül, már kisgyerekként megtanulják az empátiát, és azt hogy segítsenek a másiknak, ha szükséges. Pozitív megerősítést alkalmazunk, tehát ha rosszat csinál, nem azt mondjuk hogy buta voltál, hanem csak butaságot csináltál, máskor jobban figyelj oda, és elmagyarázzuk hogyan kellett volna csinálnia. Nem vagyunk vaskalapos szülők, de az előre ismertetett szabályokat mindenkinek(felnőttnek és gyereknek is) be kell tartani. Képesek vagyunk bocsánatot kérni tőle, elismerni ha mi hibáztunk. Én azt vallom, hogy nem csak az a sikeres ember, akinek sok pénze van, hanem az is, aki megbecsült, szeretett tagja a társadalomnak, tesz a környezetében élőkért. Idegen nyelvre általános iskola elsőtől fog járni, mint ahogy egy sportra is, hogy növelje az állóképességét és a kitartását. Ha valami nem úgy sikerül, ahogy eltervezte, akkor nem szidjuk, nem büntetjük, hanem vele együtt keresünk másik, mindenki számára elfogadható alternatívát. Tvt, számítógépet napi fél órát nézhet, inkább megyünk játszótérre, játszóházba, sétálni, fagyizni, barátokhoz. Nincs elkényeztetve, játékot csak ünnepekre kap, de minden hétvégén adunk neki valamilyen élményt. Anyagiak:Nagykorúságára lesz egy lakása, fizetjük az egyetemét, ha külföldön szeretne nyelvet tanulni, akkor azt is, valamint minden hónapban félreteszünk neki egy konkrét összeget, ami egy kis alaptőkét fog jelenteni az önálló életkezdéshez, ha majd elköltözik. Szeretjük, éreztetjük majd, hogy nem kell sietnie, addig lakik velünk ameddig szeretne, és ránk bármikor számíthat, hiszen a családja vagyunk.
2016. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!