Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertek ilyen embert? Aki...

Ismertek ilyen embert? Aki fiatal (kamasz) korában nagyon zárkózott volt, de egy sikeres és nyitott felnőtt lett? (többi lent)

Figyelt kérdés

Aki egész fiatal korában úgy élt hogy nem is élt:nagyon zárkózott volt,nem voltak barátai,olyan befelé forsulós,művészszerű ember volt,lerombolták az önbizalmát.Igaz,hogy anyagi problémáik nem voltak a családnak,de az illető mindig szinte csak otthon volt.

Aztán amikor elhagyta a szülői házat,kiteljesedett és kinyílt,mert úgy érezte,addig semmit nem szabadott neki,szinte egy börtönben élt!Mert nagyon jó tanuló volt,szorgalmas és végén befutott,teljesen megváltozott,lett párja stb.

Ill.vélemények? Egy ilyen forulat (pálfordulat szinte) lehetséges?


2012. júl. 5. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Persze, de ez nem is akkora pálfordulás. Az ember akkor lesz igazán felnőtt, ha már nem a szüleivel él és saját magáért vállal felelősséget.

Az én ismerősömnél pont a szülők miatt volt alacsony az önbizalma. Szóval lehet, igen.

2012. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mert nálam is sajnos ez helyzet :(

Jó tanuló vagyok,de mégse mehetek el sehova,lehet hogy ez azért van,mert nincs tesóm vagy nem tudom.És mindig én vagyok hülye,nem tudok semmit...ezen szeretnék változtatni!És persze az önbizalmam a porban...barátaim nem sokan van,barátom sem volt még pedig szeretnék nagyon,MÁS EMBER SZERETNÉK LENNI! De hogyan???

2012. júl. 5. 19:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

majd ezen leszek

18F

2012. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én magam. :D Sikeres és nyitott embernek tartom magam. Bár én csak kb 11-12 éves koromig voltam zárkózott. értelmesebb voltam a korosztályomnál és ezért nem értettek meg, nem viseltem el őket. aztán szépen lassan aránylag behoztak.
2012. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

talán segíthetek tesó, én 18-19 éves koromig így éltem most 21 vagyok, de a szüleim nem hibásak, maximum vétlenül


DE sikerült megváltoznom, ha kívülállókét kéne szemlélnem azt mondanám, hogy kb 2 évig tartott, lányok terén tanulnom kell még, de társasági ember lettem, nekik köszönhetem leginkább, hogy találtam egy olyan társaságot aki nyitott felém, és ez a szerencsén is múlott, sokat köszönhetek nekik, és a közeli barátaimnak


nyiss a világ felé, és ne erőszakold meg magad, mert nem pálfordulás lesz, legalábbis nem egyik pillanatról a másikra, közben lehet nem veszed észre a változást, de visszanézve ég és föld! :)

2012. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt hogy nem mehetsz sehova? Buliba, vagy kirándulni vagy...? 18 évesen az ember már képes önálló életre (jobb esetben). Persze még nagyon függ a szülőktől főleg ha tanul. Nem tudom milyen a kapcsolatod velük, de próbáld meg érzékeltetni velük hogy felnőtt lettél és nem határozhatják meg az egész életedet. Állj a sarkadra, de ne fordulj ellenük.

És igenis meg lehet változni nem csak fiatalon (18), de idősen is! A kamasz korból kilépve, a világot elfogadva és alapvető mértékben megismerve, egy befelé forduló emberből is lehet társasági ember. Velem is volt egy hasonló átalakulás. Ajánlom olvasmányként Wass Alberttől Egyedül a világ ellen-t.

2012. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!18 éves vagyok amúgy!
2012. júl. 7. 17:12
 10/15 A kérdező kommentje:
21:38-as,neked is köszi,de esetleg privátban nem írtád le kicsit részletesebben,neked hogyan sikerült? köszi előre is!
2012. júl. 7. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!