Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan félek attól, hogy a...

Jogosan félek attól, hogy a gyerekemet hátrány fogja érni emiatt?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok. A párom arab és mióta terhes lettem féltem a gyerekemet attól, hogy az iskolában, életben hátrányosan megkülönböztetik a származása miatt. Mert a bőrszínén biztos, hogy látszódni fog. Akinek van ilyen ismerőse válaszolhatna, hogy túlaggódom vagy reális a félelmem?
2016. szept. 11. 15:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%

Ezt nem a teherbeesés ELÖTT kellett volna megggondolni?????


Igen nagy esellyel lesznek belöle komolyabb problémák, a magyarok nagy többsége igencsak rasszista.

2016. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem túlaggódod. Gyerekek bármiért bánhatnak pl. Szemüveg miatt. Úgy kell nevelni, hogy ne adjon idegenek véleményére. Ne hagyd hogy megmérgezzék a gondolataid a babavárást.
2016. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
56%
Nagyon nagy esély van rá. A gyerekek általában piszkálják/kiközösítik azokat akik mások. Mivel itthon a rasszizmus is erősen jelen van (leginkább a romák, árából, féket irányában), így méginkább nő az esélye. Viszont ez nagyban függ a közösség értelmi szintjétől. Nekünk voltak általánosban ázsiai és fekete osztálytársaink, de nem piszkálta őket senki. :) Gimiben viszont mindenkibe belekötöttek, még abba is, hogy miként állsz vagy ülsz. Vagy a hangodba...
2016. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
28%

Ha ti szeretitek, akkor mindentöl védve van. Ha lesz egy kettö az osztalyaban aki ezert lenézi , az öt nem fogja érinteni. Kulönben minden gyerek eleteben lesz egy vagy ket olyan kortárs , aki valamiért le fogja nézni.

De nem hiszem h barmilyen hátrányos megkulönböztetes erne, magyar gyerekekkel nö fel ö is felig magyar , senkit nem fogja erdekelni h felig arab

2016. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%

nem fogj semmi hátrány érni ezért, a magyarokra csak rágalmazásként mondják a magyargyűlölő rasszisták, hogy rasszista/fasiszta/ ezazamaz -

Konkrét ismerős gyerek volt így az osztályban, soha semmilyen bántódása nem volt! Nyugi, boldog babavárást!

2016. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
66%

En nekem az altalanosba a legjobb baratom egy arab fiu volt. Nagyon szerettem,mert nagyon ertelmes volt, (a mai napig az),es nagyon jokat tudtam vele beszelni. Viszont rengetegen bantottak ot. En sokszor kialltam erte,utana a batyam is latta,hogy mennyire szeretjuk egymast,o is kiallt erte. De a sracot nem igazan erdekelte,neha szarul esett neki,es volt hogy sirt is,de altalaban nem erdekelte ot. Sajnaltam ot nagyon,viszont mindent megtettem,hogy jol erezze magat. Azota mar felnottunk,O eppen Svedorszagban orvos,en pedig mar ferjhez mentem, es en is kulfoldon dolgozok, de meg mindig tartjuk a kapcsolatot! Nyilvan sokat formalodott a szemelyisege,de megmaradt embernek,es hatalmas szive van.


Ezt csak azert irtam le,hogy bizony megeshet,hogy szekalni fogjak,de meg kell tanitanod nem eszrevenni masok velemenyet.

2016. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
26%
Én is félnék a helyedben, szóval jogos. A magyarok többsége nemcsak rasszista, hanem azt látja óriásplakátokon, hogy szavazzon arra, hogy egy darab arab se legyen az országban, a híradó is erről szól, az embereknek azt mondják, hogy féljenek az araboktól, muszlimoktól. Egyébként azt az arabot se nagyon tudom megérteni, aki Magyarországon akar élni. Nekem van ilyen ismerősöm, de a gyerekei már nagyok, amikor ők ovisok voltak, 30 évvel ezelőtt nem voltak ennyire elutasitoak a magyarok az arabokkal szemben, ez csak most éleződött ki.
2016. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
55%
Nem minden muzulmán terrorista, de minden terrorista muzulmán.
2016. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%

Én 2000-es faluban születtem, és a nyolcvanas években jártam iskolába.

Volt egy srác akit az apja elhagyott. Úgy nézett ki mint egy fekete. Gondolhatod, abban az időben sokkal kevésbé fogadták be az emberek még a feketéket is, de még a svábok a máshonnan jött svábokat is.

Neki persze még csak nem is roma volt a csládja, a vonásai sem, csak skerolosabb bőrük volt, és sötétbarna göndör haj. Egyszer jött egy olyan pár nap, amikor valamai marha kitalálta hogy néger az apja, akkor 3 napig azt szajkózták a gyerekek, aztán fel lettünk világosítva a tanároktól, hogy ilyent nem monduk. Sem előtte, sem utána semmi gond nem volt, azóta is magyarként tekint a családra mindenki.

2016. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
24%
Hiába a lepontozás, a többség jól látja. Azokat a gyerekeket, akik az osztálytársai lesznek, a mostani náci kortársaink fogják nevelni. Ráadásul nem is biztos, hogy csak a suliban fogják bántani.
2016. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!