Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan félek attól, hogy a...

Jogosan félek attól, hogy a gyerekemet hátrány fogja érni emiatt?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok. A párom arab és mióta terhes lettem féltem a gyerekemet attól, hogy az iskolában, életben hátrányosan megkülönböztetik a származása miatt. Mert a bőrszínén biztos, hogy látszódni fog. Akinek van ilyen ismerőse válaszolhatna, hogy túlaggódom vagy reális a félelmem?
2016. szept. 11. 15:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ennyire nem kell előre aggódni emiatt, de azért nyilván erre majd jobban oda kell figyelni, hogy egészségesen fejlődjön, semmilyen lelki sérülése ne legyen, ha mondjuk bántják vagy kiközösítik. Nekem is van egy ismerősöm, akinek félig arab a kislánya. Ő még kicsi, bölcsis. Jól kijön a többi kisgyerekkel, játszótérre is járnak és ott is eljátszanak együtt, inkább az anyukák szoktak csúnyán nézni a kislányra és az anyukájára... Óvodában már nyilván észreveszik a gyerekek, hogy ő "más" pl. a bőrszíne miatt, de nem hiszem, hogy ez kisgyerekkorban gond lenne. Ők még nem biztos, hogy tudják ezt értelmezni és nekik nincsenek előítéleteik sem. Szerintem inkább iskolásoknál jellemző az a viselkedés, hogy mindenkiben keresnek egy tulajdonságot, amivel tudják őt cikizni pl. szemüveg, vörös haj, bőrszín stb., de ez nem egyedüli eset, szerintem ilyennel minden gyerek találkozik és ezt ki is szokták nőni. Később, középiskolában már sokkal elfogadóbbak. Szerintem is inkább a felnőttek között jellemző az előítéletesség, rasszizmus, de gyerekkorban azért ritkábban találkozik ezzel, főleg, ha ti is próbáljátok óvni ettől. Beszélgetni kell vele, nem szabad hagyni, hogy emiatt ő kevesebbnek vagy rosszabbnak érezze magát. Felnőttként pedig már ő is helyén tudja majd kezelni ezt a dolgot.
2016. szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
46%
A gyerekek undorítóak tudnak lenni egymással, ha valaki másmilyen, legyen az kövér, elálló fülű vagy akármi.
2016. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező! Kint Németországban is a gyerek gyerekből van. Ott is csúfolkodóak. Bár az is igaz, hogy az egy liberálisabb környezet.

Tegyük fel, hogy kimész. Kiteszed magadat és a gyerekedet a terrortámadásoknak (idén Nyugat-Európában elég sok volt), mellesleg téged pedig szintén egy mocskos bevándorlóként fognak kezelni, aki mellesleg Kelet-Európai.

2016. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
80%

Budapesti általános iskolánkban származás szerint van: cigány, kínai, vietnámi, mongol, izraeli, szaúd-arábiai, török származású gyerek is a magyarokon kívül.

Itt töltött 10 évem alatt a gyerekek részéről látványos diszkriminációt származás miatt még nem tapasztaltam - se alsóban, se felsőben. Amikor egy-egy osztályban mégis felmerült ilyesmi, az sajnos a szülőktől indult és nem a gyerekektől.


Igen, sajnos könnyen lehet, hogy a gyermeked találkozik hátrányos megkülönböztetéssel, de ez elsősorban nem a gyerektársaitól, hanem azok szüleitől és más felnőttektől indul(hat) - még ha esetleg gyerek közvetíti is.


Ettől függetlenül szerintem még mindig jóval többen vannak az elfogadó, befogadó, toleráns emberek, csak ők "kevésbé látványosan" nyilvánulnak meg.

2016. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
35%
A helyedben nem kockaztatnek azzal hogy magyarorszagon nevelem a gyereket. A magyar tarsadalom nem eleg erett, intelligens ehez. Na meg manapsag kormanyzati szinten hirdetik a rasszismust.
2016. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
39%
Én örülök a lepontozásnak, bár mindenki úgy élne, hogy mindenkit egyenlőnek tart és olyan környezetben élne Magyarországon, hogy soha nem szembesülne a rasszizmussal. Én nem ezt látom, de azt sem gondolom, hogy nagyon komoly atrocitásnak lenne kitéve a gyermeked, kisebb-nagyobb beszólások szerintem biztosan lesznek. De nem a gyerekek részéről, a gyerekek sokszor nagyon szemetek egymással, de nem csak a bőrszín számít nekik.
2016. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
27%
Németországban nyilván jobb lenne nektek, ez nem is kérdés. Ha nem is csak a rasszizmus oldaláról nézem, akkor is ott jobb életszínvonalon élhettek és nem akkora furcsaság ott egy arab ember. Magyarországon nincs sok arab.
2016. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Valósak a félelmeid.Engem azért néztek ki,mert kövér voltam.

A megoldás, az hogy lekell keverni egy-két pofont a kötekedőknek.Máshogy nem igen fogják abbahagni.

2016. szept. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!