Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség! Félek a depressziótó...

Segítség! Félek a depressziótól! Érezte így valaki magát?

Figyelt kérdés

[link]

A hasam 100%-bán ugy néz ki mint ezen a képen. (Nekem nincs semmi allergiám de pont ugyanígy néz ki)

39+3 napos vagyok. Minden nap sírni tudnék, van mikor sírok is!

A hasam olyan mód viszket, hogy szana-szét vakarom aminek z eredménye hogy a csíkok be dagadnak és van hogy ki is vérzik.,, de nem bírom ki!! :( akkor a "pici" körülbelül 4 kiló lehet.. Folyamatosan mocorog a koldokomnel folyamatosan érzem a csontjait (látni is lehet) ami baromi kellemetlen már!!! 5 napja ment el a nyákdugó azt hittem végre mehetek szülni de még mindig nem!!

A hasplaszikát nézegetem mert már előre látom milyen csúnya lesz a hasam ha meglesz a pici! :(

Ma nagyon meg is ilyedtem mert megfordult a fejemben, hogy haragszok már rá, hogy így kitol velem, hogy csúnya lesz mindenem de ha ez nem elég akkor szét nyom a csontjaival+ Miért nem akar már megszületni? :'(

Tudom! Én vállaltam! Én akartam!! Nagyon várom is de nagyon elegem van mindenből!!!! :'(



2016. szept. 14. 23:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen kedvesek vagytok, de kicsit meg is ilyedtem... Mert igazából mindenem viszket a lábam, hátam kezem mindenem csak a hasam amin a legjobban látszik mivel a csíkok befagadtak, kisebesedtek valahol meg ilyen sárgás is... Remélem minden rendben van..... Megijesztettetek ezzel a máj problémával.

Valaki kérdezte neki pedig válaszolnék, hogy 8 kg-t híztam.

2016. szept. 15. 14:53
 12/19 anonim ***** válasza:
15%

Ez nem májprobléma,nyugi


"Terhességi epepangás esetén a sárgaság a 20- 24. héten kezdődik, majd ezt követően egyre fokozódik, és az egész testre kiterjedő viszketés társul hozzá. Az atrophia hepatis flava gravidarum leggyakrabban a terminus közelében alakul ki, de létrejöhet a második trimeszterben is. Gyakran jár együtt diabetes insipidussal, és nem ritka az alvadási rendszer zavara sem. Epekő és epehólyaggyulladás tünetei megegyeznek a nem terheseken tapasztaltakkal, de általában enyhébb lefolyásúak. HELLP-szindróma általában a 37. gesztációs hét előtt jelentkezik változatos tünetekkel: epigasztriális fájdalom, hányinger, hányás. Hypertonia és proteinuria nincs mindig jelen, ez megnehezíti a diagnózist. A kórképnek további tünetei lehetnek: icterus, görcsök, vérzések (ínyvérzés, hematuria), vesetáji fájdalom."

[link]


Nem kell azonnal elhinni mindent,amit leírnak.

2016. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Utolsó,idézlek:Ez nem májprobléma,nyugi


"Terhességi epepangás esetén a sárgaság a 20- 24. héten kezdődik, majd ezt követően egyre fokozódik, és az egész testre kiterjedő viszketés társul hozzá. Az atrophia hepatis flava gravidarum leggyakrabban a terminus közelében alakul ki, de létrejöhet a második trimeszterben is. Gyakran jár együtt diabetes insipidussal, és nem ritka az alvadási rendszer zavara sem. Epekő és epehólyaggyulladás tünetei megegyeznek a nem terheseken tapasztaltakkal, de általában enyhébb lefolyásúak. HELLP-szindróma általában a 37. gesztációs hét előtt jelentkezik változatos tünetekkel: epigasztriális fájdalom, hányinger, hányás. Hypertonia és proteinuria nincs mindig jelen, ez megnehezíti a diagnózist. A kórképnek további tünetei lehetnek: icterus, görcsök, vérzések (ínyvérzés, hematuria), vesetáji fájdalom."

[link]


Nem kell azonnal elhinni mindent,amit leírnak.

NYUGI?!?!A HELLP szindróma,vagy egy "jó kis" diabetes,esetleg egy terhességi epepangás nem ad aggodalomra okot?!?!Gratula....

2016. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igazából felhívtam a védőnőm aki kiküldött azonnal a háziorvoshoz valami májfunkció vérvétel beutalóért. Holnap kell mennem NST-re ahol beszélek az orvosommal mert valószínűleg bent is tartanak.

Valószínű a baba elnyomja a májam vagy epém, ha nagyon súlyos akkor holnap a szülést is megindítsák!!!

Nagyon hasznos ez az oldal mert lehet nem derült volna ki!!

Köszönöm mindenkinek!

2016. szept. 15. 22:46
 15/19 anonim ***** válasza:
A 6. és a 13. válaszoló vagyok.Nagyon felelősségteljes,jó fej Anyuka vagy!A legjobb döntést hoztad!Mindkettőtök érdeke,hogy megnézzenek!Kívánok minden jót,és várom,hogy visszajelezz a szülésről!Az utolsó válaszoló inkább ne nézzen magába...
2016. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mármint a 12. válaszoló...az utolsó én vagyok(nekem meg-szerintem-nincs miét magamba néznem).
2016. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
miét=miért.Bocsi,megyek is aludni.A gyerekeim korán kelnek reggel(muszáj,iskola,ezáltal ovi is),kihasználom az alvás időt.
2016. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem az orvossal azt mondta hétfőn mennyek be vérvételre! Na de emberek?? Keddre vagyok kiírva.. Addig bármi lehet... Háziorvos azt mondja ha súlyosbodik mennyek be az ügyeletre... De mi számít súlyosbodásnak? Így is szana-szét kaparom magam :(
2016. szept. 16. 13:48
 19/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom :( Igazából nem hiszem, hogy erre most itt érdemben tudna neked valaki is tanácsot adni, ahogy az orvos sem tudja előre, mi lesz majd a vérvétel eredménye.

Annyit tudok, hogy mikor nekem volt cholestasisom (ami nálad még nem igazolódott (de ezzel nem kisebbíteni akarom a problémád)), több hétig csak megfigyeltek, pedig közben minden nap ijesztgettek, hogy milyen súlyos és biztos romlani fog, és tuti mindjárt megszülesztenek. Aztán közben egy hétvégére meg hazaküldtek (de alá kellett írnom, hogy "saját felelősségre"). Aztán három hét múlva bejelentették, hogy na jó-e, ha másnap császár én meg (bár addig ez a verzió naivan eszembe sem jutott) boldogan beleegyeztem, mert már nem bírtam a vakarózást. (Később derült ki, hogy gyógyszert is ki lehetett volna próbálni, egy rokonomnak használt is.) A második gyereknél a szülés előtt két nappal már gyanús volt, hogy tán megint viszketek, majd a vérvétel is igazolta, de aztán nem feküdtem be arra 4 napra, ami lett volna a programcsászárig, mert az orvos azt mondta a vérvétel alapján, hogy rám bízza, és egyébként is "gyakori, hogy a májenzimek megemelkednek közvetlenül szülés előtt". (Aztán nem várta meg a gyerek azt a négy napot se.) Mindkettő egészségesen született.

Nem tudom, a példám mennyire segítség a döntésben, inkább nem is szeretném, hogy az legyen, csak megnyugtatásként írtam, hogy ne lógj a levegőben hétfőig. De ha úgy érzed, az a biztos, menj be a szülészetre és jelentsd ki, hogy nem bírod tovább, és reménykedj, hogy empátiára lelsz és megnézik végre a véredet (esetleg vigyél magaddal valakit, aki jobban az asztalra tud csapni). Ahogy én innen olvasom a történeted, most sajnos csak ez a választék.

2016. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!