Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen "jogai"...

Szerintetek milyen "jogai" vannak egy nevelőapának a gyerekkel szemben?

Figyelt kérdés
2016. szept. 16. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanaz, mintha apja lenne. Másnak nincs értelme. Vagy lehet apja vagy ne nevelje.
2016. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát szerintem annyinak kell lennie,mint egy vérszerinti apának. Különben a gyerek sosem fogja tisztelni.

Anyáméknál anyu sose engedte a párjának,hogy fegyelmezze a fiúkat,meg is van a böjtje...

Mellettem nevelöanyám volt,ő a legfőbb bizalmasom most is.

Nekem is új párom van,most jön az első közös baba,de lányomat is imádja első mp-töl. Nagyon sokáig azt hittem,mikor még az exemmel voltam rossz kapcsolatban,hogy senkit nem tűrnék meg a lányom mellé pót apának,nem engedném,hogy nevelje. De ahogy páromat megismertem,teljesen megváltozott bennem a dolog. Ő annyira apának való,és párnak,társnak,hogy fel sem merül azóta bennem,hogy ő ne szólhatna rá vagy bármi.

2016. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Hivatásos nevelőszülő,vagy "csak" az anyuka élettársa/barátja?!Nem mindegy!Ha ez utóbbi,akkor semmi joga nincs!Hacsak nem bejegyzett élettársa....
2016. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha együtt élnek, akkor ugyanannyi, mint a masik szülőnek. Ha etetheti, ruházhatja, fizetheti a szórakozását, akkor nevelheti is.
2016. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A 3. vagyok.Miért lettem lepontozva?Én a dolog hivatalos oldalára gondoltam!
2016. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Uaz mint az apanak.Maskent nincs ertelme.
2016. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Jogilag semmi.

Erkölcsileg -ha normális az anyuka hozzáállása- akkor pont ugyanannyi, mint az anyának. Az nem működik, hogy ő nem szólhat bele semmibe, ő nem állíthat fel szabályokat, de tartsa el a gyereket meg szeresse feltétel nélkül,

2016. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit a szóhasználat nem tetszik, hogy jogai a gyerekkel "szemben". Ne szembe helyezkedjen a gyerekkel, hanem álljon a gyerek mellé. Ne a barátja legyen, és ne csak az anyja barátja, hanem a gyerek apja is.

De ezt erőltetni nem lehet. Ha megvan a közös hangnem, és a nevelőapa szereti a gyereket, akkor a gyerek érezni fogja ezt, és elfogadja második apjának a nevelőapát.

Ha viszont a nevelőapa nem szereti a gyereket, csak élni akar apai jogaival, akkor megette a f e n e az egészet...

2016. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!