Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a buktatók? Most térek...

Mik a buktatók? Most térek vissza napi 8-ba, vége a részmunkaidős állásnak. Egyedül vagyok egy gyerekkel segítség nélkül. és félek.

Figyelt kérdés

eddig részmunkaidős állásokat vállaltam(jelenleg is részmunkaidőben dolgozom)

így van időm bevásárolni, főzni háztartást vezetni, fejlesztésekre hordani a gyereket, intézni a telefonos, netes, banki, postai dolgaim, vagy rendelésekre járni(felfázás, vagy anyajegy műtét, varratszedés)vagy könyvtárba gyerekkönyvekért.

Magyarán minden a részmunkaidős állás köré van szervezve. és így is hullaként rogyok az ágyba...


anyagilag viszont nagyon nem kifizetődő.

így magasabb bérköltségű részmunkaidős állásokra pályáztam munka mellett. csakhogy az interjun több cég is jelen volt. a részmunkaidős állás csak úgy lenne magas jövedelmű, ha mellette értékesítést is vállalnék, csakhogy az nem az én területem..de felajánlottak még másik két munkalehetőséget(4 ill 8 órás) ha a 4-est vállalom, a jelenlegi állásom mellett vállalnám. Szóval így is úgy minimum 8 órás munkám lenne.


Muszáj, de félek, rettegek, izgulok! NEM akarom, hogy a gyermek legyen hátrányban miatta. persze minden különórát próbálok estére, hétvégére tolni, szóval este 8 körül állhatok majd neki háztartást vezetni. úgy érzem, mivel jelenleg is 100-on teljesítek, egyszerűen nem bírnám.

de pedig hányan példálóznak azzal, hogy más 2 gyerekkel van egyedül...de gondolom ő fejlesztésre nem is hordja őket..kocsim nincs.



ezzel a felállással, milyen buktatói lehetnek még, mikben szenvednek hátrányt azok a gyerekek, akik szülei alig érnek rá?


2016. szept. 16. 12:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
kisgyermekem van, még nincs 3 és pl nem beszél..néha egy egy szó, de az semmi
2016. szept. 16. 12:46
 2/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy le leszek pontozva, de vállalom: én alább adnám ezeket a pluszokat és az anyagiakra koncentrálnék. A pluszba viszont NEM tartozik bele a gyerek fejlesztése. Nálunk is ez a probléma és örülj, hogy te kapsz fejlesztést, mert én hiába küzdök a nevtannal, csak az időt húzzák.


Én úgy csinálnám, bár nem vagyok a helyedben, hogy a bevásárlást netem végezném (tecsóonlájn), szabadnapra szervezném, hogy azzal se menjen már el az idő.

Húst úgy vásárolnék, hogy egy hónapra előre.

Kilőném a könyvtárat (tudom, tudom csúnya dolog), orvoshoz meg nem kell mindig járni.


3 gyerek mellett csináltam, reggel indultunk, én 12 órát nyomtam le és este haza. Nagyon nehéz, nagyon fárasztó, viszont a te 3 évesed nem csinál olyan nagy koszt még, takarítani sem kell annyit, max mosni, azt meg megcsinálja éjjel a mosógép.

Én még abban sem látok ördögit, hogy rendelj kész kaját, hogy azzal is időt spórolj.

2016. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon túlkomplikálod a dolgokat. Gondolom, megéltek így is, hogy részmunkaidőben vagy.Ne aggódj, ha muszáj lenne, simán meg tudnál mindent oldani teljes munkaidős állás mellett is.A gyerek sem látja kárát.
2016. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen az online rendeles az jo, igy legalabb folosleges dolgokat sem vesz az ember. Meg lehet online hust is rendelni olyan webaruhazbol ami elvileg jobb mint a nagy aruhazakban kaphato. Vitathato de ki tudja. Az a jo hogy sok mindent el lehet inteni online es igy sok idot es fardtsagot megtakaritast magadnak.

Biztos nem lesz konnyu de bele fogsz jonni

2016. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az online megrendelt árut véletlenül nem munkaidőben szállítják ki? eddig csak gyógycipőket rendeltem, mindig reggel 9 -kor hozzák, vagy du 3-kor jönnek csak ki újra.. ha dolgozom rendesen, nekem egyik sem jó..
2016. szept. 16. 13:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem az ügyintézés lesz a gond, ha belegondolsz, ezeknek a dolgoknak a nagy része hét végén, akár éjjel is elvégezhető vagy akár el is hagyható, a háztartás nagyban leegyszerűsíthető, tehát egy kis priorizálással azért felszínen lehet maradni ezekkel. A gond az lesz, hogy reggel te viszed, délután te hozod, eleve sokat lesz az oviban, utána meg még fejlesztés. És a fejlesztést azért nem nagyon lehet abbahagyni, ugye, az is időigényes, utazni kell télen is, sötétben... Úgyhogy a buktató az, hogy hétöznapokon az ovin és a fejlesztő foglalkozáson kívül kb semit nem tudsz majd tervezni. Valamennyi idő azért a gyerekre is kell ugye, ha már ott van: beszélgetni, kicsit kijátszani magunkból a napi eseményeket, együtt lenni, összebújni, bármit együtt csinálni, ami nem muszáj dolog és nem nyűg, hanem jó dolog.
2016. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

tényleg :) jut eszembe az ügyintézés leegyszerűsödik majd, mert most azért rohangálok ennyit, mert telefonon semmit nem tudok intézni, mert így is mindig tartozom a tel.számlákkal és nem akarom növelni még jobban. (online azért nem szeretem, mert pl egy hónap mire arra postai úton(hivatalosan) kiérkezik egy válasz, amiben már nem is aktuálisak az összegek, vagy bírom a bírósági leveleket is, hogy 8 napos határidőket adnak csak, addigra 3 példányos dokumentumokat kérnek be, fogalmazzak, meg rohangálhatok azzal is. az utolsó már nem is érdekelt a 8 napjával.(gyerektartás ügyben megy a herce hurca)újra kell indítanom a pert. szóval tárgyalás is lesz, ott is személyesen kell megjelenni. Mindig van valami! :(


nem ártana egy ügyintézőt felvenni, meg egy takarítót :D

2016. szept. 16. 13:23
 8/12 anonim ***** válasza:
A tecsónál hétvégén is van kiszállítás. Amíg nem volt kocsink, addig én onnan rendeltem, mert nekünk nagyon nehéz megoldani a Volánnal, meg a gyalogbusszal a vásárlást.
2016. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jaj megint itt vagy 😁 mar akar dolgozhatnal is ...



Nezd en mar valaszoltam neked maskor, 2 -szer mentem visdza nagyon koran, az ovibol fizetett segitseg hozza el a nsgyobbst majd kesobb a kicsit is...


Magasabb eletszinvonalon elnek, nekunk igy jo....


Sose hordtam fejlesztesre megsem no mint a dudva, de a tobbi gyerek kimondottan jot tesz nekik



Dolgozz sok penzert teljes allasba vagx ne nyafogj havonta

2016. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nyafogtam volna valamikor? :)


most tele voltam mindenféle tervvel, hogy haladjunk előre, örültem, hogy behívtak, madarakat lehetett velem fogatni, hogy úgy érzem tudok érvényesülni a munkareő piacon. jó érzés az önbecsülésnek. aztán belegondoltam komolyabban, hogy és azzal meg mi lesz, aki itt szuszog mellettem, mindenről semmit sejtve..

2016. szept. 16. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!