Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem a mennyiség, hanem a...

Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Hogy lehet egy elsőssel megértetni?

Figyelt kérdés

Egy hétre kiírta az orvos a fiam, mert lázasan ébredt. "Nagyon" beteg, de bármi lehet alapon a doki kiírta.

Itthon gyakorolnánk, amit erre a hétre terveztek, hullám vonal, esernyőnyél, horog, és ami előtte volt vízszintes, függőleges egyenesek, kacsacsőr.(külön kisfüzetbe)

Na a gyerek, mint a villám mindenből megcsinálta a soronként tíz darabot... De olyan is.És jaj anya, de én nem tudom, és pont. Hiába beszélgetünk munka közben, vagy hagyom békén, mindig kitalál valamit.

Oké szép idő van, itthon vagyunk, kimegyünk az udvarra kicsit, meg beszélgetünk. "magyarozunk" olvasókönyvben képekről meséljen, mesélek. De így meg fog buggyanni, ha pénteken a teljes heti anyagot hazahozom, és szombat vasárnap ismerkedik csak vele.


2016. szept. 27. 12:26
1 2
 1/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nem egyedi a problémád, tegnap szülői értekezleten pont erről mesélt a tanító néni, hogy ezt nehéz megértetnie a gyerekekkel.

Két utat is választhatsz, a büntetőt és a jutalmazót. Ha nem tetszik a minőség, újra nekiállítod a gyereket ugyanannak a feladatnak. Vagy napközis tanítónéni szerepkörben fogsz egy zöld tollat, javítgatsz, a szépeknél szívecskét, mosolygós fejet rajzolsz, és ha az egész gyakorolni való szép lett, zöld pontot vagy csillagot adsz. Ha a héten minden nap gyűjt zöld csillagot, akkor valami ajándékot esetleg be lehetne ígérni neki (nem feltétlenül sok pénzbe kerülő játék, valami élmény is lehet, játszóház vagy kalandpark).

Valamelyik módszer talán eredményre vezet :)

2016. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk használt, hogy az ilyen monoton feladatok közben mesét olvastam neki. Bár vele inkább az volt a gond, hogy két óráig hápogott, hogy milyen sok van, közben 5 perc alatt megcsinálhatta volna.
2016. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

javaslatom: nagy papírra (csomagoló, újság is lehet, de legalább a3-as, jobb az a2-es méret, padlón) vastag krétával rajzolgatva csinálja először - és te is egy másik papíron csendben, ne magyarázz, csak csináld "ellesi" majd. És "benne lesz a kezében", utána kisebb papíron is (ez egyébként jó lenne egy pár hónappal később, de tudom, hogy nem lehet.

A kérdésben feltett probléma nem 9 év alattiaknak való, elvont.

Az írás a rajzból alakult ki, a rajzolt képe egyre elvontabbak és kisebbek lettek. Ezt az utat kellene az elsősnek is járni. (nem lenne diszgráfiás és ha a saját írásán keresztül lassan tanulna olvasni - ál-diszlexiás sem lenne, csak ahol kis agyi zavar van, ez ritka) Azután ó még: lejársz egy útvonalat- majd lerajzoljátok pl egy csigavonal, egy S egyszerűeket utána csere ő jár és együtt lerajzoljátok. Játékkal vidáman.

7 év alatt az ideális a kis tégla formájú kréta - nem lehet rosszul fogni és szép nyomot hagy egy helyen láttam 3-4 db különféle színű elég belőle sokáig tart

[link]

2016. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

+nagyon szépen írnak azok, aki így kezdik az írást, és nem büntetve -hopp, okos, kockacukor -sírva-nyögve-fenyegetve

elsős betű előkészítő rajzok:

[link]

2016. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ismerős, egy normálisan megírt házi is 2óra, amiből 1,5óra a nyüglődés, újraírás, és a három négy tárgyból a tényleges házi írás 30perc.


Én mosolygós fejet adok a jó munkáért, és csak egy piros láttam jelet, ha nem jól csinálja meg.

Ha készen vagyunk valamivel lehet mesét nézni, kimenni játszani, vagy tudunk elindulni játszóra.

2016. szept. 27. 12:48
 6/13 anonim ***** válasza:
(a linken nagyobbak rajzai vannak, ilyet találtam - de ilyen lesz a 6 évesé és a felnőtté is:))
2016. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a kapkodás ellen jó gyógyszer volt, hogy minden hullámvonalat más színnel írt. Inkább volt sorminta rajzolás, mint írás, és jobban odafigyelt a feladatra, nem akarta fél perc alatt letudni.
2016. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kicsit eltérek a tárgytól, de hadd kérdezzem meg: hétvégén adják csak oda az egész heti házi feladatot?

Az iskolában, ahol én dolgozom, minden nap jönnek a hiányzó gyerekek szülei, és naponta küldjük nekik a feladatokat. Még a füzeteket is előírja a tanító néni, behozza a szülő a másikat, stb.

2016. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Minden nap hozom viszem a fiam táskáját délutánonként a tanító nénihez, most elsős, de vakbélgyulladással fejeztük be a múlt hetett.

Most ott tartunk hazaengték a kórházból de rendesen ülni nem tud, így gyűlik a lecke. Csinálná, de fekve nem tudja. Amit nem kell írni azt tanuljuk. De kell kis biztatás

Ha tudod kérd el naponta a házit! Sok lesz neki egyszerre!

2016. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hétfőn beszéltük a tanítónénivel, hogy ma menjek be a házikért.

És annyit kért, hogy ha van rá lehetősége a hullámot esernyő nyelet "J" meg a horgot tanuljuk J másik irányba, plusz az eddigi egyenes, perjelek, kereszt gyakorolja. Ezzel van a gond "csak". A matekot ugyan nem dolgoztuk ki, viszont a számokig minden feladatot átbeszéltünk, helyesen megoldotta. Környezezett szintén.

Valamiért ahogy ceruzák kell fogni, és csinálni, ott indulnak a gondok.


Valamelyik válaszoló említette a színes ceruzásat, ha lehet akkor még randább munka, színesben. Ott a színekre helyezi a hangsúlyt, hogy legyen szépen elosztva a szívárvány.

2016. szept. 28. 05:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!