Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összen mennyi volt a kiadásoto...

Összen mennyi volt a kiadásotok mire megérkezett a baba? Főleg azoktól kérdezném akik semmit nem örököltek családon belül és mindent meg kellett venni a picinek. Azt is írjátok oda, hogy olcsóbb vagy drágább holmikat vettetek.

Figyelt kérdés
2016. szept. 29. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
két dologra költöttünk rengeteget, a terhesség és a babakocsi, a kettő együtt majdnem 500 ezer volt, viszont van egy alapbetegségem, a terhesség is problémás volt, így fontosnak tartottam, hogy jó kezekben legyünk, és minden létező vizsgálatot megcsináljanak. Csak a panoráma teszt bőven 100 ezer felett volt. A babakocsi pedig egy speciális típus, rossz a gerincem, ezért nem bírok lehajolni hogy kinyissam és összecsukjam, és ez a modell gombnyomásra működik. Amiből újat vettünk még az a matrac, kiskád, valamint az apróbb dolgok mint lázmérő, körömvágó, cumi, cumisüveg. Minden mást használtan szereztünk be, így az összes költség,a babaszoba kialakításával (parkettázás, festés) és a bútorokkal együtt olyan 800 ezerbe került.
2016. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Mi csak kisruhákat kaptunk, de semmi egyebet.

Mi, őszintén megmondom a babakocsit és kiságyat pelenkázóval használtan vettük. Szerintem nagyon jó áron vannak, és nagyon jó állapotúak vannak a különböző hirdető oldalakon.

Így ez a három kb. 100000 Ft volt. Ezenfelül kiskád, pelenka( több fajta pampers, dm-és, rossmann-ős), popsitörlő( ez is többfajta,neogranormon, rossmann), sudocream, kistakarók, ágynemű, körforgó, vízhőmérő, cumi, cumisüveg, kisruhák, babahinta, kb 70000 Ft volt.


37 hkm

2016. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Én még nem tartok a végénél, 23 hetes kismama vagyok, de elég sokmindent beszereztünk már. Szintén nincs akitől még egy body-t sem örökölnünk, tehát mindent magunk veszünk meg, esetleg ismerősök ajándékba veszik.


Ahol tartunk:

-babakocsi: 3 az 1-ben, lecsatolhatós - 70.000 újan

-kiságy: apa készíti el fából,tehát csak a matracot és az ágyneműt kell számolnunk (kb. 15.000 max)

-ruhák: használtan beszereztem egy csomót, néhány darab kivételével mind megvan az első hetekre (rugiból kell még egy-kettő), 56, 64 és 68-as méret, összesen nem költöttem szerintem 10.000 Ft-t rá.

-amit ajándékba kapunk ruhából az a téli overall, amivel hazahozzuk a kórházból, sógoromék veszik ajándékba 6.000 Ft a Tescoban, egy hálózsákot kaptunk sógornőméktől és kb ennyi egyelőre.

-a babaszoba nem tudom mennyire számít bele az általad kért költségekbe, de mi egy - még felújítatlan - szobát rendeztünk be babaszobának, tehát festéstől, bútoron át egészen a parkettig mindent venni kellett. Összköltséget erre még nem számoltam.


Ami még hiányzik:

-krémek és egyéb kis dolgok a babának, kiskád a babának, légzésfigyelő, nekem kórházi cucc (hálóingtől papucson át egészen a szoptatós melltartóig), cumisüveg(ek).

2016. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Első babánk, a családban is így mindemt venni kellett.

Ott kezdtük, hogy egy szobát teljesen felújítattunk, festés parketta bútorok légkondi, fűtés. Úgy 400ezer volt.


A babakocsi, ruhák őszi téli, kis játékok, cumik kencék, kendők úgy 180ezer ft.

Ezen kívül a szülés ami még nagyobb kiadás, ami császár fogadott dokinál. 140ezer ft

2016. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Huha bár ruhát kaptunk,de sokat vettünk is. Igy háromszor annyi van mint kéne...

De most úgymond amiket kaptunk is,össze tudom kb számolni.

Szüleim ep kapnak,de nem tudják mire költeni. Ő tölük vannak a kencék,pelusok,popó törlők,alap gyógyszerek,textil pelusok,öt avent cumisüveg is,nekem a szülés utáni betét. Tehát minden ,ami gyógyszertárban kapható. Bepanthen,neogranormon,sudocrem,nurofen,alkohol,gézlap,orrszívó,orrspray stb stb. Ebben volt egy giga pack pampers,két megapack libero,kb 15csomag popó törlő . No ezek voltak 120ezer.

Babakocsi 3in1 20ezer használtan ismerőstől. Ők adták a sok babaruhát is. Ha amik vannak,mind mi vettük volna,hát számolj vagy tesco 3db 3ezerrel vagy pepco db ja 720-al,esetleg lidl 2db 1300-al. Vam body vagy 50db 56-62/68-ig. De fele elég lenne. 25x 600 ft kb. Ha turis,akkor mondjuk minden ruhája,ami nem kabát,overál,akkor azért 20ezerből megvan kb,body,rugik. Mellé a téli cuccok még ennyi. Tehát egy alap ruha pakk kb 40-ért.

Kiskád ha új,8ezer kb. Nekünk 2500volt használtan. De anyós németből hozat sok mindent,igaz,azokat magukhoz,mert sokat vagyunk ott.

Kiságyat használtan se láttam 40 alatt,kombit. Hiába matraccal,máséba nem teszrm a babám. Igy újonnan matraccal vettüj 55-ért.

Ágyneműt kaptuk,de amugy a szett,párna,paplam,fejvédő,baldachin volt 13ezer.

Nem tudom felsorolni mi mennyi és mennyi ment el összesen,segitséggel,de csak kb számolva ha mindent mi vettünk volna és esetleg olcsón is,de újat,akkor 500ezer biztosan kéne,de én van amiből ragaszkodom az újhoz. Igy is kb 300 biztos elment volna rá,ha mind önerő. Ebbe lakás rendezés nincs benne.

És hozzá tenném sok számomra felesleges dolog nincs. Légzésfigyelö,babaör,babamérleg pl. Éd magánorvosom sincs.

Kb bármennyit el lehet költeni a baba érkezésére.

2016. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!