Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Végre megérkezett a várva...

Végre megérkezett a várva várt baba, de hogyan legyen az anyagi rész? Volt már hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés
Sajnos tavaly júniusban bezárták a munkahelyem, azóta folyamatosan keresem a munkát, de egyszerűen semmi. Egy állásra 43-an jelentkeztünk és nem csak egy helyen. Na mindegy jelenleg még júniusig álláskeresési támogatáson vagyok, aztán semmi. Mi fog akkor nekem járni? Vagy mire leszek jogosult? Mit tegyek, hogy ebből a helyzetből a legjobbat hozzam ki? A babát mindenképp szeretném, mert decemberben volt egy inszeminációm, ami jól sikerült de sajnos méhen kívüli volt, így műtéttel kellett eltávollítani. Akkor azt mondta a doki hogy a következő inszem 6 hónap múlva lesz és, hogy természetes úton nem sok esélyt lát, de mi bebizonyítottuk, hogy igenis össze tudjuk hozni. :) A válaszokat előre is köszönöm.
2011. ápr. 29. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg terhes vagy szerintem semmi majd utána havi 25500 ft ez ami alanyi jogon jár a családival együtt.Bízz abban hogy felvesznek terhesen valahová de kicsi az esélye esetleg fekete meló.
2011. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 év után sikerült a legrosszabbkor spontán a baba, pedig úgy nézett ki, hogy csak lombikkal lehet, ezért feladtuk, mert lombikot nem akartunk.

Nekem még rosszabb volt,(most 6 hónapos a babánk), mert nekem a terhesség alatt semmi nem járt, most meg ugye jár családi pótlék és a GYES összesen 37-38 ezer Ft azt hiszem.

A férjem ezért éjjel-nappal dolgozik, hogy megéljünk (albérletben, mert van egy családi házunk vidéken, de ott meg munka nincs, ezért kellett Budapestre költöznünk), de van egy csodálatos kisfiunk, akit a világon mindennél jobban szeretünk és ő a legszebb kisbaba a világon!

Nagyon nehéz volt, mert végig idegeskedtem a terhességet, de már megnyugodtam, mindig volt valahogy, ezután is megleszünk!

Amúgy én nem dolgozhattam volna, mert veszélyeztetett terhes voltam.

Az biztos, hogy nem szívesen alkalmaznak sehol várandós nőket, úgyhogy szinte lehetetlen ilyenkor munkát találni.

Esetleg MLM (pl. FLP) cégeknél, de abból nem rögtön van pénz, úgyhogy én azt is kilőttem egy időre.

Szóval ne keseredj el, a picur kárpótol mindenért és gratulálok, majd meglátod, hogy nincs csodálatosabb dolog a világon!

/Azért bemehetsz az önkormányzathoz érdeklődni, hogy tudnak-e adni valamilyen segélyt

Én azt sem kaphattam, mert a párom többet keres annál, hogy a kevés egy főre eső miatt adjanak meg nem is vagyunk ide bejelentkezve.../

2011. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én amikor terhes lettem az első gyerekkel, minden okésnak tűnt, hogy apa majd eltart, mert annyit keresett, hogy simán ment volna, de a terhesség alatt szétmentünk. Anyaotthonba kellett mennem szülsé után, gyest+családit kaptam kb. 36ezret (8 éve volt!!!). De így is megérte! Egy gyerek mindenért kárpótol! Amúgy van egy kezdő pénz, amit minden anya kap, kb. 60 most, az babakocsira és ágyra elég, ha nincsenek extra igényeid, a gyesből meg a babának mindenre futja. A férjednek meg majd téged kell eltartania. Így is meg fogja érni, ha igazán akarjátok a babát!

Most hogy második babát akartam (új pasival) megint minden oké volt. Saját házam, csúcs meló, de hiába próbálkoztunk 1,5 évig! Utána meg sajnos elment a baba a 7. héten. Szóval, ritka, hogy minden egyszerre jól jöjjön össze!

Jó egészséget és boldog babavárást! :)

2011. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat, kicsit azét megnyugodtam. Ma voltam dokinál, az biztos, hogy most nem méhen kívül van, 1 hét múlva pedig már többet lát , mert most még csak nagyon pici. Abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy nagyon sok körülöttem a baba, ezért nem kell semmire költenem (babaágy, babakocsi, etetőszék, ruhák, mellszívó stb.) Csak kicsit megijedtem, de ezt a babát mindennél jobban szeretnénk, főleg, hogy ő egy csodababa! :) Még az orvosok is azt mondták, hogy nem lesz spontán és tessék lássék!!! :)
2011. ápr. 29. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Szorítok Neked! Minden rendben lesz! :)
2011. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Gratulálok a babádhoz :) Ha júniusig biztosított is vagy, a GYES-en és a családin kívül sajnos nem fog más járni. Viszont ne felejtsd el a tb-t magadnak fizetni június után, nehogy benyújtsák a számlát a terhesgondozásról. Gondtalan várandósságot kívánok.
2011. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!