Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van esély, hogy láthatást...

Van esély, hogy láthatást ítéljen meg nekem a bíróság?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom. Nincs a nevemen, soha nem is volt, jogilag az anyja az egyedüli szülő, soha nem is éltünk együtt.

Közös megegyezés volt, hogy HA nem ragaszkodok ahhoz hogy a nevemen legyen a gyerek és jogaim legyenek felette, akkor nem kér gyerektartást a volt párom, viszont bármikor láthatom a gyereket.

Ez eddig nem volt túl gyakori, négyszer vagy ötször láttam eddig összesen, viszont most úgy döntött az anyja a gyereknek, hogy nem engedi látni.

Ha bírósága megyek, hogy az enyém a gyerek, akkor elrendelnek DNS tesztet, és megítélnek nekem láthatást, vagy már ennyi év után ne reménykedjek ebben?


2016. okt. 2. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Megitelnek!
2016. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Gratulalok, hogy ennyire erdekelt a gyereked... Evente egyszer lattad.
2016. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha bebizonyosodik, hogy te vagy az apa, akkor igen, de tartásdíjat is meg fognak ítélni.
2016. okt. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Természetesen meg fogod kapni a jogos láthatást, de visszamenőleg ki kell majd fizetned a gyerektartást.
2016. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%

Nem.

Az apaság vélelme a megismerés tényétől számított 1 éven belül támadható meg.


Te 4 éve tudod, hogy a gyereked, mégse tettél semmit és most már jogilag nem is tehetsz.

2016. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Visszamenőleg az esetedben 6 hónapra igényelhető GYT.

Menj nyugodtan bíróságra, megítélik a láthatást.

Ha messze élnek, kérd a bíróságtól az útiköltség megfelezését az anyával, vagy a félúton találkozás lehetőségét.

Mindent szabályozzatok: láthatás pontos intervallumát, egyéb kapcsolattartás (net, telefon) módját és idejét, a gyereket érintő ügyek közös intézését (pl. iskoláztatás). Lehet hogy az anya nem fogja fel majd hogy jogaid vannak, és akadályoz majd a láthatásban, ezeket mind dokumentálni kell. Sok sikert!

2016. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

"Te 4 éve tudod, hogy a gyereked, mégse tettél semmit és most már jogilag nem is tehetsz."

Tévedés, NINCS a nevén. Az, hogy sejti hogy az ő gyereke, nem számít elismert apaságnak. A kérdező indíthat elhelyezési pert és kap is láthatást.

2016. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Most őszintén kérdező,mit vártál?

Felcsináltál egy nőt,de a gyerektartást és az egyéb költségeket,illetve a felelősséget már nem vállaltad,és amíg lehetőséged volt rá,addig is csak 4-5 alkalommal voltál rá kíváncsi,ami durván évi 1 alkalmat jelent....

Én teljesen megértem az anyát,nyilván azt nézi,hogy mi a legjobb a gyereknek,és a gyereknek egy állandó apakép kell,aki biztos pont+nyugodt családi környezet,ahol biztonságban,konfliktusmentesen nőhet fel,nem egy olyan apuka,aki évi 1 alkalommal beállít,a maradék időben meg anyukának kell magyarázkodni,hogy most apa miért nem kíváncsi rád(mert a gyerek,az anyától fogja ezt minden nap kérdezgetni,és neki kell majd erre jó választ találnia,nem neked..)


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak,indíthatsz pert,de számíts rá,hogy anyuka visszamenőleg 6 hónappal igényelheti a gyerektartást+innentől minden hónapban fizetned kell majd,és olyan nincs hogy egyszer csak meggondolod magad,hogy nem akarsz többet fizetni és lemondasz a gyerekről,mert a bíróság mindig a gyerek érdekeit tartja szem előtt,akinek jár a gyerektartás.Tehát csak akkor kezdj bele ebbe,ha végre hajlandó vagy vállalni a felelősséget és az ezzel járó költségeket az elkövetkezendő 14 évre minimum.

2016. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az elejétől tudom hogy az enyém a gyerek, erről az anyja tud e-maileket, smst, bármi írásos beszélgetést mutatni a bíróságnak, és ő is ezzel fenyegetőzik, hogy mivel eltelt ez az idő, nem fognak semmit csinálni, ha bíróságra megyek. De ezek szerint mégis?

Természetesen fizetnék utána, ha engedné hogy látogassam, és ha a nevemen lenne.

2016. okt. 2. 16:49
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyébként büszke arra ahogy eddig csináltam, de ez most nem is lényeges, a lényeg hogy a kislány az enyém, és hogy látni szeretném, és fog-e tenni bármit a bíróság ha tudja az anya bizonyítani, hogy tudtam hogy az én gyerekem, mégsem adtam be keresetet.
2016. okt. 2. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!