Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van esély, hogy láthatást...

Van esély, hogy láthatást ítéljen meg nekem a bíróság?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom. Nincs a nevemen, soha nem is volt, jogilag az anyja az egyedüli szülő, soha nem is éltünk együtt.

Közös megegyezés volt, hogy HA nem ragaszkodok ahhoz hogy a nevemen legyen a gyerek és jogaim legyenek felette, akkor nem kér gyerektartást a volt párom, viszont bármikor láthatom a gyereket.

Ez eddig nem volt túl gyakori, négyszer vagy ötször láttam eddig összesen, viszont most úgy döntött az anyja a gyereknek, hogy nem engedi látni.

Ha bírósága megyek, hogy az enyém a gyerek, akkor elrendelnek DNS tesztet, és megítélnek nekem láthatást, vagy már ennyi év után ne reménykedjek ebben?


2016. okt. 2. 09:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, irtuk, hogy megkapod a lathatast, valoszinu, a szokasos ket hetente hetvege, de fokozatosan szoktatva hozzad a gyereket, ugyanis ha eddig eleteben negyszer lattad akkor vadidegen vagy neki. Bizalomnak kell kiepulnie es az honapokba telik.

Plusz visszamenoleg 6 honap gyerektartas ami ha nincs masik gyereked akkor a havi fizetesed 33 % - a.

De lathatas az biztos jar, az ilyen nem evul el. Valoszinu lesz DNS teszt is - amit neked szamlaznak ki, es a perkoltseget is, igy nem lesz ez olcso dolog.

2016. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Akkor is nekem számlázzák ki a DNS tesztet, ha én indítom el az eljárást?

Tudom hogy nem lesz olcsó...de mégiscsak a lányom.

2016. okt. 2. 17:02
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerinted hány ügyvéd van itt?


[link]

2016. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezekröl egy ügyvédet kéne megkérdezni,és alaposan megfontolni az anyagi vonzatát ,és CSAK AKKOR vágj ebbe bele ha rendesen látogatod gyereket majd .
2016. okt. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!