Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság az emberek minek...

Manapság az emberek minek csinálnak gyereket ha nem nevelik őket?

Figyelt kérdés

2016. okt. 5. 09:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen jogon szól bele bárki is kívülállóként a gyerekem nevelésbe? "


Olyan jogon, hogy csak egy egyszerű példát hadd mondjak: ha jön a négy éves kölyök a mini bevásárlókosárral egy üzletben és fellök, nekem tolja, nyomja, hogy elférjen az anyja meg csak jön utána és bäszik szólni a kölykének, hogy ne lökd fel az embereket, kérjél elnézést, várd meg míg elférsz vagy esetleg kérd meg a nénit, hogy engedjen el stb. akkor az a kis szerencsétlen a büdös életben nem fog rájönni, hogy amit csinál azzal baj van. Na most, ha már a hülye anyja nem szól neki, akkor valakinek kéne. De a hülye anyja nem úgy lesz vele, hogy fú bakker, benéztem, elnézést, igaza van, szólnom kellett volna, hanem még neki áll feljebb, hogy milyen alapon szólnak bele abba, hogy az ő gyereke kit tarol le a kosárral, ne szóljon be senki. Azért nehogymár neki legyen igaza.


Semmit nem fogtál fel abból, amit írtam. Nem arról van szó, hogy a szomszéd beleszól, hogy minek van fent kilencig a gyereked, rakd le hétkor, hanem arról, hogy ha mondjuk ilyen helyzetekben se nyissa ki senki a pofáját, mert a szülő egyből felháborodik, hogy mégis ki mit képzel, holott nagyon nincs igaza. A gyereknek meg így semmi esélye arra, hogy valahonnan ragadjon rá mondjuk udvariasság vagy legalább valami alapvető civilizáltság, mert ha a fenti példát folytatom, mindebből annyi esik le neki, hogy ő aztán fellökhet bárkit a boltban, senki se fog szólni, ez a természetes, ha meg valaki mégis szól, az anyja úgy is leugatja, úgyhogy biztos ez a világrendje, hogy ő mindenkint letarol.

2016. okt. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
3%

kedves 15, van neked gyereked? Ha van, akkor sajnálom szerencsétlent. Igen, minden a gyerek körül forog a lakásban, több okból is. Nem ő akart lenni, a szülők akarták (vagy épp nem akarták, de lett, és valljuk be, ahhoz is dugni kellett, amit meg valószínűleg akartak). A gyerek még kicsi, nem tud annyira vigyázni magára, míg te, a szülő elvileg felnőtt vagy, neked kell vigyázni rá, hogy lehetőleg ne essen rá semmi, ne b@$$za agyon az áram, stb. Az meg, hogy régen bárki belepofázott a dolgokba, leugatta a gyerekeket kívülállóként, ő csak egy gyerek, majd én megmutatom, mert én vagyok a felnőtt, stb elég magyarázatot ad arra, hogy a mai 30 fölöttieknek a nagy része miért sérült ember, lelkileg. Agresszív, mert az lett belenevelve, hogy a neved kuss, alkalmazkodj, és ez által elfojtja az érzéseit. Legyél konformista, és befogad a társadalom, persze. Magam is 30-as éveim elején járok, ezeket még a saját bőrömön tapasztaltam, és tudom, milyen nehéz volt az ilyen nevelési, társadalmi elvek miatt összeszedett sebeket kezelni (nem gyógyítani, csak kezelni, mert ezek ott lesznek egy életre), gátlásokat valamilyen szinten levetkőzni, és vállalni magamat, az elveimet, a nézeteimet. És igen, a lányomat is erre nevelem. Ő számít, és kész. Hallgasson rám, a faterra, de én nem akarom neki fölöslegesen megmondani a tutit, csak amennyire tényleg muszáj. A többit meg majd ő tudja. Az alap értékrendembe bele tartozik, hogy más emberben (fizikailag és lelkileg egyaránt), illetve tulajdonában, értékeiben szándékosan nem teszek kárt, az enyémeket meg megvédem, bármi áron, a lehetőségekhez mérten. Szándékosan senkit sem károsítottam meg soha, semmilyen módon. Ezt az értékrendet igyekszem a lányomnak is átadni. Ezen kívül ne nekem akarjon az élete során megfelelni, de másnak se (tanárnak, havernak, pasinak, stb), csak saját magának feleljen meg, ne akarjon más lenni a különböző elvárások miatt, és főleg ne akarjon más elvárásainak görcsösen megfelelni. Csak saját magának. Mert akkor lesz boldog. Ha mindig az lebeg a szeme előtt, hogy ezt meg azt elvárják tőle, akkor sose lehet igazán önmaga. Nyilván, ha nagy hülyeségre készül, rossz és káros irányba megy az élete (pl drogozni kezd), azt nem fogom hagyni, segítem ahogy tudom (én se drogoztam soha, mert nekem nem fér bele az értékrendembe, pedig a baráti/ismerősi körömben régebben volt drogos, kínáltak is, de soha nem kellett, ami megint csak a lányomnak átadni kívánt értékrendemnek köszönhető). Soha nem vetettem meg azt, aki drogozott, amíg másnak ezzel nem ártott (nem lopott, hogy meglegyen a cucc, nem vezetett szétcsapva, stb), ugyanis az ő teste, ő élete, ő dolga.


21-es, ha a szülő olyan alap dolgokra nem képes megtanítani a gyereket, hogy elnézést kérjen, az őt minősíti. A gyereket ettől függetlenül idegenként nincs jogod helyretenni. A szülőnek a dolga kordában tartani, megnevelni a gyereket, de az is a dolga, hogy idegenektől megvédje, illetve megtanítsa megvédeni magát. Egyszer meglátom, hogy valaki kezet emel a lányomra, lehet aznap este előzetesben leszek, de nem érdekel. Őt is megtanítom arra, hogy a testi/lelki épségét, az értékeit stb ne féljen megvédeni, bármi áron. Mert ez a világ van, eltaposod, vagy eltaponak. És inkább ő taposson, mint, hogy őt tapossák.

2016. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

#22: azt téveszted el, hogy az még nem megütés, hogy rászólok a gyerekre, hogy ugyan ne tolja már nekem a bevásárlókocsiját. Az én saját szabályaimat én tartom és én tartatom be. Ha engem zavar, hogy a buszmegállóban fogócskázás közben folyamatosan körülöttem rohangálnak és visítoznak, akkor igenis szólni fogok.

Nem én írtam a bevásárlókocsis kommentet, csak egyetértek vele.

2016. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
76%
Azért nehogy már, hogy ne szólhassunk rá a gyerekre, ha a szülei nincsenek ott. Mondjuk ha egy tényleg neveletlen ördögfióka elkezdi fojtogatni a gyerekemet, csendben nézzem, vagy mi van? Vagy ha kutyát rugdos?
2016. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
96%

22-es na látod máris a gyerek rabszolgája lettél, hisz írtál egy konkrét esszét szinte a semmiről vagyis arról hogy hűű de átadod majd az értékrendedet és így meg úgy neveled...

Nem azt mondtam hogy a lakás ne legyen gyerekbiztos,de az már túlzás hogy pl. a szülő nem tud a wc-re sem kimenni mert a gyerek BEmegy vele! Igen a gyereknek legyen magánszférája,de az korlátozódjon a szobájára és ne mindenhol az ő birodalma legyen pl.: Sógorom gyereke rendszeresen nagyiéknál és a következőt látni: kertben játszótere van, nappaliban sarokban játékok közepén kis asztal székkel, nagyiék hálószobájában a kiságy, anyuék szobájában kiságy, fenti fürdő gyerekjátékokkal, fenti galériában játékok/kisház amiben játszhat, folyosón kis motor, étkezőben még egy kis motor, mindenfele kréták és folyton(nem vicc végig) bogyó és babóca nonstop megy a tv-ben vagy a reklámok(mert azt szereti). Szóval az egész ház az övé úúgy hogy nem is ott lakik.

Na már most a kinti világot is ezért úgy kezeli mintha az övé lenne és ezért nem is figyel embertársaira, így olyan dolgokat tesz amit már a másik nem tud elviselni, persze ha ott van a szülő vele kell ezt megbeszélni,de van hogy nem látni sehol vagy alapból látszik, hogy a szülő nem lesz vevő a szövegedre és EKKOR szólunk rá a gyerekre. A szülő fel van háborodva? tessék akkor megnevelni és korholja magát ne azt akit a gyerek ütöget az esernyőjével csak azért mert a nagyit is ütheti. A gyerek igényli a határokat és szereti ha irányítva van mert biztonság érzetet ad.

off: ha majd a lányod lesz drogos,de nem bánt vele senkit akkor majd igenis zavarni fog a dolog

2016. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

24, az megint más, ha bántalmazza a gyerekedet. Az bele tartozik a "saját magad és családod védelme" kategóriába.

De pusztán azért, mert "rosszalkodik", hangoskodik, rohangál, és ez téged idegesít, azért nem szabad más gyerekét piszkálni. A sajátodat se, mert elcsépelt mondás, de igaz, a gyerek akkor jó, ha rossz. Ha úgy látod, hogy a nagy ökörködésben saját magát veszélyezteti (pl megállóban kiszaladna a busz elé) akkor igen, nem csak szabad, de kötelességed is rászólni, visszafogni, de még egyszer mondom, pusztán azért, mert a te érzékeny kis nyugalmadat zavarja egy gyerek viselkedése, játéka, "rosszalkodása" azért nincs jogot rászólni. Ráér megkomolyodni később, vagy akkor se. Engem a mai napig nem érdekel, hogy zavarok-e mást azzal amit csinálok, egész addig, míg nem ütközik valami jogszabályba, mert ahogy észreveszem a világban, másokat se nagyon érdekel, hogy engem mi zavar. Ha UDVARIASAN szól valaki, hogy amit csinálok, az zavarja (pl menjek arrébb kicsit a cigivel, mert őt zavarja a füst) akkor természetesen nem fogok szándékosan trollkodni, és megteszem amit kér, de pl az autómról nem veszem le a hangos sportkipufogót (aminek a hangját pl a kislányom is szereti, és mindig vigyorog, röhigcsél ha meghallja), és nem halkítom le a zenét azért, mert pár vén szatyor elkezd hisztizni érte, hogy hangos, családos ember hogy lehet ilyen, stb... egész addig, amíg a törvényes határértéken belül van a zajszint. ez csak egy példa volt a sok közül.

2016. okt. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
11%

25, az utolsó gondolatodra:

leírtam, ha drogos lesz véletlen, akkor segíteni fogom, hogy lejöjjön róla, de megelőzni próbálom, méghozzá az értékrendem átadásával, mint azt mondtam. Nekem is lett volna lehetőségem, sőt okom is droghoz nyúlni a múltban, de soha nem vonzott, mert egyszerűen nekem az már nem fért bele. és a mai napig nem fér bele. ennyi

2016. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

megjegyzem a sportpufogót én is rühellem, de csak azért mert az a gyökér aki ilyet használ nálunk mindig pontban este fél tizenkettőkor parkol be elénk aztán netezik és elmegy de arra pont elég hogy felébredjek

off: a sportpufogó szánalmas flancolás azoknál akiknek nem futja jobb autóra szerintem :D de ez csak magánvélemény

2016. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
37%
27-es úgy értem nem zavar téged ha valaki drogos, hát engem veszettül zavar egy olyan ember aki nem hasznos a társadalom számára sőt még az én adómból lesz kifizetve a nyamvadt kezelése, persze drogozzon ha akar de ettől még elfogom ítélni akkor is ha nem terjeszti és tessék megint a lányod nevelésével jössz, van neked életed?
2016. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
11%
29, van életem, köszönöm. Igaz nem szeretem túlzásba vinni. Teljen le szép nyugisan a maradék max 60 évem, különösebb f@$zolás és történés nélkül, és én már meg is köszöntem mindent. Hasznos a társadalom számára? Hagyjuk már. Én pl magamnak és a családomnak akarok hasznos lenni, a többiekből meg ahol lehet, ott húzni egy kis hasznot (lehetőleg úgy, hogy a másik embert ne károsítsam meg, neki legyen jó, de nekem még jobb). Ha nagyon rászoruló valaki, és egyenes, őszinte, azon előfordul, hogy segítek (hajléktalan úgy jött oda, hogy "szevasz öcsém, adj már 100 ft-ot borra", nem kertelt, hogy kajára, így úgy amúgy, adtam neki), de nem az a célom nekem se, hogy a társadalom számára feltétlenül hasznos legyek.
2016. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!