Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság az emberek minek...

Manapság az emberek minek csinálnak gyereket ha nem nevelik őket?

Figyelt kérdés

2016. okt. 5. 09:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
63%
26-os, de mégis, hol van a határ, amikor jogos rászólni, hol van, ahol nem? Hogy mikor veszélyeztet engem, mikor nem? Hogy ki mit vesz annak? Vagy hogy mikor nemcsak engem idegesít az adott gyerek viselkedése, hanem egy egész közösséget, amikor a gyerek tényleg neveletlen... pl. ha temetésen a papi beszéd közben elkezd a gyerek visítva hisztizni meg rohangálni, az anyja meg hagyja, mert "jaj, ha megmondom a gyerekemnek, hogy ezt nem illik, akkor szegénynek veszélyeztetem a jogait". Vagy amikor nem épp gyerekelőadás alatt színházban nyafog meg üvöltözik? Vagy hogy mikor lesz a kis futkározásból olyan, hogy fellök vmit, ami akár életveszélyesen is megsebesítheti? Vagy hogy a biciklis randalírozásnál pontosan hol van az a határ, milyen korú gyerek esetén, milyen biciklinél stb., amivel mondjuk engem meg tud sebesíteni? (igen, jött már nekem úgy egy 8 éves kis megregulázatlan takony, hogy felszakadt a bőröm a kezemen és folyott a vér...) Vagy ha nem a saját gyerekemet szekálja? Ha állatokat kínoz? Ha védett növényeket tépked, és nincs ott a szülő, mert minden fontosabb neki, minthogy a gyerekére figyeljen? Ha a bevásárlókosaramból dobálja ki a cuccokat poénból?
2016. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

hát én nem bírnám történés nélkül, pl. elhatároztuk hogy a férjemmel terhesen is megyünk társastáncra amíg lehet és utána is fogunk amint lehetséges, mert program nélkül csak a gyereknek élni sivár lenne. Ennek mondjuk az az oka hogy gyerekként lényegében én neveltem az öcsémet(mert én értem rá elmenni a dolgaira hisz a szülők dolgoztak) és a gyereknevelés jó dolog,de beleőszülnék ha CSAK vele kéne foglalkoznom. Kell a szülőnek is legyen élete, mert az a gyerek rovására megy ha csak az ő lelkivilágával foglalkoznak.

off: Hasznost arra értettem hogy példának egy családtagomat az államtartja el mert szervi problémái vannak(amit annak köszönhet hogy szétdrogozta magát), egy másik ismerősöm 50 éves kora óta elvantartva testi problémák miatt(alkoholizmus által), és egy távoli családtagom is állam által eltartott (alkohol és rá gyógyszerek) és ezt nem tudom elfogadni, hogy én dolgozzak mint a güzü a drogos meg legyen eltartva

2016. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

31, a gyerek még nem tudja bizonyos dolgok jelentőségét, tartalmát úgy megérteni, mint egy felnőtt. Ha foglalkoztál vele eleget, akkor ha rászólsz szépen, hogy gyerekem, most ne csináld a hülyeséget, akkor nem fogja. Nekem a 1,5 éves lányomnál elég annyi, hogy kislányom, ezt nem szabad, pedig általában nagyon sok minden meg van engedve neki.

32, én nagyon szeretem ha unalmas az élet. Otthon vagyunk, ha jó idő van, akkor játszótérre megyünk. Otthon filmet nézünk, rajzolgatunk a gyerekkel, játszunk. Miután letettük aludni, magunkra is szánunk egy kis nyugis időt, de mivel nem vagyunk nagyon elmászkálósak, ezt is megoldjuk otthon, kényelmesen.

2016. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
33, jó, de ez te vagy. Te ezek szerint normálisan neveled a gyereked. De más megint nem. Persze, ha vmi gáz van, alapesetben a szülőnek szólnék, de akkor nem tudok a szülőnek szólni, amikor a gyerek mondjuk s Tescóban randalírozik, amíg anyuci a rúzsokat próbálgatja a drogériás pultnál, és tojik bele, hogy hol a kölke...
2016. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
34, engedd el, nem a te gyereked, nem a te dolgod. Ha magára készül borítani a konzervkupacot, akkor akadályozd meg, ha tudod, nehogy baja legyen, de amúgy nem a te felelősséged, hogy mit csinál más gyereke. Hidd el, magadnak is sokkal kevesebb agyf@$zt generálsz azzal, ha sz@rsz a rajtad kívülálló dolgokra. Én már megtanultam lesz@rni a világ történéseit mikro- és makro szinten egyaránt, és sokkal kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, amióta a magam dolgával foglalkozom, és teszek a többiekre.
2016. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"A gyerek még kicsi, nem tud annyira vigyázni magára, míg te, a szülő elvileg felnőtt vagy, neked kell vigyázni rá, hogy lehetőleg ne essen rá semmi, ne b@$$za agyon az áram, stb."


Ezzel megint az a baj, hogy senki nem azt mondja, hogy ne használj gyerekvédőt a konnektorra, ne vegyél négy rétegű üveggel rendelkező sütőajtót, hogy a gyerek ne égesse meg magát, és így tovább, hanem arról van szó, hogy még akkor is, ha ezek meg vannak, meg kell tanítani a gyereknek, hogy ezeket a dolgokat nem szabad csinálni és pont.


Egyszerűen annyira sokan letudják annyival, hogy bebässzák a védőkét a konnektorba, aztán nem is foglalkoznak vele többet. De lehet, hogy egyszer elmennek valahova, ahol nincs ilyen a konnektorban és a gyerek bele fog nyúlni és agyon fogja bäszni az áram, mert senki nem tanította meg neki, hogy ilyet nem szabad csinálni, mivel úgy voltak vele, hogy gyerekbiztos az egész lakás, és ennyi elég is.

2016. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Amit említesz utolsó, az a felelőtlenség, hülyeség kategória, nem egyenértékű azzal, hogy legalább abban a környezetben, ahol a mindennapokat éli a család, a szülők szeretnék a legalaposabban MEGELŐZNI a bajt. Jobb az elővigyázatosság, a baj megelőzése, mint utólag a baj orvoslása.
2016. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést kb kétnaponta felteszi valaki más más formában, és mindig egymásnak esnek az emberek alatta.
2016. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!