Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kicsit felpörget...

Hogyan tudnám kicsit felpörgetni magam/a lelkem itthon, gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Aki látogatóba jön hozzánk, mindig megjegyzi, hogy milyen jó nekem évek óta itthon. És ilyenkor pörög, mesél, vidám... én pedig lelassultan hallgatom, fél szemmel a gyerekeket lesem és itthoni ruhában csodálom a látogatóm toptrendi cuccait. Szó sincs irigységről és tudom, hogyha elmennék itthonról, én is tudnék hasonló formát hozni. Egyszerűen le vagyok lassulva, nem forog már úgy az agyam, már csak az villanyoz fel, ha este végre lefekhetek az ágyamba (remélve, hogy senki nem fog éjjel felsírni). Nincsenek kihívások, ingerek, a páromat alig látom. Unom az itthoni ruhákat, bár körforgásban vannak, igyekszem őket 2 havonta váltogatni. Az állandó készenlét miatt nem tudok rákoncentrálni semmire sem, ami kikapcsolna. Nemrég el kellett gondolkodnom egy egyszerű összeadáson, ami aggodalomra ad okot. Más anyuka is van így ezzel?
2008. okt. 3. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt hiszem téged olvasva,felköthetem a gatyám,mert nálunk egy manó van , 2 hónapos, de én már most érzek hasonlókat.Sokszor vagyok kedvtelen,pedig egy csodálatos,mosolygós kislányunk van,mégis folyton szorongok,és semmi másból nem áll az életem,mint azon gondolkodni,mikor mit főzzek,mit kell elintézni,mit kell a boltba venni,és kész.

Nekem most sokat segített hogy a párommal elmentünk vacsorázni,manóra addig család vigyázott,de sajnos ritka az ilyesmi.Én is keveset látom a párom,és én meg mindig fáradt vagyok. Mivel az agyam lelassulását én is érzem,elhatároztam,ha kicsit nagyobb lesz a kislányom,elkezdek valami tanfolyamot,esetleg nyelvet tanulni,és közben amikor csak lehet noszogatom a párom a közös programokra.Sztem neked is valami hasonló kellene,ha van ki vigyázzon a gyerekekre,ha nincs,akkor olyan programokat kitalálni ,ahová őket is el lehet vinni.

A másik a ruhatár, mindig légy otthon is csinos, tedd félre a minek kérdést,és igenis adjál magadra.Ha tudsz menj el szolizni,ha szoktál,feltölt energiával, és akár kezdj te is valami tanulásba,nézz utána mi érdekel,keresgélj a neten akár.Sajnos mást nem tudok mondani,és az is igaz mondani könnyű,mert én is csak az elhatározásnál tartok.Remélem kikerülsz ebből a mókuskerékből, végülis nincs baj,hisz a gyerekek a legklasszabbak a világon, csak az ember bele tud fásulni,és ezért senki nem ítélhet el,neked is fel kell valahogy töltődni!

2008. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzá,hogy én a terhességem 5. hetétől vagyok itthon, vesz. terhes voltam,talán azért is már most is vannak ilyen érzéseim.
2008. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így érzek sokszor.Ilyenkor fogom magam és a gyereket és elmegyek sétálni és kiszellőztetem a fejem.Ez valamennyire segít.Sokszor kirekesztve érzem magam,pl a család elment vacsorázni(anyuék+unokatesómék)és én nem mehettem,mert itt a gyerek.Mondtam a páromnak is,hogy úgy érzem,nem vagyok anyának való.Belefáradtam,pedig mégcsak 5 hónapos.Még előttünk az élet.Pedig a babámra semmi panasz.Nagyon kiegyensúlyozott,jó kedvű.És nagyon imádom!!Azt hiszem az állandó készenlét miatt érezhetünk így.

Igen,az agyam se forog úgy.Matekból elég jó voltam,de nálam is előfordult,hogy egyszerű számítást nem tudok elvégezni.

2008. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ez velem is igy volt az első babámnál.Totál befordultam,nem találtam a helyem.Nekem az segitett,hogy 1 éves korába elmentem dolgozni. Most a második babámmal vagyok itthon,még nem érzem bezárva magam.Viszont tervezem,hogy elkezdek egy tanfolyamot,remélem igy elkerülőm az elbutulást. Jó babázást,és kitartást!
2008. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!