Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség kis korkülönbséggel...

Önzőség kis korkülönbséggel gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
A férjem és a testvére, illetve a testvérem és köztem is 2 év korkülönbség van. Mi is hasonló korkülönbséggel szerettünk volna gyermeket, most fél éves a fiam. Egész nap csak rá figyelek, nem könnyű vele. Járok vele babás programokra, játszóházba, babaúszásra. Minden figyelmem az övé. Viszont ma eszembe jutott, hogy a testvérével majd nem fogok tudni annyi helyre járni, hiszen ott lesz a nagyobb (3,5 évesen kezdi majd az ovit, tavaszi baba). A kicsinek nem lesz osztatlan figyelme, neki kevesebb fog jutni. Nem önző dolog, hogy neki nem jut majd annyi figyelem és törődés? Jobb lenne kivárni, mire a nagy ovis lesz és akkor újra szülni?
2016. okt. 7. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ezen én is sokat gondolkodtam, mikor a pici született. 22 hónap van köztük. Az idő, viszont engem igazolt. Imádják egymást. Olyanok, mint az ikrek. Mikor a nagyért megyünk az oviba, akkor a kicsi sikítva üdvözli, és a nyakába ugrik. Úgy látom, hogy szorosabb a kapcsolatuk, mint ahol nagyobb a korkülönbség.
2016. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk 19 hónap a különbség. Igaz, hogya fiam megkapott minden figyelmet az első 19 hónapjában és a lányomnak ezt már nem tudtam biztosítani, de neki az a természetes, hogy van egy bátyja. Nagyon szoros a kapcsolat közöttük. Nincsenek meg egymás nélkül. Én örülök, hogy ezt megadhattam nekik. Ha vártam volna 3-4 évet az már nem olyan lett volna az biztos. Amúgy három gyerekem van. A két kisebb között 22 hónap a különbség.
2016. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan miért lenne önzőség?

Mindegy,h kis korkülönbséggel van 2 gyermked,vagy 4-6 évvel. Más jellegű a gondoskodás.

2016. okt. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem önzőség. Az elején nagyon nehéz lesz, de később viszont ahogy eljátszanak együtt, neked és nekik is sokkal jobb lesz.
2016. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 éves korkülönbség ideális.

Ismerőseim, akiknél 3-5 éves korkülönbséggel születtek a gyerekek legtöbben átesnek a gyerek féltékenység nevű pszichés gondon, ami szerintem káros.


2 éves korkülönbség azért is jó, mert örökölhetnek egymástól cuccokat és közel vannak egymáshoz társadalmi szinten is. Jobban kijöhetnek egymással.

2016. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!