Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megváltozhat ez valaha a...

Megváltozhat ez valaha a barátnőmnél?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 1 éve vagyunk együtt,mindig voltak idegesítő dolgai,de ez most elhatalmasodott.

Fogamzásgátló szedése mellett esett teherbe.

Amikor terhes lett akkor már válságos volt a kapcsolatunk,de mivel már szerettem volna gyereket megmondtam neki,hogy próbáljuk meg megoldani a gyerek érdekében.Ő ennek nagyon örült és megtartotta a gyerekünket.(Azt mondta,ha nem oldjuk meg a kapcsolatunkat abortuszra megy)

Minden rendben volt addig amíg a kislányunk meg nem született. Most 3hónapos a kislányom.

A barátnőm a kezdetektől nem foglalkozik vele, nem szoptatja mert azt hiszi a mellei csúnyák lesznek tőle, sőt etetni sem akarja ezért én etetem cumisüvegből.Mindig én keltem/kelek fel hozzá,én foglalkozok csak vele, én fürdetem én altatom én ringatom.(persze ha dolgozok akkor az én nagymamám jön át vigyázni a babára,mivel közel lakik és csak ő van mivel édesanyám elhunyt)

Ha sír akkor mindig feszült lesz,rám förmed,hogy hallgattassam már el,és a kislányunkkal is ordít,hogy neki kellene sírnia azért,mert tönkre tette az alakját.

Eljár bulizni minden pénteken és szombaton,ha azt mondom neki,hogy egy kicsit vigyázzon a lányunkra akkor mindig kibújik,hogy ő vásárolni megy vagy edzeni vagy kávézik a barátnőivel.

Már elegem lett belőle tegnap mondtaam neki,hogy menjen el a lakásomból(mivel az én lakásomban élünk) és ne is lássam többet, erre azt mondta,hogy ha ő elmegy akkor viszi a lányomat is. De könyörgöm nem is tud pelenkázni,azt semm tudja mikor ke etetni és altatni vagy bármi.

Mondtam neki,hogy bíróságra megyek,hogy megkaphassam a felügyeletet erre elkezdte mondani,hogy megváltozik csak adjak időt neki. Ti mit gondoltok erről? Miért van ez egyáltalán? Mit tehetek?

Én 28 éves vagyok Ő 23.

Köszönöm a válaszokat és hogy elolvastátok


2016. okt. 11. 10:15
1 2
 1/16 p.szabina1223 ***** válasza:
100%
Szerintem adj neki még egy nagyon kicsi időt, hogy bizonyítson és ha nem, akkor kezdeményezd a felügyelet megszerzését. Mivel te gondozod a babát, mamád segítségével, ő meg nem nagyon teszi ezt, szerintem jó esély van, hogy meg is kapd. Nagyon sajnálom ezt a kialakult helyzetet, de ahogy olvasom, neked helyén van a szíved, igazi apuka vagy és a pici lány nagyon jó kezekben van - lesz - nálad.
2016. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

A barátnőd komolyan sérült pszichikailag, személyiségileg. Éretlen, valószínűleg személyiségzavara van. Mindenképpen szakembert javasolnék, ezt feltételként szabnám meg a gyermekelhelyezésnél.

A leírásod alapján jobb helye van nálad a babánál, ezt a bíróságon mindenképpen jelezni kell, vizsgálatot kérni.

2016. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát tökegyértelmű hogy a ti kapcsolatotokat a gyerek már nem teszi rendbe. Az is, hogy korai volt neki a gyerek, fogalma sem volt mit vállal, milyen változások lesznek az életében. A kicsi érdekében próbálkozhattok még a kapcsolat rendbehozatalával, de véleményem szerint a hosszú távú megoldás az lesz amit már te is leírtál és vélhetően a gyereknek is az lenne a legjobb. Ideig-óráig talán még jelen lesz az életetekben, de végül meg fog könnyebbülni véleményem szerint, hogy levetted ezt a terhet a válláról.

Vagy talán megijed és beáll nála egy 180 fokos fordulat, de őszintén szólva ebben nem bíznék, meg annak sincs értelme hogy folyamatosan adod neki az esélyeket, ő meg eljátssza.

2016. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg a fogamzásgátlót sem szedte folyamatosan. Ugyanis rendes szedés mellett ennél gyakorlatilag 0-hoz közeli a teherbeesés valószínűsége.
2016. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem akarta ezt a gyereket. Csak téged. "Azt mondta,ha nem oldjuk meg a kapcsolatunkat abortuszra megy"


És mivel látja, hogy a gyerek miatt sokkal kevesebbet kap belőled, így még jobban utálja a babát.

Ennek így semmi értelme, semmi anyai érzés/ösztön nem szorult belé. Ne erőltesd. Ő csak tőled nem akar elszakadni, és tudja, hogy a babával zsarolhat. Ennyi. Ti sosem lesztek boldog család, ne erőltesd.


"ha azt mondom neki,hogy egy kicsit vigyázzon a lányunkra akkor mindig kibújik,hogy ő vásárolni megy"

Megkérdezted már miért nem viszi magával, mint minden normális anya???


Orvoshoz, védőnőhöz ki szokta vinni? Ha te, akkor a bíróságon máris jobb esélyekkel indulsz.

2016. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy... 1 éve vagytok együtt, de már van egy háróm hónapos kislányotok, de már válságban volt a kapcsolatotok, amikor teherbe esett a barátnőd. Ugye az 9+3 hónap, tehát 12 hónap... A kapcsolatotok első heteiben már válságba is kerültetek és rögtön terhes is lett a csaj?
2016. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem változik meg. Majd egyik bulizás után úgy állították haza, hogy találkozott valakivel, és hozzá költözik. A gyerek nem kell neki, és már te se.


Ezt nem vagy köteles megvárni. Deadod a bíróságra a gyermekelhelyezési kérelmet, jó eséllyel megkapod, a hölgyike meg mehet, amerre lát. Majd vigyoroghat, ha ő fizet gyerektartást. Ez neked is jár, és be kell rajta hajtani!

Aztán mehet bulizni és vásárolgatni.

2016. okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Azt teheted, hogy szaksegítség igénybevételében támogatod a barátnődet. Ha magától nem alakult ki benne semmi anyai ösztön és felelősségvállalás, annak oka van, és ez magától nem fog rendeződni, de mindenki érdeke, hogy legalább megpróbálja, függetlenül attól, hogy végül együtt maradtok-e vagy sem.

A baba sem kötődik hozzá egyáltalán?

2016. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen én szoktam vinni orvoshoz is.

Nekünk érdekesen alakult a kapcsolatunk tulajdonképpen az előtt mielőtt terheslett nem igazán mondtam azt ,hogy együtt vagyunk.

Elvoltunk együtt,de ez amolyan szex kapcsolatvolt(csúnya kimondani tudom). Azt húztuk el jó ideig.

Aztán kezdtem megszeretni és ő is engem. Ez volt egy hónapig,talán kicsit továbbig.

De kimutatta a foga fehérjét, és kezdett romlani a kapcsolatunk.

Aztán terhes lett. Végül akkor mondtam,hogy akkor hivatalosan is legyünk kapcsolatba.

Remélem így érthető.

2016. okt. 11. 10:48
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor a bírság előtt nem csak az ismerősök, hanem az orvos is tanúsítja, hogy te látod el a gyereket.

Így jobbak az esélyeid.

2016. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!