Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már úgy valaki, hogy...

Volt már úgy valaki, hogy azért adta bölcsibe/oviba a gyerekeit, mert elege lett az otthonlétből és babázásból?

Figyelt kérdés
Nagyon mély bugyrokon vagyok túl, mire ki mertem mondani, hogy nekem ez nem megy. Besokalltam, elegem van. A családomban az az alap, hogy az anya otthon marad a gyerekekkel 3-4 évig, és csak utána megy vissza dolgozni. Mi is ebben egyeztünk meg a férjemmel, én mégsem akarok maradni. A gyerekeink 1 és 3 évesek. 4 éve vagyok itthon (veszélyeztetett terhes voltam az elsővel, ezért feküdtem szinte egész végig), és elegem van. A férjem a gyerekek érdekeit tartja szem előtt, mi utána következünk. A családom is meg fog szólni, ha "kiszállok" és ez is fontos nekem. Ti, akik hasonlóan éreztetek, hogyan léptétek ezt meg? Elvileg még 3 évig maradnék itthon, de én ezt biztosan nem bírom ki. Segítségem van, heti 2x, de ez nekem nem elég.
2016. okt. 13. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mar sokat kerdeztel errol. Add bolcsibe. Ha nem elvezed, ne csinald, dolgozz.
2016. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Átmentél már hasonlón?
2016. okt. 13. 11:41
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Ne függsz egy kicsit túl sok ember véleményétől? Az egyetlen, akinek ehhez köze van rajtad kívül, az a férjed, ő meg, ha szeret, nem akarhatja, hogy kikészülj. Nem írod, jár-e a nagyobbik oviba, munkát is idő találni, mire ez az egész realizálódna, a kicsi már másfél éves lenne vagy akár kettő is, semmi baja nem lesz a bölcsitől ennyi idős korban.

De persze ha te inkább megőrülsz, csak a rokonok meg ne szóljanak, azon mi nem tudunk segíteni.

2016. okt. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

1. vagyok, nem mentem at hasonlon. Szerettem, eletem legszebb idoszaka volt. Harom gyerekem van.


Ha te nem igy erzel, tegyel ellene.

2016. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Mindenféle szempontból jó döntésnek bizonyult, hogy a gyerekem 21 hónaposan megkezdte a bölcsit, bár egyébként is max. 2 éves koráig maradtam volna vele otthon.

Nem érdekelt más véleménye, pedig aztán a falunkban nem az a jellemző, hogy az anyukák ilyen korán visszamennek dolgozni...

2016. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam egészen így, nem éreztem azt, hogy én ezt mégsem bírom, de csak azért, mert én eleve úgy terveztem, hogy csak két éves koráig maradok itthon, nem is volt olyan forgatókönyv, hogy majd csak ovis korában térek vissza dolgozni. Igaz, egy év után volt egy időszakom, amikor azt mondtam, hogy már uncsi otthon, de jó lenne újra dolgozni, és négy órában vissza is mentem volna, ha lett volna kire hagyni az alatt, de hát nem volt, hiszen a nagyszülők mind dolgoztak még.

De két évesen ment bölcsibe, a terv szerint. Nekem csak a nagyszüleim károgtak, hogy "hová teszed a gyereket, amíg DOLGOZGATSZ?", de felhívtam rá a figyelmüket, hogy a bölcsödék azóta sem szűntek meg, hogy ők is igénybe vették ezt a szolgáltatást - jó tudom, akkor még nem volt három éves gyes, meg két éves gyed, három hónapot töltöttek csak otthon szülés után, aztán vissza kellett menni dolgozni, de tök mindegy, bölcsi akkor is volt, és most is van. És nem csak úgy hobbiból "dolgozgatok", hanem pénzt keresek, és mellesleg közben embereken segítek.


Most a kicsivel vagyok itthon, februárban lesz egy éves, egyelőre tök jól elvagyunk, sőt, szeretnénk harmadikat is másfél éven belül, a jelenlegi munkahelyem nem valami nagy vonzerő ahhoz, hogy vissza akarjak menni. Inkább azt tervezem, hogy olyan munkába kezdek, amit itthonról tudok csinálni, mert idő közben én nagyon megszerettem azt, hogy családi környezetben vagyok egész nap. Ha lenne mellette egy itthonról végezhető munkám, ami miatt azért időről időre mégis ki kell mozdulnom, az tökéletes lenne nekem :)

2016. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Én is besokaltam Tőle, szülés előtt magas beosztásban dolgoztam egy cégnél, pörgés konferenciák mind hiányzik.

A nagyobbik fiam ovis, a kisebbik 14hós bölcsis.

Kellett a változás mert megőrültem volna. Anyagilag is jobban kijövünk így telik majd szilveszterezésre és magunkra is.

2016. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

"Ti, akik hasonlóan éreztetek, hogyan léptétek ezt meg?"


Úgy, hogy nem érdekelt más mit mond.

2016. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem pont ugyanígy vagyok, csak 1 gyerekem van (még), de nem szeretnék kis korkülönbséggel másodikat, pont azért, mert szerintem nagyon besokallnék tőle. Persze mindenki azt mondogatja, hogy most kéne, hát hadd mondogassák.

A kisfiam 2 éves korától dolgozni fogok, mert nagyon hiányzik, na meg anyagilag sem mindegy azért.

Most 1 éves, én rajta úgy látom, hogy nagyon kicsi lenne még a bölcsihez. Nem tudom persze, hogy a te egyévesed milyen, de szerintem egy picit még maradj vele otthon. Pl. addig beszokhatna a nagy az oviba, ezzel neked is könnyebb lenne, egy fél év múlva meg megy majd a kicsi bölcsibe.

2016. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát, ugyan ezt érzem, nekem ez nem elég, nem érzem, hogy értelme lenne felöltözni, hajatmosni, mert minek, úgyis csak itthon vagyok, férjem egész nap dolgozik, mire hazaér, úgyis megint pizsiben lennék, akk meg kinek öltözködjek? pedig augusztus elején még dolgoztam, szóval nagyon nem vagyok itthon régóta...
2016. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!