Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire viseli meg az anyát...

Mennyire viseli meg az anyát a terhesség? Van rá gyógymód?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a neten, hàt kész pokol lehet egy terhesség. De! Elismerem, hogy megéri végigkínlódni. Nagynéném miatt aggódok. Egyre jobban tönkremegy. Napról napra egyre fakóbb, sőt már inkább tejfehérré vált a bőre. A szeme alatt nem lila, hanem fekete karikák. Eddig sem volt kövér, átlagos volt, de fogyott vagy tíz kilót. A munkahelyén nem akarjàk alkalmazni, mert fáradékony és erőtlen. (Szerintük lusta) Ez baj. Ha kirúgják, mert a férje is az ő keresetéből él és persze hát ő maga is. Így is két melóban gürcöl, egyik bejelentett másik fekete. Sokat sír. Rosszul szokott lenni, újabban fáj a dereka. A felnőttek szerint az ő élete, az ő baja. Ha ez így van, csak feleslegesen aggódom érte? Szerintem pocsékul néz ki. Eltünt a szeméből a fény, nem is mosolyog. Minden tiszteletem az anyukáké, de nekem most úgy tünik, hogy a terhesség emberfeletti kínokat jelent. A babához ragaszkodik. Azt mondta ez élete értelme. Tehát elvetetni nem fogja. Gyerekként, inkább fiatalként de tehetek érte valamit?
2016. okt. 13. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Max a fekete munkàból rúghatjàk ki, a bejelentett melóból nem, mert terhes.

Biztos vérszegény.

Hàny hetes terhes? A férje miért nem dolgozik? Hogy vàllaltak ìgy gyereket? Mi van, ha tp-re kell mennie, akkor éhenhalnak?


Te semmit nem tehetsz.

2016. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
nagyon megterhelő. A gyógymódot abortusznak hívják.
2016. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem amiben tudsz neki segíteni:

- háztartás, ha a férje nem csinálná, bár mivel ő otthon van, gondolom besegít

- utánanézel dolgoknak, amikre szüksége van, hogy addig ő tudjon pihenni (pl. mikor melyik vizsgálatra kell menni, leszervezed a védőnőt, labort, stb. hogy neki már csak el kelljen mennie)

- viszel neki zöldséget/gyümölcsöt előkészítve, vagy vitamint, hogy kicsit erősödjön


De egyébként ezek nem a Te, hanem a férje feladatai lennének. Gondolom, még a terhessége elején van, és rosszul van, azért fogyott. Remélhetőleg, ez fog változni. Sok helyen olvastam, hogy Daedelon gyógyszer segített. Ennek is utánanézhetsz, gyűjts neki infót róla.


Kérdezd meg őt, ő személyreszabottan tud válaszolni, mi lenne valóban segítség.

2016. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kinek mennyire megterhelő, nekem pl nem volt az, sosem volt annyi plussz energiám, mint abban a kilenc hónapban.

De jelen esetben nem hiszem hogy csak a terhesség lenne a gond?

Miért nem dolgozik a férj? Miért csak ő dolgozik két helyen, terhesen.

Terhesen nem rúgják ki, de ha szülés után otthon marad, akkor éhen halnak mert nem lesz kereső a családban?

2016. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ha jól tudom 4-5 hónapos. De nem fogja elvetetni, szóval nem akar abortuszt. Tudom, hogy nem az én problémám, de olyan rossz érzés fog el, hogy mindenki közönyös iránta.


Délután, mikor végzek a gimiben, akkor van hogy beugrok hozzájuk és gyors elmosogatom amit találok meg kiporszívozok. Volt hogy mostam egy adag szennyest. De hát ez szerintem egyenlő a semmivel. Szoktam vinni gyümiket. Mondta, hogy kívánja a narancsot, így főleg azt viszek. Van kulcsom hozzá, neki is hozzánk. Persze, nem megyek minden nap, nem is akarok ráakaszkodni, csak valami nekem nem stimmmel, úgy érzem ez nem okés így.


A férje nincs otthon. Nem is dolgozik. Bulizni szokott. Meg a haverjaival lóg. Kocsmába, nappal meg kávéházba szokott járni. Anyum mondta, hogy az én apum is akkor kezdett kocsmázni mikor engem várt, és a terhesség alatt romlott meg a kapcsolatuk de ők el is váltak. Jó, hát gondolom vannak jó apukák, vannak rosszak, de ez a szülők dolga. Igazából engem nem is a férje érekel, ő olyan amilyen, inkább a nagynéném miatt aggódom. De akkor így gyerekfejjel nem tudok igazán segíteni. :/ Anyum szerint egyedül is lehet gyereket nevelni, meg szerinte van hogy pont úgy a jobb és nincs feszültség, ordibálás.

2016. okt. 13. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:

4-5 hónaposan már amúgy sem lehetne elvetetni.

Én 4 hónapos terhes vagyok, szintén dolgozom, bár ülő munka, de rengeteg időmet elviszi. Ami engem a legjobban frusztrál, hogy a munka és a sok babavárással kapcsolatos vizsgálat miatt alig van időm a lakásra. Ha hazaérek, akkor rögtön elalszom, jó, ha főzni van időm, takarítani már alig.

Nagyon szoktam örülni, ha a férjem bevásárol, vagy otthon segít, de van így is, ami rám hárul. Ill nekünk még van egy kiskutyánk, ha őt lefárasztja valaki, az is jó.

De ha a nagynénéd férje ilyen, akkor már az is segítség lehet neki, ha veled tud beszélgetni, egyszerűen csak nem egyedül van. Tartsd benne a lelket, nyugtasd meg, beszélgess vele a babavárásról vagy bármiről, amitől jobban érzi magát. Süss neki sütit, ha meg tudja enni.

A párkapcsolatukra nem térnék ki, nem erre vonatkozott a kérdés. Azt egyébként sem neked kell megoldanod.

2016. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ő nem ülőmunkát végez. Cipekedik. Fizikai munkát végez. Hát akkor marad ami eddig is, néha bevásárlok mikor megkér rá, meg porszívózás és mosogatás olykor-olykor. Főleg hétvégente ugrok át, közel lakunk. Hétköznap csak akkor ha kevesebb órám van. Igazából ennyi. Nekem pénzem sincs még, csak gimis vagyok. Nagyon szeretem és közel áll hozzám, ezért is érdekel mi van vele, vagy inkább velük. Hát nem egyszerű. Anyumnak ugyebár ő nővére. Tehát a nagynéném. Anyum szerint ha ő nem halt bele, akkor a nagynéném se fog. Mondjuk... khm... sosem jöttek ki jól, nem valami összetartó tesók. De én meg birom. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2016. okt. 13. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Terhesgondozásra jár? A fehér bőr es sötét karika vashiányra is utalhat. Munkahelyemen nekem nem kellett cipekednem a terhesség miatt, mikor az volt a feladat, kirúgni nem rúghattak ki, csak más feladatkört kaptam. Ennek utána nézhetne ő is. Az az érzésem, hogy a nagynénéd nagyon egyedül van, nem szereti senki, es azért ragaszkodik a babához. Nagyon rendes vagy vele, ne hagyd magára, meg visszakaphatod te is a segítségét. A legjobb lenne az apukával mar most megszakítani a kapcsolatot, de az nem egyszerű. Ha nem a nagynenedé a lakás, akkor anyaotthonba is tudna menni esetleg, es ott segítenek neki talpra állni.
2016. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"háztartás, ha a férje nem csinálná, bár mivel ő otthon van, gondolom besegít"


Na hát az még szép lenne, ha a nem dolgozó férj csak besegítene otthon... Miközben a terhes felesége két állásban dolgozik.

De hát ahogy látom, ez nem férj, ez egy kolonc... Jó hülye a nagynénéd, hogy ezt finanszírozza, emiatt a degenerált miatt két állásban gürizik. Tegye ki a szűrét, máris nem lesz annyira fáradt.

Nem tudom, mi lehet a gondja, amit az orvos nem vesz észre, mert ha már 4-5 hónapos terhes, akkor már tuti túl van legalább egy vérvételen. Vashiányt mondanék, mert nekem is az volt gyerekkorom óta és érdekes módon a második szülésemmel rendeződött, terhesen még vasat kellett szednem, aztán a kórházban vettek vért szülés után, és tök jó volt a vasam, azóta nem kell szednem :)

Szóval szerintem a nagynénédnél is a vashiány lehet a gond, de ezt már az orvosnak is észre kellett volna vennie, és akkor már szedné is a Maltofert. Ha nem ez a baja, akkor más tippem nincs, én nem vagyok orvos, csak a saját tapasztalatomat tudom mondani.

Az viszont érdekes, hogy milyen emberek között mozog a nagynénéd, terhes, de ráfogják, hogy lusta, amikor két embernek is sok lenne, amennyit dolgozik, miközben ilyenkor tök normális, hogy fáradékonyabb az ember. Na mindegy, a bejelentett munkahelyéről nem rúghatják ki, terhesen védve van. Ahol feketén van, onnan természetesen igen, hiszen hivatalosan nem is dolgozik ott.

2016. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!