Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akarunk babát, de én rettenese...

Akarunk babát, de én rettenesen félek a terhességtől. Van erre valami gyógymód?

Figyelt kérdés
Páromnak sikerült annyira rábeszélnie, hogy így házasság után megszakítással csináljuk, de van, hogy úgy élvez el, hogy lefolyik a cucc. Ebbe még bele is mentem, de az "éles" próbálkozástól félek. Mi a franc ez a félsz bennem? Hiszen házasok vagyunk, az a rendje a dolgoknak, hogy most jön a babóca, én meg itt pánikolok. :)

2016. szept. 10. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ijesztő egy teljesen most még idegen érzés, új élethelyzet. Sokminden változik ilyenkor, mikor baba jön. Érthető, hogy kicsit félelemmel teli izgalom van az emberben, de kicsit vedd lazabbra. Egyrészt olyanon felesleges tul sokat rágódni, ami meg be sem következett ill lehet be se fog (nem a terhessegre célzok, hanem pl arra, hogy amitől félsz, lehet semmi gondot nem fog okozni), másrészt meg akkor amikor már ott van a baba, akkor már nagyon fontos lesz ő maga, és csodálatosan szép pillanatokat hoz az eletedbe. A felelem szerintem az idegen helyzettől lehet, de ha elfogadtatod magaddal, hogy úgysem tudod előre, mi lesz, akkor enyhül talán :) Ne fosszd meg magad ettől a csodától puszta aggodalombol :)
2016. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi élesben próbálkoztunk (esküvő után másfél évvel), de mégis lesokkoltam a pozitív tesztnél. Azonban egy nap alatt megbarátkoztam a gondolattal, azóta boldog kismama vagyok.
2016. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Talán nem vagy még felkészülve egy babára. Nagy elhatározás kell ahhoz, hogy feladd az eddigi életed egy pici lény kedvéért. A változás pedig ha nem magától értetődő dologként gondolsz rá, hanem tétovázva, akkor korai. Az esetleges új élethelyzettől megijedtél. Vagy elképzelhető, hogy a párodban nem bízol annyira, hogy elhidd, hogy végig mindenben támogatni fog és kitart melletted a legnehezebb helyzetben is. Mert az lesz bőven, de ha minden rendben köztetek, akkor meg tudjátok oldani. Szerintem beszéljétek át és csak akkor érdemes próbálkozni a babával, ha mindketten akarjátok.

A terhesség életem legszebb időszaka volt, a babavárás gondolata, a boldog várakozás eufóriával töltötte meg a mindennapjainkat. Rosszullétnek soha a nyomát sem éreztem. A szülést nem szörnyű fájdalmas és borzasztó dologként éltem át. Az elhúzódó vajúdás alatt is végig bíztam magamban és a gyönyörű, erőteljes, egészséges kisbabámban, hogy minden simán fog menni. Pedig az orvosom sokféle dologgal riogatott és nem mindenben vallottunk egyforma nézeteket (sztk doki, nem fizettem neki semmiért), de úgy voltam vele, izguljon ő. ;-)

Ma büszkeséggel tölt el az én ovis kislányom, aki imádnivalóan cuki és vicces. Korábban nem gondoltam volna, de utólag úgy érzem, nagy kár lett volna, ha az anyaság kimaradt volna az életemből.

2016. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van gyógymód, pszichológusnak hívják.
2016. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 RekaFeher válasza:
100%
Mitől félsz ez a legcsodálatosabb dolog az életben a gyermek. Szerelmetek gyümölcse:)! Egyépként fájdalom mentes szülés is van ne �aggodj aggodj úgy hívják Epiduralis érzéstelentítő. Szóval fel a fejjel. Sikerülni fog. Minden jót. ❤
2016. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kis feleségem is hasonló cipőben jár... szeretnénk gyereket mindketten, de nagyon fél a terhességtől.


26F

2016. okt. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
gynex csepp
2016. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sokan félnek terheségtől,de mihelyt terhes leszel nem fogsz félni lazulj
2021. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!