Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Építőjáték egy egy évesnek?...

Építőjáték egy egy évesnek? Ha igen, akkor milyen?

Figyelt kérdés
Speciális helyzetben vagyunk.Kislányom decemberi, névnapja novemberben van, szóval évi egy ajándékdömping várható. Mivel vannak gyerkőcök a családban,a "szokásos" FP játékok kb. mind meg vannak (sütifaló, tanulókutyus és társai). Egyelőre szerintem a meglévő játékokból is jóval több van, mint kellene, de úgyis mindenki akar hozni valamit a gyereknek (igen, tudom, akár egy flakonnal is jót játszik, de üres flakonnak senki sem fog beállítani). Anyós babát vesz Neki, azt tudom. Szóval valami építőkockára gondoltam, ami majd kicsit később biztos érdekelni fogja. Szerintem a Duplo elég drága meg egy szettből általában egyfélét lehet csinálni. Több darabos építőkockából néztem a Mega bloks-ot meg az Unicot is. Szerintetek?
2016. okt. 18. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Sima fa építőkocka. Akkora legyen, amit nem tud letuszkolni a torkán, de ne túl nagy, hogy dobálás esetén ne okozzon nyolc napon túl gyógyuló sérülést. Nem kell túlbonyolítani. Nyilván még nem tud belőle várat építeni, de nem is ez a cél, gondolom.
2016. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mega bloks van nekünk. Nem az első gyerek. 1 évesen max ránézett,hogy mi az amivel a nagyobbak játszanak. 1,5 éves kora után kezdte érdekelni a dolog. Szóval 1 évesnek szerintem vannak jobb játékok az építőkockáknál
2016. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk Mega bloks van. 1 évesen kapta. Most 2 és fél éves de naponta 2szer játszik vele. Nekünk nagyon bevált most Karácsonyra is ahhoz fog kapni egy szettet amit össz tud vele épiteni. Mi nagyon szeretjük.
2016. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy még kicsi hozzá, de vannak már 1,5 éves kortól ajánlott darabok. Szóval úgy gondoltam karácsonykor elrázogatja a csörgő dobozokat, de mondjuk már a nyáron (amikor elvileg semmilyen ajándékozós alkalom nincs) lehet elkezd építgetni. De mondjatok jobbat! Mondom csörgős-zenélős, stb. slágerjátékaink vannak. Ruhát is annyit örököltünk, hogy háromnak elég lenne. A család meg nem akar pénzt (vagy csak pénzt) adni, mert valami olyat szeretnének hozni, amit odaadhatnak a gyerkőcnek (még, ha csak a csomagolása tetszik is Neki).
2016. okt. 18. 09:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is mega bloks-sal kezdtük 1 évesen, ilyennel: [link] van lányos színekben is.

Szerintem jó ötlet az építőkocka, ha nem most, majd tavaszra játszik velük. Vagy te építed, ő meg bont. (ugyanez a helyzet nálunk is név-szülinap ügyben, mi is mindig hónapokat gondolkozunk előre)

2016. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjak mást? Könyvből, zenéből sohase elég: mondókás könyv, kádba bevihető könyv, leporellő szép képekkel, zenei cd pl Gryllus Vilmos. Lehet egyszerű ütőhangszerekben gondolkodni, pl csörgődob, xilofon. Lányom a gurítható játékokat nagyon szerette ebben a korban. A másik mániája volt a kis műanyag állatok, vagy nagyok akár, pl tehén, birka, kutya, ezeket hurcolta magával mindenhova. Vagy ott vannak a bábok, kesztyűbábok, azokkal jókat lehet hülyülni pl zenehallgatás közben. Fakopáncsban van ennek a korosztálynak sok klassz játék.
2016. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!