Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányos szülők, ti foglalkoztok...

Lányos szülők, ti foglalkoztok azzal, hogy a lányotok tudjon bánni a pénzzel? Ha igen, milyen módszereitek vannak?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes cikket, és látok benne rációt. Engem gyerekként valamennyire (még ha kevésbé tudatosan is, de) valahogy sikerült a szüleimnek rávezetni a pénzzel való bánásmódra. Akkor még a Gazdálkodj okosan társasjátékkal játszottunk otthon, zsebpénzt nem kaptam csak úgy, megvolt, mire kapok, volt, hogy vissza is kellett fizetnem, nem voltak olyan komplex megoldásaik a szüleimnek, mint ebben a cikksorozatban, de 12 éves korom óta önállóan intézem a saját pénzügyeimet és már gyerekként volt megtakarításom Kincstárjegy formájában 10.000 forintonként (akkor még nem kellett hozzá személyi igazolvány), aztán persze később nagyban is jól jött, hogy ezt megtanultam, és nem vagyok elveszve.

Itt a cikk, amit legutóbb olvastam ebből a sorozatból, érdekelne a ti meglátásotok.

[link]


2016. okt. 18. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem bírom elolvasni a cikket, gusztustalan ez a szexizmus.. Ki az, akiben egyáltalán felmerül, hogy egy lánynak nem fontos, hogy tudjon bánni a pénzzel? Jézusom...

Ez nevetséges.

2016. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Mi köze annak, hogy megtanítom-e bánni a pénzzel ahhoz, hogy mit hord a bugyijában/alsójában? Hmm?

Kérdezem ezt közgazdász nőként, egy közgazdász férfi feleségeként.

Ugyanazt tanítom a gyerekeimnek, bármilyen neműek is.

2016. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Persze, de ha fiam lenne, akkor is ugyanígy tennék.

Kapogat pénzt időnként a mamáktól, rokonoktól, apától olykor egy kétszázast vagy egy húszast. Ezeket eltesszük és amennyi nyárig összegyűlt, annak a felét elköltheti nyaraláson, a másik felét mindeig meg kell tartani fialni. Próbálom befolyásolni, hogy mire költse, de végül is ha egy harmadik úszógumit akar rajta venni, mert neki pont olyan kell, beleegyezem - hisz az ő pénze. Hétéves egyébként.


Monopolynk is van, de az nagyon elvont azért, házakat meg szállodájat venni, nemigan tudja egy ygerek beleélni magát, az összegek is sokkal nagyobbak annál, amit fel tudna mérni.

2016. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Én sem értem az összefüggést a nem és a pénz között.
2016. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A cikksorozat nem kifejezetten a lányok pénzügyi neveléséről szól, de ez a cikk a cikksorozatból kiemel egy létező problémát, amit én is észrevettem bizonyos embereknél. Nem kell felkapni a vizet, nem azért írtam ki a kérdést, hogy veszekedést generáljak, és örülök, hogy az én szüleim másképp gondolkodtak, de akár én is lehetnék ilyen cipőben, ha gyerekkoromban nem úgy álltak volna hozzá, ahogy. Annak is örülök, hogy itt is vannak szülők, akik a lányaiknak is megadják ezeket az alapokat.
2016. okt. 18. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig tortuk magunkat, de aztán ráhagytuk, 2-3èv alatt rájött, hogyan is kell spòròlni. Jöt tett a lelkènek , hogy kibontakozhatott! Ha tiltottunk, raszoltunk stb, az csak rontott a dolgon. Az sem volt jo , ha nem adtunk pènzt. Tehát Nálunk ìgy vált be, nyári munkázott akkor szòrta a pènzt, suli kezdeskor hetvegi munka , akkor csillapodott. Most 21 es 3havonta vasarol csak ruhakat , piperèt ès felesleges dolgokat! Nagy haladas, mert van fèlretett pènze
2016. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Most ebből még mindig nem derült ki, hogy miért lányokra értetted a kérdést.
2016. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mivel a cikksorozatból ez a cikk konkrétan a lányok pénzügyi nevelését emeli ki. Van, ami ezen nem érthető?
2016. okt. 18. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!