Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mindent meg kell...

Tényleg mindent meg kell engedni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok azoknak a szülőknek a véleményére, aki megengedi a gyereknek, hogy futkározzon egy boltban, rugdosson és lelökjön mindent, illetve bárkivel úgy viselkedjen, ahogy akar.

Volt már olyan külső személy, aki közbelépett? Volt eredménye?


2016. okt. 18. 12:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Akik mindent megengednek a gyereküknek, azok nem is alkalmasak szülőknek. A gyerekre muszáj rászólni, hogy amit csinál az nem helyes, ha valakinek nekimegy, bocsánatot kell kérni.
2016. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem, nem kell mindent megengedni a gyereknek, ha nem tud boltban viselkedni, legközelebb nem jöhet és kész.

Következetesnek kell lenni. Ha tiszteletlen másokkal, akkor el kell neki mondani, miért nem szabad, ha a szép szó nem használ, akkor büntetést kell alkalmazni.

2016. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

nem. normális ,szülőnek alkalmas ember ezt nem engedi.

a kérdésben leírt gyerektípust kb senki nem szereti,nyugi. és egyedül a szülőkre hoznak szégyent,hogy nem képesek nevelni a gyereket.

+ a gyereknek is lesznek belőle gondjai később a suliban,hogy nem képes viselkedni

2016. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval. Akik mindent megenged a gyereknek azok nem valók szülőnek. A szülő feladata többek között az lenne, hogy megtanítsa a gyereknek, hogy hogyan működik a világ, és hát marhára nem úgy, hogy bárit megtehetsz következmények nélkül. Másrészt legyünk már tekintettel a körülöttünk lévőkre. Az egy dolog, hogy a viselkedésével nekünk szétcseszi a napot a gyerek, de a többi embernek azért már nem kéne. Amúgy meg mi ez a kérdés? "Tényleg" mindent meg kell engedni a gyereknek? Ki mondta ezt a hülyeséget? Nem a gyereknek fegyelem kell és határok. Neki sem jó, az ilyen állapot, még ha külsőre úgy is tűnik.


Én rászoktam szólni a más gyerekére ha olyan van. Nem apróságokért, de mondjuk amikor kövekkel dobálózik, vagy épp az állatkertben voltunk, szülők sehol a kislány meg mászik be a páviánokhoz... Csak hogy pár esetet említsek...

2016. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet így nevelni a gyereket, csak a következménnyel is számolni kell. A feleségem testvére is szívbaj nélkül szélnek ereszti a gyereket, szaladgáljon, csináljon amit akar.

Amikor nálunk voltak EGYSZER (és utoljára), ugyanez ment, én mentem a gyerekük után, ők leszarták. Amikor leverte az akvárium tetejét, akkor csak annyit mondtak hogy a fiúk már csak ilyenek. Vettem új tetőt és benyújtottam a számlát, akkor már volt rendesen szájhúzás, de helyben kifizettettem egy leckével körítve. Azt a sértődést amit utána levágtak tanítani kell, de nem is jöttek többet. Nem is hívtam őket.

Sokan azt hiszik hogy másnak kell a gyerekhez alkalmazkodni és kötelező eltűrni minden ámokfutását, aztán meglepődnek ha nem így történik.

A saját nővérem is azért kapott össze az anyánkkal, mert az rá mert szólni felügyeletkor az elkanászodott gyerekre.

2016. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindent megengedni, hiszen azért van a szülő, hogy tanítsa a gyereket, magától nem fogja tudni, hogy mi jó és mi nem, mit illik, mit nem.

Engem egyszer a sáros lábával rugdosott egy gyerek a buszon, vártam, hogy anyukája szóljon neki. Nem szólt. Én szóltam, persze normálisan, megkértem anyukát, hogy ne rugdosson a gyereke, mert sáros lett a ruhám. Még ő volt felháborodva.

Egyébként manapság ez valahogy sokkal gyakoribb, mint régen. Nem tudom, ezt tanítják valahol, hogy semmiért se szabad rászólni a gyerekre?

2016. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül arról van szó, hogy nem akarnak rászólni. A múltkor a buszmegállóban várva anyuci úgy belefeledkezett a facebookba, vagy akármibe, hogy a 3-4 éves ikrei az oszlopon mászkáltak, amin a talpuk fele fért el. Egy idős nénivel szedtük le őket, a mintaszülő még azt sem vette észre.
2016. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nem kell, csak mivel már hangosan rá sem szólhatsz, mert megköveznek, sok szülő tehetetlen. A rohangászást pont nem értem, amíg kicsi, babakocsiban van, utána a szekérbe beleülhet 15 kg-ig, utána meg elég értelmes már, hogy ne rohangáljon, vagy bünti lesz, egyébként meg fogni kell a kezét. Két kicsivel jártam boltba, sosem rohangáltak, igaz, én is igyekeztem a vásárlással nem próbára tenni a türelmüket.
2016. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Igazából nem szabadna hozzászólnom, mert én nem engedek meg ilyet a gyerekemnek (feleségem sem).

De az a véleményem, hogy az ilyen szülő egyszerűen túl lusta volt a gyereket nevelni, foglalkozni vele, aztán gyártott egy ideológiát hozzá.

Egyébként én ilyenkor csak mosolygok, hogy ég az ilyen szülő. Mert ég, még az is, aki elvi alapon enged meg mindent.

2016. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Volt, hogy közbeléptem. Először az apjuknak szóltam, lesz.rta. Aztán rájuk szóltam, visszabeszéltek. Az egyik kapott egy taslit, az apja majdnem megvert...
2016. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!