Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért úgy "neveli...

Egyes szülők miért úgy "nevelik" a gyerekeiket, hogy a gyereknek kuss, és a szülő a mindent tudó, akit tisztelni kell?

Figyelt kérdés

Saját szüleimen is tapasztalom, hogy nekem nem lehet szavam, véleményem, semmilyen helyzetben.

Mindig ők az atyaúristenek, akiket tisztelni kell, mert felneveltek. (félreértés ne essék, nem vagyok emiatt neveletlen, nem vetem meg őket, tisztelem is amennyire kell)

De teljesen elnyomnak, mintha nekem már nem is lenne személyiségem.

Irányítani akarnak, hova menjek, mikor mehetek, mikor jöjjek haza, mit csináljak.


Annyira fáj látni más szülőt, aki szinte barátként kezeli a gyermekét, vagy legalábbis egyenlő emberként, és a döntéseit is elfogadja ("okul belőle a gyerek" alapon)..


Tehát, egyes szülők miért akarják ennyire hatalomban érezni magukat?


Elég sokat elmélkedem rajta, talán az is lehet az oka, hogy a saját életüket sem tudják uralni, és más életét akarják uralni csak azért mert megszülték azt a gyereket. Nah de kérem szépen, nem robotot szült.


2014. nov. 4. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

A ló egyik túloldala az, amikor a szülő rettentő szigorban tartja a gyereket. De a másik az, kérdező, amikor barátként kezeli.


A szülő feladata a gyermek nevelése, korlátok és határok felállítása annak érdekében, hogy a gyermek megtanulja az együttélés szabályait a családon, közösségen belül, és megtanuljon később önállóan is boldogulni.

2014. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez így igaz, kedves első.

De amikor már nem a féltés, burokban tartás az a nevelési módszer, hanem a hatalom fitogtatása és a gyerek elnyomása, akkor ott komoly gond van.

2014. nov. 4. 16:18
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Ezt kívülálló tudja megállapítani, mert attól eltekintve, hogy vannak olyan szülők is, sajnos, de a kamaszkor felnagyít minden apróságot, és a szülőt kész elnyomóként állítja be.


Nem is tudom, hány olyan topicot olvastam, ahol 15 éves gyerekek nyafogtak, amiért nem engedték el őket éjfélig. És ők meg voltak róla győződve, hogy el vannak nyomva. Holott nem.

2014. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem tizenéves tiniként kérdezem.


22 éves leszek, már nem hagyok az otthoni parancsnak, amikor megmondják, hogy hova mehetek. (amíg 15-16-17-18-19-20 voltam akkor engedelmeskedtem ezeknek a szavaknak)


De a mai napig így akarnak kezelni, és elhangoznak továbbra is a megjegyzések, hogy mikor hova mehetek, csak nem figyelek már rá.


Lassan költözni is fogok, ez megint egy másik téma, nem akarnak "elengedni", és nem a féltés kategóriában, hanem a "mit képzelek" felfogásban.

2014. nov. 4. 16:25
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Itt azért az is kérdés, hány éves vagy.Amúgy meg nagyon sok elb.szott gyerek szereti a szülőre hárítani a felelősséget, hogy "dehát ő az oka, hogy ilyen lettem".Hát nem, kisfiam, mert mindenki a saját életének és szerencséjének a kovácsa.Én ismerek olyat, akinek nagyon szar a családi háttere, mégis tök jól megállja a helyét az életben.Most eszembe jutott az egyik kérdező itt, aki már hónapok óta azon vekengett, hogy el akar otthonról költözni, de nem mer, mert az anyukájáék nem engedik(hozzáteszem dolgozik, párkapcoslata van, stb.)ő is ezzel jött, hogy az anyjáék miatt lett ilyen.Na én az ilyet nem tudom sajnálni.Ha ennyire nincs vér a pucájában, akkor szenvedjen, és tűrje az anyja hülyeségét.Azért kérdeztem nálad is, hogy hány éves vagy, mert nem mindegy, hogy mondjuk 16 évesen lázadsz, vagy 22 évesen.Mert utóbbi esetben el lehet már költözni otthonról, saját életet élni, és akkor nem kell a hülye szülőket elviselni.
2014. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na bakker, akkor jol beletrafáltam :-))
2014. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Beletrafáltál :)
2014. nov. 4. 16:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Te is lány vagy?
2014. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, lány.

Akkor gondolom te is.

2014. nov. 4. 16:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, én arra gondoltam, hogy te vagy az a kérdező, aki kiírta ezt, hogy el akar költözni csak nem tud.
2014. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!