Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagyon gazdagok lennétek...

Ha nagyon gazdagok lennétek mindent megvennétek a gyereknek amit akar?

Figyelt kérdés

A kérdésem inspirációja az, hogy van az ismeretségi körömben egy nagyon gazdag család. Milliárdosok az nem kérdés.

Van egy 20 éves fiuk és nemrég kapott egy Maserati Grandturismo kocsit, olyan 35-40 millió forint értékben. Előtte egy AMG Mercije volt azt 18 évesen kapta. Tavaly karácsonyra egy 8 millió forintos Hublot karórát kapott. Meg mindig megkapott mindent került amibe került.


Szerintem ez nincs jó hatással egy gyerekre ha így minden az ölébe pottyan. Ti hogy vélekedtek erről? Ti is megvennétek neki mindent ha a pénz nem számítana?


2012. nov. 20. 17:51
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
60%

nem. zsebpénzt is csak akkor kapna, ha segítene a házimunkába és rendet tart maga után.

az ilyen emebreknek kb csak ez van. a pénzük. agyuk és érzelmeik nincsennek és mindent pénzben mérnek. nekem volt egy ilyen expasim. Később jöttem rá, hogy külön kategória vagyunk...

2012. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
83%
Nem vennék. Az én szüleimnek is elég sok pénze volt, de mindig normális szinten éltünk, még zsebpénzt se kaptam, csak épp ha kellett valamire (kaja, bérlet stb). Ajándékot se kaptam szinte soha csak úgy, csak szülinapra meg ilyenek. Akkor se zavart, és most is örülök, hogy normális hozzáállásom van a pénzhez és ahhoz, hogy attól bizony nem lesz boldog az ember (persze nem azt mondom hogy aki nem tud számlákat se kifizetni az lesz olyan boldog mint aki igen, de remélem érted mire gondolok).
2012. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
95%

Mindent nem, de ami amúgy is kell neki abból jó minőségút, márkásat és neki tetszőt kapna.

Tehát nem lenne 50 cipője, de ha kell neki új (mert kinőtte, tönkrement stb) akkor választhatna drágát is, nem kéne kínait hordania.

2012. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
95%

mint az utolsó


azért mert nekem sok pénzem van még nem biztos h a gyereknek is lesz :-))))

szal nem árt ha megtanul spórolni a drágám :-)

és fontos az is h meg tudjon állni a saját lábán

mert hát ki tudja mi lesz a tenger sok pénzzel ....

2012. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
78%

egyedül egy dolog amit megvennék neki

az egy 1,5-2 szobás lakás


ez lenne az alap -- ebből el tudna indulni

2012. nov. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
87%
Jó anyagi körülmények között éltünk (na azért nem veszünk 8 millióért órát:)) de úgy látom azért az átlag felett. Úgymond megkaptam mindent. Csak úgy nem kaptunk soha nagy ajándékokat, de például ruhákat bármikor kérhettem. De ha egyszer előálltam volna azzal, hogy én holnaptól akarok 20 kutyát és építsenek nekik házat, biztos nem kapom meg, bár nem is kértem volna ilyet. Később autót, lakást vettek a szüleim nekem is, testvéremnek is. Ettől még nem lettünk hülyék. Látjuk hogy mennyit ér a pénz, hiszen mi is dolgozunk. Normálisan lettünk nevelve, sosem voltunk lenézőek senkivel. Volt olyan osztálytársam gimiben, aki azt sem tudta hogyan verje magát. Pedig egyébként nem is álltak olyan jól mint mi. De az apja-anyja ilyen volt, hirtelen lett pénzük, és azt hitték lettek valakik. Minket mindig úgy neveltek, hogy nem pénzben mérjük az embert, így mi sem lettünk ilyenek. Én is meg fogok adni mindent a gyerekemnek, normális határokon belül, és normális elvekkel. Akkor baj nem lehet.
2012. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
63%

amire feltétlenül szüksége van (ruhák, használati tárgyak) abból strapabíró, minőségi dolgokat vennék neki mert megtehetném, de feleslegeseket nem.

pl. egy 50. kabát, táska, cipő már felesleges.

legyen karórája, de ne 8 millióért, mert az beteges.

ha drágát akar és olyan gazdag lennék akkor sem kapna 100.000-nél többe kerülőt.

autót nem vennék neki, arra gyűjtse össze a pénzt magának, ne én legyek az aki hozzájárul hogy esetleg összetörje magát.

2012. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanannyi dolgot kapna meg mintha középosztálybeliek lennénk, csak kevésbé kéne néznie az árcímkét. Ennyi a különbség (kivéve az extrém eseteke, pl milliós óra, autó, stb).

Ezen felül lakás (nem hatalmas), plusz a tanulás teljes támogatása, ami plusz lenne.


De nekem amúgy is kb. ennyi a "célom" pénzügyileg, normális, átlagos élet, minden extra nélkül, de ne kelljen azon gondolkodnom melyik árcímke tartozik ahhoz a sajthoz/cipőhöz/akármihez amit leveszek a polcról. :)

2012. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
81%

OFF:

"ha drágát akar és olyan gazdag lennék akkor sem kapna 100.000-nél többe kerülőt. "


Drága és max 100 ezer az óráknál nem egészen összeillő fogalom:)

Komoly márkák modelljei használtan! sincsenek nagyon 1 millió alatt. A komolyabb modellek 4-5 milliótól vannak felfelé. Pl Breitling, Rolex, Hublot, Panerai, Patek Philippe, Corum, Cartier és a többi. Nézz szét itt: [link]


Nem beteges dolog ez. Csak egyszerűen megtehetik és meg is teszik, hogy ilyen órákat hordjanak. Én is hordanék, ha megtehetnék pedig bízz Isten egészséges vagyok. Bizonyos körökben pedig szinte elvárás egy komoly óra egy férfin.


ON:

Nincs ezzel semmi baj, ha közben meg is tanítják a gyereknek a pénz valódi értékét.

2012. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem feltétlenül árt neki. Megtanul jólétben és luxusban élni, megszokja és megszereti ezt az életstílust, ezzel nincs semmi gond. Ez az uralkodóosztály kinevelésénél igenis fontos szempont. Viszont a gazdasági, társadalmi vezetőszerep egyúttal kötelességekkel is jár.


Az ideális az, hogyha megtanulja kezelni, fenntartani és gyarapítani a vagyont, helyesen használja a felhalmozott ismereteket és kapcsolati tőkét, ezek összessége egyúttal megadja azt a képességet is, hogy akkor, ha a világ ellene fordul szerényebb körülmények között is helytáll. Tudni kell tűrni a nélkülözést és az üldözöttséget is, a zord körülményeket, ez elengedhetetlen a túléléshez és fennmaradáshoz, erre ügyelni kell. Ilyenre bőven volt már példa.

Másrészt, ha jobban belegondolunk a tiszabői cigánygyereknek hiába hangsúlyozzák a munka és a tanulás fontosságát, mert nem látja értelmét és hasznát.

Egy Mercedes Benz típusú személygépkocsi ellenben igenis komoly motiváció.

Tévedés, hogy a gazdag embernek csak pénze van, de esze és lelke nincsen, nyilván van ilyen is, de nem ez a jellemző, ugyanis a vagyont össze is kell hozni. Az, hogy hányan élnek egy - két ember tehetségéből, harácsolásából már más kérdés. Az elkényeztetettség és az irigység helyett meg kell látni, hogy mennyi munka, kockázat és stressz van a teljesítmény mögött és mennyi lemondás. Kevesebb a szabadidő, de minőségileg jobb. Nem mindegy, hogy egy hónap szabadság a panelban vagy 10 nap szörfözés egzotikus helyen.


A proletár, akinek se iskolázottsága, se tehetsége, se vagyona nincsen egészen másképp látja az ilyeneket, de fel kellene fogni, hogy nem minden gazdag ember ellenség.


Ha a méregdrága ajándékokkal együtt tudást, szorgalmat, műveltséget, a jól végzett munka tiszteletét, szeretetét és erkölcsi tartást is sikerül adni és nem tékozló ingyenélő, semmirekellőt eltartani, akkor nincs baj a 40 milliós kocsival. A drága óra nyilván nem önmagáért van, hanem egyúttal befektetés is, ugyanis normális ember ennyi pénzt nem ad érte hátsó szándék nélkül.


Én nem mindent (hülyeséget pl. nem) és nem azonnal vennék neki, de ha tényleg van miből adni, akkor nem sajnálnám tőle, a hangsúlyt a fentiekre helyezném, ugyanis a sikeres dinasztia titka ez.

2012. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!