Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi dolga van otthon a 8-10...

Mi dolga van otthon a 8-10 évesednek? Persze a tanuláson kívül.

Figyelt kérdés
Takarítás, mosásban segítés, konyhai segítés, kertben vmi?
2016. okt. 18. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A szobajaban rendet tart, elpakol jatek utan, ilyesmi, semmi olyan amit felsoroltal.
2016. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Szobáját rendben tartani, és ha itthon van, segít a teregetésben, hajtogatásban, főzésben. Mondhatni, hogy ez a dolga neki, de szereti is csinálni, ajánlkozik magától akár szemetet levinni is. De szerintem amúgy is az a helyes, ha a képességeihez és életkorához mérten mindenki kiveszi a részét a házimunkából, így ez később is természetes lesz neki.

9 éves, harmadik osztályos fiam van

2016. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Egy ekkora gyerek, főleg a 10 éves nyugodtan segíthet bármelyikben. Feltéve ha életképes, nem lusta és elkényeztett gyereket akarsz. Tapasztalat, hogy tudja, mert mi is csináltunk ennyi éves korban. Semmi bajunk nem lett. Sőt, megszoktuk a munkát és megtanultuk, hogy egy családban mindenkinek van dolga. Egy 8 éves lány simán tud segíteni már a konyhában egyszerűbb dolgoknál. Feltéve ha normálisan van nevelve, a korának megfelelően. Nem pedig hisztis, mindenért könyörögni kell és még oviba jár. Sajnos ilyen is van.
2016. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

" Feltéve ha életképes, nem lusta és elkényeztetett gyereket akarsz"

Pont nem akarok, ezért kérdeztem.

Az enyém 8 éves, harmadikos. Néha az az érzésem, hogy basszus, ezt megcsináltathattam volna a gyerekkel is. (Ágyazás, ruha összeszedése, kimosott-megszáradt ruháik elrakása, saját használt tányér, evőeszköz bepakolása a mosogatógépbe, stb.)

Nem tudom, másoknál mi az elvárás, kíváncsi vagyok. :)

2016. okt. 18. 14:19
 5/9 A kérdező kommentje:

Az elsőt miért pontozta le vmi nagyon okos???

Nekem az is hasznos válasz.

2016. okt. 18. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt a rendszer,hogy anyu míg otthon volt és suliba jártunk,hétköznap hagyott minket tanulni utána kikapcsolni,játszani. 3 szobás házunk van,3 an vagyunk tesók,szombaton mindenki port törölt,porszívózott 1-1 szobában. Plusz énint lány segítettem a főzésnél,mosogatásnál,tesóim kint apumnak a ház körül. Szombat délután tanulás,vasárnap pihenés volt. Mikor anyum munkát talált nyílván nagyobbak voltunk,ekkor suli után hazaértünk,ettünk,mindenki elmosogatott maga után,összepakoltunk,így nem kellett nagy takarításokat csinálni anyumnak,mert hétköznap a rendet megtartottuk. A hétvége ugyanúgy telt ☺ Már felnőttünk,dolgozunk,nem élünk otthon,de a két fiú tesóm is simán elvisz egy háztartáat egyedül,főznek,mosnak stb...
2016. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hétéves. Rendet rak maga után, kiviszi a tányérját evés után, ellátja magát a korának megfelelő szinten; a többiben csak akkor segít, ha van kedve. De van. Konkrétan alig várja az ablakpucolást, az a kedvence. Én meg utálom. Rendszerint együtt sütünk. Mindig szívesen paníroz, meg is sértődik, ha kihagyom belőle. Olykor mosogat, na abban mondjuk nem mindig van köszönet. Végül is kötelezővé tehetném ezeket a dolgokat, de csak azt érném el, hogy attól fogva ellenáll. Így meg szereti.
2016. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyolc éves fiam van.

Saját szobája az ő dolga, szombaton porszivóz, egyéb napokon elpakol, ágyaz.

Már kicsi korában az etetoszekben ülve műanyag késsel felvágta nekem a gombát, segitett tésztát gyúrni, kenőkêssel kenyeret kenni stb.

Pont most fejeztük be a főzést, egyutt készítettük a babfozeleket. Ott állok mellette, rantast kavart stb, ő még nem nyújthatja be a sütőt, nem tehet be és nem vehet ki semmit, de a fasirtot együtt állítottuk össze, tud tojást feltörni, hagymat én vágtam, izesiteni együtt szoktunk.

Bepakolja a mosogatógépet, kipakolja a szárítót, kiviszi a szennyest.Felseper, de azt nem szereti, nem szoktam megkérni rá. Asztalról elpakol, megterít.

Ezeket nem erőltettem, ha van kedve, csinálja, (általában van), a szobája kötelező csak. Mindenórás vagyok a tesóval, jól jön a segítsége, a férjem kb két órát van itthon este. Szombaton együtt takarítunk, én nem szeretném, ha olyan bénacska lenne, mint a férjem, aki előttem még rizst sem tudott főzni...

2016. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Fiam 8 éves,2. osztályos.Amit elvárok:szobájában rendet tartani,játszás után elpakolni,a piszkos ruháját a szennyestartóba rakni(nem itt-ott elhagyni,ledobálni),evés után a szennyes tányért/evőeszközt a mosogatógépbe pakolni.Igazából más nincs.Amikor terítek,vagy füvet nyírok szívesen segít,de semmi nem "kötelező". Kitűnően tanul,és sportol.A-ma már felnőtt,egyetemista-nagyobbik Fiamnál se voltak ennél nagyobb elvárások,amikor ennyi idős volt.Aztán szépen lassan haladtunk előre.Kicsit se lett nyámnyila,puhap*cs belőle csak azért,mert nem voltak nagy elvárásaink.Van egy 4 éves kislányunk is,Ő-talán a csajos mivoltából adódóan is-sokkal "előrébb" van,mint ennyi idősen a fiú testvérei:imád porszívózni(az asztalt mindig Ő szokta a morzsaporszívóval),kérés nélkül elpakolja a játékait,evés után hozza a tányért,a ruháját a szennyestartóba teszi,stb.Én amondó vagyok,nem attól lesz egy gyerek semmirekellő,vagy szuper felnőtt,hogy otthon milyen munkákat kellett elvégeznie.Természetesen kell,hogy legyenek elvárások,kell,hogy a gyerekeket a jó irányba tereljük,de én ezt nem feltétlen az otthon végzendő "dolgokban" látom.
2016. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!