Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nevelőszülők munkáját...

A nevelőszülők munkáját ellenőrzik valahogy? Vagy ez országrészenként eltérő lehet?

Figyelt kérdés

Ti adnátok ilyen nevelőcsaládhoz gyerekeket?

A családban 3 saját gyerek van, egy ovis, egy iskolás, 1 nagykorú. 3 nevelt gyerek érkezett a családba, akik testvérek, 2 ovis, 1 kisiskolás.

A nevelt ovisok már háromnegyed 8-kor az oviban vannak, a sajátot csak fél 9-re viszik, hagyják tovább aludni, otthon megreggeliztetik... a sajátért fél 12-kor már mennek és viszik haza (ma már fél 11-kor elvitték, 2 órát volt az oviba!), ő otthon ebédel, a nevelt gyerekekért 4-re mennek. Valószínűleg otthon sem kapnak túl sok törődést.

Az én véleményem az, hogy ha vállalom, hogy nevelőszülő leszek, akkor vállalom azt is, hogy mindegyik gyerek ugyanazt a bánásmódot kapja, nem éreztetem, hogy az egyiket jobban szeretem a másiknál (még ha így is van). Kérdésem, hogy nincs valami szabály, hogy bizonyos időközönként ellenőrizni kell a nevelőszülők munkáját? Nem bejelentve, hogy ekkor meg ekkor megyünk, hanem véletlenszerűen beállítanak ellenőrizni?



2016. okt. 18. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Havontaennek bejelentes nelkul ellenorizni meglatofatni a csaladot. Szuleim is neveloszulok igy biztosra tudom a valaszt.
2016. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a te véleményed a helyes? Te ki vagy? Az óvónéni?
2016. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Óvónéni, igen. Szerinted ez normális? Szegény nevelt gyerekek azt látják, hogy ők kelnek korán, talán nem is reggeliznek, vagy csak keveset, ami kitart tízóraiig, míg a saját gyerek alszik tovább, meg őt külön viszik. A sajátért mennek délelőtt, őket meg otthagyják délutánig. Otthagyja őket az, akit egyébként anyának meg apának hívnak ők is!


Az ellenőrzés biztos, hogy minden országrészben ugyanúgy van, mint nálatok kedves első kérdező? Mert lehet, hogy nálatok havonta bejelentés nélkül mennek, máshol meg nem... Vagy egy egységes?

2016. okt. 18. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet tenni (névtelen) bejelentést, ami alapján kimennek ellenőrizni. Pláne, ha egy óvónőtől érkezik, akinek feladata is ezekre figyelni és adott esetben jelenteni is. Legalábbis olvastam már itt, hogy óvónőnek bejelentést kell tennie, ha úgy véli, a gyermekkel nem bánnak jól. Gondolom, ez független attól, hogy saját vagy nevelt. Ezért van a védőnői hálózat is.
2016. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Óvónőként tisztában kell lenned azzal, hogyan működik a nevelő szülői rendszer. De van nálatok gyermekvédelmis, ő felé jelezheted aggályodat.


Egyébként nem értem, higy mi a ráció abban, hogy háromnegyed óra alatt négyszer megjárják a ház és ovi közti távolságot, ahogy azt sem értem, hogy miért lehet gyeremet hazahordani ebéd előtt. Vagy lehet, hogy nevelt gyerekek előbb kelnek és apuka munkába menet beviszi őket, anyuka meg később megx a sajat gyerekkel? Nem tudjuk, nem tudhatjuk. Egyébként több nevelőszülőt is ismerek. Vannak köztük nagyon jók és nagyon rosszak.

2016. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg túl sok a szerintem, meg az én véleményem. Honnan tudod, hogy honnan jöttek, milyen volt az előző helyen az időbeosztás? Szerintem neked fogalmad sincs arról, hogy kik kerülnek nevelő szülőkhöz. De hagyjuk, Isten óvjon az ilyen felületes és ítélkező óvónőktől.
2016. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hol laknak, mivel egy utcában lakunk, az ovi 5 percre van, nem nagy dolog oda-vissza többször megjárni naponta. Apuka, anyuka nem dolgozik, így nem helyes az a gondolatmenet, hogy apuka munka előtt elviszi a nevelt gyerekeket. Azzal kapcsolatban már szóltunk, hogy jó lenne, ha nem vinnék el délelőtt, pláne nem foglalkozás kellős közepén, viszont nem kötelező az oviban ebédelni, szóval ebéd előtt elvihetik, háromnegyed 12 körül. Csak szegény nevelt gyerek meg azt látja, hogy anya most vitte el a saját gyerekét. És még csak 11 óra sincs mellesleg.
2016. okt. 18. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Elso vagyok.Igen ez egyseges mindenhol igy van.De nevtelen bejelentest ha teszel akkor nem havonta egyszer hanemnlehet hetente mennek bejelentes nelkul X ideig es ha mindent rendben talalnak akkor visszaallnak a havi egyre. A teruleti gyamhivatalt kell felhivni. Ha erzeheto a megkulonboztetes akkor azoknak a gyerekeknek az a csalad nem segitseg nem jo megoldas.
2016. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen ellenőrzik őket, igen, de nem hiszem h azzal foglalkoznának, hogy a saját gyerek mért megy előbb haza mint a nevelt.

Egyszer olvastam egy interjút egy nevelőszülővel, akinek szintén voltak saját gyerekei is, és mondta h a gyerekei közül mind pontosan tudja h melyik saját és melyik nevelt, a saját gyerekeknek ő is adott plusz törődést, pl. este őket fektette le utoljára így velük több külön időt töltött esténként miután a többit már lefektette.

Ő úgy fogta fel h ő nem az igazi anyukájuk a gyerekeknek, hanem inkább egy szolgáltatást nyújt, olyan mint egy óvónéni, aki ellátja a gyerekeket, persze szeretgeti is, és azon van h a nevelt gyerek minél előbb örökbefogadó családot találjon. Tehát úgy fogta fel hogy nála ideiglenesen vannak a nevelt gyerekek, ami így is van egyébként.

2016. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem azt én is olvastam, amit te! :) Ott úgy volt, ha jól emlékszem, hogy először csak nevelt gyerekek voltak náluk, majd 2 nevelt kisgyereket örökbe fogadtak, és mellette voltak még nevelt gyerekek. De itt ha jól emlékszem kisebb korú gyerekekről volt szó, sajnos minél nagyobb egy gyerek, annál kisebb a valószínűsége, hogy örökbe fogadják :( Ráadásul ezek a gyerekek egyik nevelőszülőtől mennek a másikhoz, és nem örökbefogadóhoz :(
2016. okt. 19. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!